Dnes Středa - oblacno 9°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 10°C
Čtvrtek 25. 4. 2024
Svátek má Marek
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Mládě luskouna narozené minulý týden v pražské zoo je samička
Mládě luskouna narozené v Zoo Praha je samička. Foto Miroslav Bobek / Zoo Praha

Mládě luskouna narozené minulý týden v pražské zoo je samička

Mládě luskouna krátkoocasého, které se v Zoo Praha narodilo minulý týden ve čtvrtek časně ráno, je samička. Na základě zaslaných fotografií to potvrdila Flora Hsuan-Yi Lo z Taipei Zoo. Trojská zahrada o tom informovala v tiskové zprávě.

„Mládě je silné a velice aktivní. Na záběrech kamery, která je umístěna v ‚noře‘, můžeme sledovat, jak se pohybuje a pravidelně saje mateřské mléko. Jeho hmotnost se ale zatím nezvýšila a nejkritičtější období ještě nepřekonalo,“ uvedl dnes chovatel David Vala.

„Jsme v trvalém kontaktu s tchajwanskými kolegy, a pokud by to bylo nutné, přistoupili bychom k umělému odchovu,“ dodal.

Luskouni jsou jediní savci pokrytí šupinami. Vyskytují se v osmi druzích v subsaharské Africe a v jižní Asii. V důsledku lovu a nelegálního obchodu jsou v současnosti ohrožení a na jejich ochraně se podílí i Zoo Praha.

Pokusy o chov luskounů v zoologických zahradách byly donedávna neúspěšné. V Evropě je nyní lze spatřit pouze ve dvou zoo a „pražské“ mládě je první, které se v Evropě narodilo.


Autor: puc

Byla vyhlášena studentská literární soutěž v angličtině k výročí Listopadu

23. dubna 2024 v 18:02

Studenti středních a vysokých škol v Česku a na Slovensku se mohou zúčastnit nové literární soutěže. V eseji, reportáži nebo povídce na téma spojené s odkazem Sametové revoluce, od níž letos uplyne 35 let, mohou své práce v angličtině posílat do 30. června. Výsledky plánuje Anglo-americká vysoká...

Škola a školka hledají školníka

21. dubna 2024 v 10:05

ZŠ a MŠ Praha 4, Sdružení 1080 přijme do svého kolektivu od 1. srpna na hlavní pracovní poměr školníka. Jeho úkoly budou zahrnovat běžné údržbářské a provozní práce ve škole a na školním pozemku.

Další články
Nahoru