dnes
Pátek - jasno
2°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
2°C
pozítří
Neděle - snih
1°C
Pražský sport

Mladí sportovci se pochlubili svými olympijskými medailemi

Pražští medailisté ze VI. zimní Olympiády dětí a mládeže ČR 2014 se ve středu sešli na Staroměstské radnici. Mladé olympioniky přivítal v Brožíkově síni radní hlavního města Prahy Lukáš Manhart. Soutěž se konala letos v lednu v kraji Vysočina a Praha na ni vyslala výpravu 75 mladých sportovců.

Pražští reprezentanti vybojovali v 9 disciplínách celkem 2 zlaté, 3 stříbrné a 1 bronzovou medaili. Vynikajícího výsledku dosáhli hokejisté s celkovým umístěním na 2. místě a také rychlobruslaři a krasobruslaři, kteří si odvezli zlaté medaile.

„Této zimní olympiády jsem se zúčastnil v roli diváka a fanouška a musím přiznat, že mne uchvátila. Jsem proto velice rád, že nyní mohu našim mladým sportovcům osobně pogratulovat k jejich skvělým výsledkům,“ řekl radní pro oblast legislativy, transparentní veřejné správy a sportu hl. m. Prahy Lukáš Manhart.

Hlavní město finančně podpořilo komplexní zajištění celé výpravy mladých pražských sportovců více než jedním milionem korun.

Olympiády dětí a mládeže jsou projektem Českého olympijského výboru a Praha dosud na všechny hry – jak letní, tak zimní – vysílala své reprezentační výpravy. Konají se od roku 2003 a reprezentanti hlavního města mají dlouhodobě velmi dobré výsledky.


Fisaf pořádá workshop Mentální trénink (nejen) pro trenéry

20. prosince 2017 v 10:05

Český svaz aerobiku a fitness Fisaf.cz pořádá 20. ledna 2018 unikátní celodenní workshop nazvaný Mentální trénink pro trenéry. Vede ho akreditovaný profesionální kouč pro osobní rozvoj a fitness, trenér David Huf, a je určen trenérům, instruktorům, ale také široké veřejnosti – zkrátka každému, kdo...

Nový kurz: Instruktor Děti na startu

19. prosince 2017 v 15:06

Valná většina českých dětí začíná s pohybovými aktivitami až v době školní docházky. Rodiče je pak často přihlásí na specializovaný sport. Ideální přitom je, aby se děti začaly hýbat co nejdříve, osvojily si všeobecné pohybové dovednosti a hlavně – aby měly z pohybu radost. K tomu všemu je vede...

Další články
Nahoru