dnes
Pondělí - obcasny-dest
5°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
11°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Místostarostka Prahy 8 Borhyová ustála pokus o odvolání. Nemá na to, vyčítá opozice
Místostarostka Borhyová na archivním snímku při kladení věnců obětem heydrichiády. Foto: Praha 8

Místostarostka Prahy 8 Borhyová ustála pokus o odvolání. Nemá na to, vyčítá opozice

Opoziční ODS na Praze 8 se na dnešním jednání zastupitelstva městské části neúspěšně pokusila odvolat místostarostku Alenu Borhyovou (ANO). Podle ODS nezvládá svou funkci. Materiál se ale ODS nepodařilo prosadit na program jednání, pro zařazení hlasovalo pouze 19 z 45 zastupitelů.  

Návrh na projednání odvolání místostarostky přednesl opoziční zastupitel ODS a bývalý radní Ondřej Gros. „Na svou funkci nestačí. Nelíbí se nám, jak celkově funguje oblast kultury," řekl.

Podle Grose by měla Borhyová odstoupit mimo jiné kvůli dvojímu vytištění radničního časopisu Osmička v lednu letošního roku. Tehdy místostarosta Matěj Fichtner (ANO) nedodal včas svůj příspěvek a časopis byl vytištěn s bílým místem. Borhyová náklad nechala stáhnout a časopis byl vytištěn znovu se sloupkem. Na Borhyovou bylo kvůli tomu podáno jedním ze zaměstnanců úřadu trestní oznámení, Borhyová vinu odmítá.

Po loňských komunálních volbách vznikla v Praze 8 menšinová koalice ANO, ČSSD a Strany zelených, která stojí na podpoře komunistů. Starostou je Roman Petrus (ČSSD). ODS a TOP 09, které vládly v Praze 8 minulé volební období, přešly do opozice.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru