dnes
Čtvrtek - zatazeno
6°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C
Mládě hrabáče se poprvé ukázalo veřejnosti, pětikilový zázrak už se skrývat nebude
Mládě hrabáče se poprvé představilo návštěvníkům pražské zoo. Foto: Petr Hamerník / Zoo Praha

Mládě hrabáče se poprvé ukázalo veřejnosti, pětikilový zázrak už se skrývat nebude

Mládě hrabáče kapského, které se narodilo v neděli 26. července, se o víkendu poprvé představilo veřejnosti. Chovatelé byli opatrní a v sobotu odkryli zástěnu expozice od 12 do 14 hodin. Návštěvníci i matka Kvída byli velmi ukáznění, a tak se včera zástěna k expozici nevrátila. Mládě bude k vidění každý den od 10 hodin.

„Malý hrabáč je úchvatný tvor, pro kterého bychom spíš než v reálném světě měli hledat přirovnání ve fantasy nebo v pohádkách. Jeho matka Kvída je jedním z mých nejoblíbenějších zvířat a na úspěšně odchované mládě jsme čekali řadu let. Chodím se na něj podívat, kdykoli to jde,“ říká ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek.

hrbac-kapsky-mlade-nahled Po těžkém začátku, kdy chovatelé doslova bojovali o každou hodinu života mláděte, je pohled na malého hrabáče tak trochu zázrak. Váží již téměř pět kilo.

Mládě je v současné době dokrmováno minimálně, protože pětkrát denně pije od matky Kvídy.

Malý hrabáč je aktivní, hledá si struky sám, ale chovatelé mu stále ještě trochu pomáhají, aby měli jistotu, že se mládě napilo dostatečně. 

V noci je mládě ještě oddělené od matky, ale každý den ráno ho k ní ošetřovatelé přinášejí a oba jsou spolu v expozici celý den.

Hned první dva dny využilo možnost vidět novou hvězdu pražské zoo tisíce návštěvníků. Vzhledem k tomu, že byli ohleduplní, respektovali pokynu dozoru a i matka Kvída na náhlý zájem nijak nereagovala, zůstane expozice hrabáčů v Africkém domě již odkrytá. Mládě tak bude vidět každý den od zhruba 10 hodin, kdy ho chovatelé přinášejí, až do večera.  


Další články
Nahoru