dnes
Neděle - oblacno
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - snih-dest
1°C
Mladí lidí se obávali likvidace domova mládeže, dorazili na magistrát
Dům mládeže Lovosická. Foto: dmlovosicka.cz

Mladí lidí se obávali likvidace domova mládeže, dorazili na magistrát

Na dnešním jednání zastupitelstva se strhla diskuse kolem Domova mládeže v Lovosické na pražském Střížkově. Studenti i někteří zastupitelé se za něj postavili, chtěli vyřadit bod, který by Domov mládeže mohl ohrozit, z programu schůze. Navzdory části TOP 09 zastupitelé bod vyřadili.

Přítomní studenti představili petici, kterou podepsalo 500 lidí, nechtějí likvidaci Domova mládeže v Lovosické. Uvedli, že slouží 330 studentům. Zařízení je navíc nově zrekonstruované. Vyřazení bodu navrhl zastupitel Jan Slezák (ČSSD), zastupitelé jeho návrh podpořili.

Měla být totiž změněna zřizovací listina této příspěvkové organizace. Na jejím základě měly být pozemky svěřeny z vlastnictví hlavního města Praze 9. Navržený bod zároveň zahrnoval obecně závaznou vyhlášku, v jejímž důsledku by podle kritiků mohlo dojít ke zrušení zařízení a využití objektu pro jiný účel.

Návrh Slezáka, který uvedl, že do Domova mládeže se od roku 2009 investovalo 33,5 milionů korun, podpořil i předseda kontrolního výboru Petr Dolínek (ČSSD), který při té příležitosti informoval o petici proti zahušťování Střížkova a Proseku, kterou podepsalo 2500 lidí, která s Domovem mládeže nepřímo souvisí.

Rozdilné postoje radních z TOP 09

Zajímavostí je, že vyřazení bodu podpořila i Ludmila Štvánová (TOP 09), která má školství v gesci. Tato radní je u primátora Tomáše Hudečka a jemu věrných v nelibosti od července, kdy ho ostře kritizovala kvůli složení kandidátní listiny TOP 09 pro říjnové komunální volby. Na té vůbec nefiguruje.

Naopak loajální radní Eva Vorlíčková (TOP 09), která je čtyřkou kandidátky, bod překvapivě navrhla, ačkoli školství v gesci nemá. Neviděla na tom nic špatného, protože má v gesci majetek. Vyjádřila přání, aby bod zůstal na programu – chce prý otevřít diskusi.

Na zastupitelstvu promluvil i starosta Prahy 9 Jan Jarolím (ODS), uvedl, že je třeba řešit situaci, kdy město čelí žalobě, týká se to podle něj jednoho developera. Podle něj Praha 9 nechce Domov mládeže likvidovat, ale chce mít lepší vyjednávací pozici a možnost využít prostory komplexněji.


Autor: Anna Skálová
Další články
Nahoru