dnes
Neděle - polojasno
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
2°C
pozítří
Úterý - snih-dest
3°C
Pražský život

Mladí lidé v Praze 1 se budou stěhovat do startovacích malometrážních bytů

Multifunkční a mezigenerační dům v Samcově ulici, vystavěný Městskou částí Praha 1, nabízí pronájem devatenácti takzvaných startovacích bytů pro mladé lidi do pětatřiceti let. Obsazování těchto bytů, umístěných ve čtvrtém a pátém podlaží, bude probíhat losováním a zájemci o kvalitní a cenově přístupné bydlení se mohli do této soutěže přihlašovat až do 22. února. Mladé lidi pak doplní senioři z Prahy 1, kteří budou bydlet v prvních třech podlažích, kde budou byty s pečovatelskou službou.

„Byty jsou určeny mladým lidem, kteří opouštějí zázemí svých rodičů či příbuzných a chtějí se osamostatnit. Správu bytů bude zajišťovat naše městská část, výše nájemného bude oproti standardnímu výběrovému řízení stanovena pevnou částkou 125 korun/m2/měsíc a celková doba nájmu nepřesáhne tři roky,“ vysvětlil radní Tomáš Macháček, který má v Praze 1 na starost bytové i nebytové prostory.

Devatenáct startovacích malometrážních bytů, které budou obsazovány formou losování, se nachází ve čtvrtém a pátém nadzemním podlaží nové domu v Samcově 3. Losování bude probíhat formou dvoukolové veřejné soutěže.

V prvním kole bude komise pro otevírání obálek hodnotit formální správnost přihlášek. Přihlášky, které budou splňovat stanovené náležitosti, pak budou zařazeny do druhého kola soutěže, tedy do vlastního veřejného losování.

Oznámení o splnění formálních náležitostí přihlášek je vyvěšeno na úřední desce Úřadu MČ Praha 1 ve Vodičkově ulici. Uchazeči, jejichž přihlášky budou zařazeny do losování, se musejí losování osobně účastnit, případně mohou svému zástupci udělit plnou moc s úředně ověřeným podpisem. Losování proběhne 3. března od 13 hodin ve společenské místnosti v přízemí nového objektu v Samcově 3. Předání bytů by se pak mělo uskutečnit do konce března.


Další články
Nahoru