Dnes Čtvrtek - snih 2°C
Zítra Pátek - skorojasno 3°C
Čtvrtek 9. 12. 2021
Svátek má Vratislav
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Místostarostka Prahy 12 Tylová kandiduje do Poslanecké sněmovny, chce se věnovat klimatické změně
Eva Tylová. Foto: archiv

Místostarostka Prahy 12 Tylová kandiduje do Poslanecké sněmovny, chce se věnovat klimatické změně

Místostarostka Prahy 12 Eva Tylová je na desátém místě společné kandidátky Pirátů a STAN v Praze pro říjnové volby do Poslanecké sněmovny. V případě zvolení by se bývalá ředitelka České inspekce životního prostředí chtěla věnovat ekologii a především tématu klimatické změny.

„Pracuji v ekologii více než třicet let na nejrůznějších úrovních. Od samosprávy, exekutivy až po nevládní organizace. Tématem životního prostředí jsem se vždy široce zabývala, teď mě hodně trápí klimatická změna, která je v takové fázi, že už musíme něco hned udělat,“ uvedla. 

„Důsledky klimatické změny pociťujeme všichni již nyní. Je třeba se na ně adaptovat. Tady a teď. Pojďme horku čelit chytrým využitím vody a zeleně, takzvanou modro – zelenou infrastrukturou. Uplatníme ji na veřejných budovách a podpoříme na soukromých stavbách. Příjemné mikroklima vytváří ve městě i zeleň. Je to naše klimatizace, proto zvýšíme ochranu stromů v ulicích,“ pokračovala.

„Vedro nekončí na hranicích města, pokračuje dále i v krajině. Musíme ji mít odolnou proti suchu, tedy zdravou a pestrou. Musíme podpořit zemědělce, kteří v ní pracují. Zaslouží si dotace na opatření, která zabrání erozi půdy a vysychání. Musíme podpořit i vlastníky lesů ve změně skladby lesa. Musíme vyčistit řeky a už nikdy nedopustit, co se stalo na Bečvě, kde selhala státní správa," dodala. 


Autor: red

Praha 5 schválila pravidla pro rozpočtové provizorium

24. listopadu 2021 ve 22:27

Na svém úterním zasedání zastupitelé Prahy 5 rozhodli, že pokud nebude včas schválen rozpočet na příští rok, začne městská část automaticky hospodařit od ledna v provizoriu. Nebude ho tak už muset schvalovat.

Vedení Prahy dostalo od zastupitelů za úkol rozšířit síť adiktologických služeb

21. listopadu 2021 ve 23:33

Na svém listopadovém zasedání pražští zastupitelé projednali petici s názvem „Za bezpečnou a čistou Prahu 5“, adresovanou hlavnímu městu. Občané Smíchova žijící v blízkosti kontaktních center shromáždili stovky podpisů, jejich cílem je ulevit od pohybu enormního množství narkomanů v této...

Další články
Nahoru