Dnes Pátek - obcasny-dest 6°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 6°C
Pátek 16. 4. 2021
Svátek má Irena
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Místostarosta Prahy 9 Portlík: Žádosti podnikatelů o pomoc nyní posuzujeme individuálně
Podnikatelé v Praze museli na jaře omezit svou činnost, aktuální prognóza je nejistá. Ilustrační foto: archiv

Místostarosta Prahy 9 Portlík: Žádosti podnikatelů o pomoc nyní posuzujeme individuálně

Připravuje radnice v souvislosti s covidem nějaké úlevy pro živnostníky podnikající v nebytových prostorech ve správě městské části? Případně k jakým úlevám už došlo? Na otázky serveru Pražský patriot odpověděl 1. místostarosta MČ Praha 9 Tomáš Portlík (ODS).

„Situace na podzim je přeci jen o trochu jiná. Na jaře byla ,vypnuta´ celá republika, a tak jsme i my přistupovali k plošnému odpouštění nájmu apod. Jako důležité jsme považovali také právní poradnu, kterou jsme podnikatelům a živnostníkům nabízeli. Z té doby stále běží program voucherů, které mohou nabízet jednotliví podnikatele z Prahy 9 na webu prazskyportal.cz. Samozřejmě také nadále nevybíráme peníze za zábory restauračních předzahrádek, tento poplatek jsme mimo jiné zrušili již v roce 2018 v reakci na zavedení EET,“ uvedl Portlík.

„V současnosti již nejsou restrikce tak přísné, a tak posuzujeme jednotlivé žádosti, ať již o odpuštění části nájmu, nebo jinou pomoc, individuálně. Z nějakých budoucích opatření bych zmínil pokračování poradny, kterou připravuje ve spolupráci s Hospodářskou komorou předseda našeho finančního výboru Lukáš Dančevský,“ pokračoval.

„Jinak, za úspěch považujeme, že se nám přes prázdniny podařilo uhájit testovací místo u Polikliniky Prosek, které jsme jako první na jaře otevřeli, neboť zaznívaly silné hlasy, že je již zbytečné a měli bychom provoz ukončit,“ dodal 1. místostarosta Prahy 9.


Praha 2 pomůže seniorům 65+

14. dubna 2021 v 17:36

Senioři 65 let a více mohou kontaktovat radnici na bezplatné informační lince 800 604 604. Linka je v provozu každý všední den od 8 hod do 16 hodin.

Testovací centrum na covid-19 odbaví 180 lidí za hodinu bez rezervace a front

13. dubna 2021 v 09:00

Nové testovací centrum na covid-19 se otevřelo 28. března v Praze 11 ve zdravotnickém centru FYZIOklinika. Díky vlastní aplikaci pro rychlejší administraci sem může člověk přijít bez rezervace a po dvou minutách být hotov. Kapacity zdravotníků zvládají i nejvytíženější časy a firemní skupiny bez...

Praha 13 prominula podnikatelům poplatky z ubytování

13. dubna 2021 v 08:26

Vedení Prahy 13 svým aktuálním rozhodnutím prodloužilo dobu, ve které nemusí místní podnikatelé hradit poplatky z ubytování.

Praha 7 se zapojí do pilotního projektu PCR pooling testování

12. dubna 2021 v 16:55

Praha 7 ve spolupráci s hl. m. Prahou spouští v ZŠ Fr. Plamínkové pilotní testování metodou PCR poolingu. Systém průkazných a spolehlivých PCR testů nabízí možnost návratu všech dětí do škol při testování bezpečnou a šetrnou formou, cenově srovnatelnou se současnými antigenními...

Podnikatelé sídlící v prostorách hl. m. Prahy mohou žádat o slevu na nájemném

11. dubna 2021 v 08:38

Pražští podnikatelé sídlící v objektech hlavního města mohou nově podat až do konce května elektronickou „Žádost na slevu z nájemného v prostorách hl. m. Prahy“. 

Praha 6 nabízí dětem šetrné testování

11. dubna 2021 v 08:01

První možnost testování před návratem dětí do školy již dnes odpoledne.

Další články
Nahoru