Dnes Čtvrtek - prehanky-dest 18°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 19°C
Čtvrtek 13. 6. 2024
Svátek má Antonín
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Místostarostka Prahy 12 Tylová kandiduje do Poslanecké sněmovny, chce se věnovat klimatické změně
Eva Tylová. Foto: archiv

Místostarostka Prahy 12 Tylová kandiduje do Poslanecké sněmovny, chce se věnovat klimatické změně

Místostarostka Prahy 12 Eva Tylová je na desátém místě společné kandidátky Pirátů a STAN v Praze pro říjnové volby do Poslanecké sněmovny. V případě zvolení by se bývalá ředitelka České inspekce životního prostředí chtěla věnovat ekologii a především tématu klimatické změny.

„Pracuji v ekologii více než třicet let na nejrůznějších úrovních. Od samosprávy, exekutivy až po nevládní organizace. Tématem životního prostředí jsem se vždy široce zabývala, teď mě hodně trápí klimatická změna, která je v takové fázi, že už musíme něco hned udělat,“ uvedla. 

„Důsledky klimatické změny pociťujeme všichni již nyní. Je třeba se na ně adaptovat. Tady a teď. Pojďme horku čelit chytrým využitím vody a zeleně, takzvanou modro – zelenou infrastrukturou. Uplatníme ji na veřejných budovách a podpoříme na soukromých stavbách. Příjemné mikroklima vytváří ve městě i zeleň. Je to naše klimatizace, proto zvýšíme ochranu stromů v ulicích,“ pokračovala.

„Vedro nekončí na hranicích města, pokračuje dále i v krajině. Musíme ji mít odolnou proti suchu, tedy zdravou a pestrou. Musíme podpořit zemědělce, kteří v ní pracují. Zaslouží si dotace na opatření, která zabrání erozi půdy a vysychání. Musíme podpořit i vlastníky lesů ve změně skladby lesa. Musíme vyčistit řeky a už nikdy nedopustit, co se stalo na Bečvě, kde selhala státní správa," dodala. 


Autor: red

Vedení Prahy 4 nepodpořilo projekt Rezidence Herálecká

Včera ve 22:43

Praha 4 neuzavře smlouvu o spolupráci se společností Rezidence Herálecká, a neposkytne tak investorovi nezbytnou součinnost ze strany městské části při povolení a realizaci novostavby bytového domu na rohu ulic Pacovská a Herálecká I. Rada městské části Praha 4 na svém aktuálním jednání předložený...

Výsledky eurovoleb oznámí statistici až hodinu před nedělní půlnocí

8. června 2024 ve 22:03

Hlasy voličů v evropských volbách v Česku sečetli volební komisaři ve všech okrscích, vyplývá se sobotního večerního sdělení Českého statistického úřadu (ČSÚ) na sociální síti X.

Starosta Martin Valovič zve sousedy z Prahy 10 na pivo do Waldesky

4. června 2024 ve 13:01

Akce Na pivo starostou se bude konat v úterý 11. června od 18 hodin ve vršovické restauraci Waldeska. „Přijďte si užít příjemný večer, poznat své sousedy a přispět k dalšímu rozvoji naší komunity. K dispozici bude drobné občerstvení, dobře vychlazené pivo i nealkoholické nápoje,“ zve k setkání...

Zastupitelstvo Prahy 9 se sejde na šestém zasedání

30. května 2024 v 17:26

V úterý 4. června se bude od 14 hodin konat v zasedací místnosti v nové budově radnice v Sokolovské ulici 6. zasedání Zastupitelstva MČ Praha.

Městské části budou moci ovlivňovat technické řešení trasy vysokorychlostní železnice

29. května 2024 v 18:52

Na jednání pražského zastupitelstva byly minulý týden ve čtvrtek projednávány i body důležité pro Prahu 15. Městská část o tom informovala na sociálních sítích.

Další články
Nahoru