dnes
Pátek - oblacno
5°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
3°C
pozítří
Neděle - snih
2°C
Mládež v akci letos rozděluje poslední finance
Cílovou skupinou programu jsou mladí lidé ve věku 15 až 28 let. Foto: archiv

Mládež v akci letos rozděluje poslední finance

Program Mládež v akci je zaměřen na volnočasové aktivity mladých lidí. Je určen zejména mladým lidem ve věku od 15 do 30 let. Program je otevřen všem bez ohledu na jejich vzdělání, zdravotní postižení nebo sociální či kulturní původ.

Program je také určen pracovníkům s mládeží. Na celé období do konce roku 2013 dostal program do vínku rozpočet 885 milionů EUR. Nejbližší uzávěrka je 1. května letošního roku a prioritu mají prvožadatelé a mladí lidé s nějakým znevýhodněním.

Tyto peníze jsou určeny neformálním skupinám mladých lidí a neziskovým organizacím na realizaci veřejně prospěšných projektů s následujícími cíli:

• Posílit zapojení mladých lidí do společnosti
• Rozvíjet a podporovat u nich toleranci, solidaritu a přispět tak ke zvýšení sociální soudržnosti EU
• Podpořit vzájemné porozumění mezi mladými lidmi z různých zemí
• Přispět k rozvoji systémů podporujících aktivity mladých lidí a kompetencí neziskových organizací působících v oblasti mládeže
• Podnítit rozvoj evropské spolupráce v oblasti mládeže

Aby se zdůraznil význam a posílilo uznávání neformálního vzdělávání, dostávají účastníci většiny projektů programu certifikát Youthpass (Pas mládeže) jako doklad o získaných klíčových kompetencích.

Pokud máte touhu či nápad a chcete podat projekt a nevíte jak na to, protože vám chybí zkušenosti s podáváním projektů, pište proškolené koučce programu Bc. Janě Draslarové na e-mail: jana.draslarova@vlastnicestou.cz.

Můžete ji kontaktovat i v případě, že zkušenosti máte, ale potřebujete poradit a pomocí koučovacích metod dojít k cíli, který jste si naplánovali.

Více informací naleznete na www.mladezvakci.cz.


Pohovory nanečisto. Šance pro ženy s trestní minulostí

9. prosince 2017 v 11:23

Mít záznam v Rejstříku trestů není ideální pozice pro nalezení práce. Navíc pokud máte ještě obrovské dluhy, malé sebevědomí a vyšší věk.

Dvě významná ocenění pro Vodní dům

4. prosince 2017 v 07:53

Vodní dům zvítězil v pátém ročníku soutěže o nejoblíbenější turistický cíl Česka v kategorii Kudy z nudy – zážitek pro celou rodinu.

Cena Přístav za rok 2017 zná své držitele

2. prosince 2017 v 10:53

Česká rada dětí a mládeže (ČRDM) udělila 30. listopadu pět svých tradičních ocenění těm, kteří v sobě nalézají kromobyčejnou vůli podporovat mimoškolní práci s dětmi a mládeží.

Lidé pomocí Nadačního fondu Pečovatel letos zajistili potřebným 5648 hodin asistenční péče

28. listopadu 2017 v 07:38

K Nadačnímu fondu Pečovatel se v letošním roce přidalo pět známých osobností, které nyní v roli patrona pomáhají s financováním péče pro nemocné či nemohoucí klienty. I díky nim se v letošním roce vybralo přes 700 000 korun, které putují přímo na úhradu služeb...

Giving Tuesday, mezinárodní svátek dárcovství

27. listopadu 2017 ve 12:27

Po nákupní horečce na Black Friday do Česka letos podruhé přichází Giving Tuesday – světový svátek dárcovství a nejštědřejší den v roce. Celý svět včetně Česka se spojí s jediným cílem, aby pomáhal a vrátil společnosti něco dobrého zpět. Giving Tuesday si v Česku pod svá křídla vzala Asociace...

O čem děti nesní: Pro pomoc dětem zažívajícím domácí násilí

30. října 2017 v 11:02

Centrum Locika pořádá kampaň s názvem „O čem děti nesní.  Výtěžek je určen na pomoc dětem, které zažívají domácí násilí a přispívat na dětství bez násilí je možné až do 5. ledna 2018. 

NF Veolia oslavil Mezinárodní den seniorů na workshopu

22. října 2017 v 07:22

Minulý týden uspořádal NF Veolia v pořadí již třetí workshop ke svému programu Stále s úsměvem – Aktivně po celý život. Sešli se na něm jeho aktivní účastníci z různých neziskových organizací, projektů, obcí apod., které získaly letos nadační dary na uskutečnění svých projektů ve prospěch...

Další články
Nahoru