Dnes Neděle - polojasno 27°C
Zítra Pondělí - prehanky-dest 27°C
Neděle 14. 8. 2022
Svátek má Alan
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Místostarostka Prahy 12 Tylová kandiduje do Poslanecké sněmovny, chce se věnovat klimatické změně
Eva Tylová. Foto: archiv

Místostarostka Prahy 12 Tylová kandiduje do Poslanecké sněmovny, chce se věnovat klimatické změně

Místostarostka Prahy 12 Eva Tylová je na desátém místě společné kandidátky Pirátů a STAN v Praze pro říjnové volby do Poslanecké sněmovny. V případě zvolení by se bývalá ředitelka České inspekce životního prostředí chtěla věnovat ekologii a především tématu klimatické změny.

„Pracuji v ekologii více než třicet let na nejrůznějších úrovních. Od samosprávy, exekutivy až po nevládní organizace. Tématem životního prostředí jsem se vždy široce zabývala, teď mě hodně trápí klimatická změna, která je v takové fázi, že už musíme něco hned udělat,“ uvedla. 

„Důsledky klimatické změny pociťujeme všichni již nyní. Je třeba se na ně adaptovat. Tady a teď. Pojďme horku čelit chytrým využitím vody a zeleně, takzvanou modro – zelenou infrastrukturou. Uplatníme ji na veřejných budovách a podpoříme na soukromých stavbách. Příjemné mikroklima vytváří ve městě i zeleň. Je to naše klimatizace, proto zvýšíme ochranu stromů v ulicích,“ pokračovala.

„Vedro nekončí na hranicích města, pokračuje dále i v krajině. Musíme ji mít odolnou proti suchu, tedy zdravou a pestrou. Musíme podpořit zemědělce, kteří v ní pracují. Zaslouží si dotace na opatření, která zabrání erozi půdy a vysychání. Musíme podpořit i vlastníky lesů ve změně skladby lesa. Musíme vyčistit řeky a už nikdy nedopustit, co se stalo na Bečvě, kde selhala státní správa," dodala. 


Autor: red

Praha 5 odsouhlasila Strukturální plán, pomůže s rozvojem území

21. července 2022 v 09:27

Zastupitelstvo městské části projednalo a odsouhlasilo Strukturální plán MČ Praha 5. Ten má určovat rámec rozvoje území a být podkladem pro rozhodování samosprávy k jednotlivým stavebním záměrům na území městské části.  

Zastupitelé Prahy 5 schválili připomínky k návrhu Metropolitního plánu

6. července 2022 ve 14:03

Zastupitelé Prahy 5 na konci června po rozsáhlé diskusi schválili připomínky k návrhu Metropolitního plánu hl. m. Prahy pro veřejné jednání. Informovala o tom mluvčí městské části Lenka Abessi.

Praha 5 snížila počet zastupitelů, po volbách jich bude 41

3. července 2022 ve 14:19

Zastupitelé páté městské části tento týden schválili počet členů Zastupitelstva MČ Prahy 5 pro volební období 2022 až 2026. Bude jich 41, v tomto období jich je 43. Volby se budou konat 23. a 24. září.  

Bývalého primátorova náměstka Hlubučka vyloučili zastupitelé Spojených sil pro Prahu z klubu

27. června 2022 v 16:26

Zastupitelé Spojených sil pro Prahu (TOP 09 + STAN) na svém dnešním jednání vyloučili z klubu bývalého náměstka pražského primátora Petra Hlubučka (dříve STAN).

Další články
Nahoru