dnes
Středa - zatazeno
4°C
zítra
Čtvrtek - polojasno
5°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih-dest
4°C
Mládě hrabáče dostane jméno, narozeninovou oslavu pražské zoo si nenechá ujít ani opičí bůh
Mládě hrabáče kapského v pondělí dostane své jméno. Za kmotry mu půjdou Taťána Kuchařová a Ondřej Brzobohatý. Foto: Petr Hamerník / Zoo Praha

Mládě hrabáče dostane jméno, narozeninovou oslavu pražské zoo si nenechá ujít ani opičí bůh

V pondělí 28. září oslaví pražská zoo své 84. výročí. Při této příležitosti si pro své návštěvníky připravila bohatý celodenní program, jehož součástí jsou také křtiny mláděte hrabáče kapského.

Oslava odstartuje hudebním vystoupením kapely The Bugles (The Beatles Revival), které začne v 10:30 před Gulab restaurantem. Bude pokřtěn nový kalendář na rok 2016, který připomíná nejzajímavější mláďata pražské zoo.

Dalším bodem budou křtiny mláděte hrabáče kapského, které se narodilo 26. července. Program začíná v 12:15 v Africkém domě. Za kmotry půjdou malému hrabáčovi modelka a herečka Taťána Kuchařová s hercem a zpěvákem Ondřejem Brzobohatým. Návštěvníci budou mít možnost napsat hrabáčovi vlastní přání nebo navštívit maketu jeho nory. Zajímavosti ze života hrabáčů řekne kurátorka Barbora Dobiášová.

V 13:30 představí pražská zoo masky zpodobňující opičího boha Hanumana. Slavnostní odhalení panelu proběhne u jižního vchodu do zoo. Program zpestří také povídání o této mytologické postavě a vystoupení indické tanečnice. Zájemci si navíc budou moci na místě odnést svou fotografii s maskou Hanumana.

Bohatý program výroční slavnosti se v 15:00 přesune ke Galerii Gočár, kde za přítomnosti Valašského sboru portášského proběhne vernisáž výstavy Radegast v zoo. Vystoupí také historik umění a architektury Jiří Kotálik a autoři výstavy.

Během celého dne mají návštěvníci možnost účastnit se soutěže Vzpomínka na slavná zvířata z historie zoo a zavzpomínat na ně u fotografií rozmístěných po areálu zoo. Vyhlášení soutěže proběhne u Galerie Gočár.

Program:
11:30 – Slavnostní zahájení výroční slavnosti (před Gulab restaurantem)
12:15 – Křtiny hrabáče (pavilon Africký dům)
13:30 – Odhalení panelu s maskami zpodobňujícími opičího boha Hanumana (u jižního vchodu do zoo)
15:00 – Vernisáž výstavy Radegast v zoo (Galerie Gočár)


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Další články
Nahoru