dnes
Pondělí - zatazeno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
1°C
pozítří
Středa - zatazeno
2°C
Pražský život

Mistrovské zkoušky i pracovní vzdělávání na základních školách

V souvislosti s konáním výstavy řemesel a učňovské soutěže Machři roku 2016, která v průběhu celého dnešního dne probíhá na Vítězném náměstí v Praze 6, se na pražském magistrátu koná od 11 hodin kulatý stůl k odbornému vzdělávání. Tématem je především problematika mistrovských zkoušek a pracovního vzdělávání na základních školách. Uvedla to radní hlavního města Prahy pro oblast školství a evropské fondy Irena Ropková.

Každoroční výstavu řemesel a soutěž učňů Machři roku letos poprvé hostí hlavní město. Na Vítězném náměstí v Praze 6 se od rána prezentují školy z celé republiky, akce vyvrcholí soutěží učňovských týmů v odborných disciplínách. Akci, která přispívá k popularizaci řemeslných a učňovských oborů, hlavní město podpořilo finanční částkou ve výši 1,5 milionu korun. Tento příspěvek umožnil především účast celé řady škol ze všech koutů republiky, které běžně s ohledem na vlastní rozpočty nemohou své žáky vysílat na obdobné prestižní soutěže.

Město oblast odborného školství dlouhodobě podporuje. Z rozpočtové kapitoly školství je každoročně počítáno s výdaji ve výši minimálně 10 milionů korun na celou řadu aktivit, jež mají za cíl pomáhat oblasti odborného školství. I v příštím roce bude hlavní město realizovat celou řadu aktivit, a to například slavnostní imatrikulaci nových žáků, stipendijní program, další vzdělávání pedagogů, soutěže, semináře, workshopy či exkurze. Město bude rovněž v příštím roce investovat dvojnásobnou částku oproti letošnímu roku do modernizace technického vybavení škol.

Kulatý stůl k odbornému vzdělávání, který se v souvislosti s konáním akce Machři roku koná od 11 hodin na půdě pražského magistrátu na Mariánském náměstí, má za stěžejní téma problematiku mistrovských zkoušek a pracovního vzdělávání na základních školách.

S polytechnickým vzděláváním na základních školách, které představuje druhé stěžejní téma dnešního kulatého stolu, má hlavní město bohaté zkušenosti. Jednou z tradičních aktivit, realizovaných městem s cílem podporovat odborné vzdělávání, jsou takzvané projektové dny, které slouží k podpoře spolupráce středních a základních škol s cílem zaujmout žáky devátých tříd pro perspektivní studium na některé z odborných škol.Další články
Nahoru