Dnes Pátek - obcasny-dest 14°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 13°C
Pátek 22. 9. 2023
Svátek má Darina
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Mistři renesance: výstava kopií děl slavných autorů v Mánesu je prodloužena o čtvrt roku
Výjev ze Sixtinské kaple Poslední soud od Michelangela Buonarrotiho. Foto: Mistři renesance

Mistři renesance: výstava kopií děl slavných autorů v Mánesu je prodloužena o čtvrt roku

Výstava Mistři renesance v Mánesu, která zobrazuje 40 věrných a licencovaných kopií děl z 16 galerií a 12 zemí světa od autorů takových jmen, jako: Da Vinci, Michelangelo, Botticelli a Raffael, jimž dominuje obří socha legendárního Davida, je prodloužena. Pro velký zájem až do 27. srpna tohoto roku. Původně měla skončit na konci května.   

„Pro velký úspěch jsme se rozhodli výstavu Mistři renesance prodloužit, jelikož nyní třeba žáky a studenty, kteří tvořili i zásadní část návštěvnické skupiny, vystřídají turisté. Také s ohledem na to, že velká část Čechů tráví dovolenou v tuzemsku, jezdí na výlety do Prahy, mohou se tudíž podívat na hned dvě Mony Lisy, Dámu s hranostajem, Poslední večeři, Stvoření Adama, Stvoření Venuše, Lédu s labutí, výjev ze Sixtinské kaple a celou řadu děl pod jednou střechou, které znají jen z literatury a internetu,“ prozradila producentka výstavy Jana Kaiserová. 

Všemu ve velkém sále dominuje socha Davida od Leonarda da Vinci, která měří na výšku přes 5 metrů a s kupolí, pod níž stojí, má přes 9 metrů. „Přesná věrná kopie Davida z Florencie byla vyrobena pomocí 3D sceneru, díky 3D tiskárně a pak ručně dotvořené detaily zručným výtvarníkem. Byli i tací, kteří se ptali: „co že nyní ve Florencii stojí nyní, když je David v Mánesu…“ podotkl PR manažer výstavy René Kekely, který dodal, že jsou s pořadateli rádi, že je socha tak věrohodná a přicházejí i takové dotazy.

S myšlenkou na unikátní výstavu přišel původně rakouský scénograf a kreativec Manfred Waba. Expozici shlédly miliony lidí v Berlíně, Grazu a Vídni. V ČR, v Praze a v Mánesu je poprvé. Poprvé zde byl také zakrytý skleněný strop výstavního sálu. V rámci expozice už také vznikly dva hudební klipy – s rapperem a zpěvákem Raegem, a nyní také se zpěváky a herci Nikol Ďuricovou, Milanem Peroutkou a Genny Ciatti.

Návštěvníci si po zakoupení vstupenky elektronicky či na místě mohou v Mánesu stáhnout audioprůvodce, kterého namluvil podmanivým hlasem herec Jan Přeučil. Pořadatelé doporučují vzít si na prohlídku sluchátka. 

Více informací, včetně vstupného a otevírací doby, najdou zájemci na www.mistrirenesance.cz

 


Autor: red

V Praze 2 se slaví výročí vysvěcení basiliky sv. Ludmily

Dnes v 09:54

Hudebně – dramatické písmo věnované 130. výročí vysvěcení basiliky svaté Ludmily v Praze 2 se koná ve středu 4. října. Vstup je volný.

Dagmar Šubrtová: Ze světla do tmy, ze tmy do světla

Dnes v 08:46

V galerii Jilská 14 v Praze 1 vystavuje svá díla sochařka Dagmar Šubrtová. Pro její tvorbu jsou charakteristické důrazy na historické a sociální přesahy daného místa.

Divadlo LETÍ startuje 18. sezónu v čele s novou uměleckou šéfkou

20. září 2023 v 08:25

Pražské nezávislé Divadlo LETÍ vstupuje do nové sezóny v čele s novou uměleckou šéfkou, dramaturgyní Marií Špalovou. Pod jejím vedením bude pokračovat v propagaci a podpoře současné české i zahraniční dramatiky. Očekávanou premiérou bude na jaře roku 2024 hra Láska, argumentační cvičení hvězdy...

Koncert v Praze 15: Adam Michna z Otradovic

20. září 2023 v 05:43

Loutna česká je cyklus 13 písní s instrumentálním doprovodem.

Praha 2: Lucy Chugai Band vystoupí na Bastionu

19. září 2023 v 08:45

V rámci koncertního cyklu Prahy 2 Hudba na hradbách uslyšíte v úterý 26. září Lucy Chugai Band

Praha 1: Písně, humor a balady

15. září 2023 v 08:07

Odpoledne v sále Malostranské besedy se koná 1. října od 15 hodin.

První premiérou nové sezóny Baletu Národního divadla bude Beyond Vibrations

14. září 2023 v 06:43

Soubor Baletu Národního divadla představí v prvním říjnovém týdnu premiérové komponované představení Beyond Vibrations z děl tří významných současných choreografů.

Vachlerův film Tajemství a smysl života se představuje v oficiálním traileru

13. září 2023 v 11:21

Co je smyslem života? Co je láska, humor, strach a smrt? Je všechno jen sen? Kdo jsme a kam směřujeme? Probudíme se, vzpomeneme si? Na tyto a další otázky se snaží nalézt odpověď nový celovečerní film Petra Vachlera s názvem Tajemství a smysl života. Přestože snímek poběží v kinech až...

Praha 15: Hostivařský komorní koncert

13. září 2023 v 09:06

Hostivařský komorní koncert se koná v neděli 17. září od 17 hodin v Domkářské ulici v Praze 15.

Praha 1: Kostel sv. Ducha rozezní evropské melodie

13. září 2023 v 08:43

V pondělí 2. října od 18 hodin rozezní prostory kostela sv. Ducha evropské melodie, další koncert z cyklu Kostelních slavností v Praze 1.

Koncert pro českou kněžnu

13. září 2023 v 08:37

V předvečer svátku sv. Ludmily zve Praha 2 na koncert. Vstup je zdarma.

OxCollection představí devět speciálních děl

11. září 2023 v 18:55

Festival Dvořákova Praha letos ozvláštní mimořádný doprovodný program – výstava digitálního umění ze sbírky OxCollection. Osm předních umělců se představí na Bořislavce ve foyer KKCG v rámci výstavy „Synesthetic Immersion“, zatímco před Rudolfinem bude k vidění instalace světoznámého umělce Refika...

Dientzenhoferova Portheimka ukazuje osudy barokního klenotu Smíchova

11. září 2023 ve 14:11

Expozice, která návštěvníky seznámí s příběhem letohrádku Portheimka na pozadí společenských a kulturních proměn tří století je instalována v galerijních prostorách přímo v barokní budově od Kiliána Ignáce Dientzenhofera. Pro veřejnost je otevřena od 7. září až do...

Divadlo DISK: Jak to vypadá U Hitlerů v kuchyni

11. září 2023 v 08:50

Divadlo DISK vstoupí do divadelní sezóny 2023/24 premiérou hudební inscenace hry Arnošta Goldflama U Hitlerů v kuchyni, která se uskuteční 15. září. Režie se ujal Miroslav Hanuš, herec a režisér, jenž zároveň působí jako herecký pedagog na pražské DAMU. V inscenaci uvidíte všech dvanáct...

Další články
Nahoru