dnes
Čtvrtek - zatazeno
6°C
zítra
Pátek - prehanky-snih-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
4°C
Pražský život

Mladí floristé změřili síly na Jarově ve vánoční soutěži

Společenský sál Střední odborné školy stavební a zahradnické v Praze na Jarově hostil dnes již 4. ročník Flory Pragensis, jediné floristické soutěže s adventním motivem, která se koná na území České republiky. O titul nejlepšího adventního floristy se utkala dvacítka mladých floristů ze 7 zahradnických škol z celé republiky. Soutěž s podtitulem Vánoce ve všech podobách a dobách podpořilo grantem Hlavní město Praha.  

„Barvy letošních Vánoc jsou klasické: červená, bílá a zlatá. Vidím v tom hlubokou symboliku, která reprezentuje snahu vrátit Vánocům jejich původní smysl. Byl bych rád, kdyby se nám všem podařilo setřást nákupní horečku, setkat se s rodinou a přáteli a vzájemně si předat radost a porozumění,“ říká ředitel školy Miloslav Janeček.

Flora Pragensis umožňuje nadaným žákům učebních i studijních zahradnických oborů a žákům se speciálními vzdělávacími potřebami stát se na jeden den profesionály a v reálných podmínkách si ověřit, jak vypadá floristická praxe v předvánočním období.

Soutěžící mohou nejen vzájemně poměřit své schopnosti, ale díky účasti odborných firem působících v rámci zahradnického trhu ČR a EU také navázat profesní kontakty. Na soutěž již tradičně navazuje prodejní vánoční výstava pro veřejnost, která proběhne v pátek a sobotu od 9 do 17 hodin. V sobotu se navíc od 9 do 13 hodin koná ve škole Den otevřených dveří.


Další články
Nahoru