Dnes Úterý - zatazeno 28°C
Zítra Středa - obcasny-dest 25°C
Úterý 27. 7. 2021
Svátek má Věroslav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Místostarostka Prahy 12 Tylová kandiduje do Poslanecké sněmovny, chce se věnovat klimatické změně
Eva Tylová. Foto: archiv

Místostarostka Prahy 12 Tylová kandiduje do Poslanecké sněmovny, chce se věnovat klimatické změně

Místostarostka Prahy 12 Eva Tylová je na desátém místě společné kandidátky Pirátů a STAN v Praze pro říjnové volby do Poslanecké sněmovny. V případě zvolení by se bývalá ředitelka České inspekce životního prostředí chtěla věnovat ekologii a především tématu klimatické změny.

„Pracuji v ekologii více než třicet let na nejrůznějších úrovních. Od samosprávy, exekutivy až po nevládní organizace. Tématem životního prostředí jsem se vždy široce zabývala, teď mě hodně trápí klimatická změna, která je v takové fázi, že už musíme něco hned udělat,“ uvedla. 

„Důsledky klimatické změny pociťujeme všichni již nyní. Je třeba se na ně adaptovat. Tady a teď. Pojďme horku čelit chytrým využitím vody a zeleně, takzvanou modro – zelenou infrastrukturou. Uplatníme ji na veřejných budovách a podpoříme na soukromých stavbách. Příjemné mikroklima vytváří ve městě i zeleň. Je to naše klimatizace, proto zvýšíme ochranu stromů v ulicích,“ pokračovala.

„Vedro nekončí na hranicích města, pokračuje dále i v krajině. Musíme ji mít odolnou proti suchu, tedy zdravou a pestrou. Musíme podpořit zemědělce, kteří v ní pracují. Zaslouží si dotace na opatření, která zabrání erozi půdy a vysychání. Musíme podpořit i vlastníky lesů ve změně skladby lesa. Musíme vyčistit řeky a už nikdy nedopustit, co se stalo na Bečvě, kde selhala státní správa," dodala. 


Klimatický plán: Praha plánuje žádat o zdroje z evropských programů bez asistence vlády

22. července 2021 ve 12:57

Náměstek pražského primátora pro oblast životního prostředí Petr Hlubuček (STAN) věří, že Praha bude moci žádat o finanční zdroje z evropských dotačních programů nezávisle na vládě. Tuto možnost v pátek probíral s místopředsedou Evropské komise Fransem Timmermansem, který českou metropoli...

Vláda považuje reformovaná pravidla hazardu za úspěšná

20. července 2021 ve 12:50

Spuštěním Rejstříku vyloučených osob současný kabinet dovršil ambiciózní reformu tuzemského hazardního prostředí. Pod taktovkou Ministerstva financí došlo k jeho kultivaci, což je patrné i z trajektorie zvyšujících se daňových výnosů z provozování hazardních her. Stát ve své poslední analýze...

Ohlédnutí za schváleným plánem desetiletého strategického rozvoje Prahy 5

14. července 2021 v 11:51

Praha 5 má schválený strategický dokument, který v klíčových oblastech udává směr rozvoje městské části do roku 2030. Pro jeho přijetí hlasovala na svém červnovém jednání valná většina zastupitelů včetně opozice.

Rezignoval místostarosta Prahy 3 Mikeska

27. června 2021 ve 21:43

V Praze 3 rezignoval ke konci června na svou funkci v radě místostarosta Tomáš Mikeska (STAN), který měl na starosti finance a územní rozvoj. Zastupitelé v uplynulém týdnu na jeho místo zvolili bývalého ministra dopravy Pavla Dobeše (za STAN), který už v tomto volebním období na radnici působil...

Další články
Nahoru