dnes
Středa - zatazeno
14°C
zítra
Čtvrtek - oblacno
17°C
pozítří
Pátek - oblacno
17°C
Místostarosta Prahy 9 Portlík: Žádosti podnikatelů o pomoc nyní posuzujeme individuálně
Podnikatelé v Praze museli na jaře omezit svou činnost, aktuální prognóza je nejistá. Ilustrační foto: archiv

Místostarosta Prahy 9 Portlík: Žádosti podnikatelů o pomoc nyní posuzujeme individuálně

Připravuje radnice v souvislosti s covidem nějaké úlevy pro živnostníky podnikající v nebytových prostorech ve správě městské části? Případně k jakým úlevám už došlo? Na otázky serveru Pražský patriot odpověděl 1. místostarosta MČ Praha 9 Tomáš Portlík (ODS).

„Situace na podzim je přeci jen o trochu jiná. Na jaře byla ,vypnuta´ celá republika, a tak jsme i my přistupovali k plošnému odpouštění nájmu apod. Jako důležité jsme považovali také právní poradnu, kterou jsme podnikatelům a živnostníkům nabízeli. Z té doby stále běží program voucherů, které mohou nabízet jednotliví podnikatele z Prahy 9 na webu prazskyportal.cz. Samozřejmě také nadále nevybíráme peníze za zábory restauračních předzahrádek, tento poplatek jsme mimo jiné zrušili již v roce 2018 v reakci na zavedení EET,“ uvedl Portlík.

„V současnosti již nejsou restrikce tak přísné, a tak posuzujeme jednotlivé žádosti, ať již o odpuštění části nájmu, nebo jinou pomoc, individuálně. Z nějakých budoucích opatření bych zmínil pokračování poradny, kterou připravuje ve spolupráci s Hospodářskou komorou předseda našeho finančního výboru Lukáš Dančevský,“ pokračoval.

„Jinak, za úspěch považujeme, že se nám přes prázdniny podařilo uhájit testovací místo u Polikliniky Prosek, které jsme jako první na jaře otevřeli, neboť zaznívaly silné hlasy, že je již zbytečné a měli bychom provoz ukončit,“ dodal 1. místostarosta Prahy 9.


Praha 3 dezinfikuje veřejný prostor

19. října 2020 ve 12:30

Praha 3 mimořádně dezinfikuje mobiliář, herní prvky a dotykové plochy na dětských hřištích a podzemní kontejnery na tříděný odpad.

V pátek bude radnice Prahy 2 uzavřena

19. října 2020 ve 12:06

Z důvodu nepříznivé epidemiologické situace bude radnice Prahy 2 na náměstí Míru uzavřena v pátek 23. října.

Praha 15 přerušila poskytování právních konzultací

19. října 2020 v 07:08

S ohledem na stávající epidemiologický stav je poskytování právních konzultací v právní poradně na ÚMČ Praha 15, ve dnech úterý a čtvrtek přerušeno do 2. listopadu 2020.

Přehled restaurací v Praze 15, které stále vaří

18. října 2020 ve 21:19

Praha 15 připravila přehled restaurací, které stále vaří a prodávají přes okénko.

Kde se lze testovat na covid-19? Na webu jsou nově odběrová místa ve Středočeském kraji

18. října 2020 ve 21:18

Na covid.praha.eu najdou zájemci od pátku přehled odběrových míst na covid-19 i ve Středočeském kraji. Od října poskytuje web, který spustily hlavní město a datová platforma Golemio, informace o odběrových místech v Praze.

Senioři si mohou promluvit s farářem nebo psychoterapeutkou

18. října 2020 ve 20:52

Občané druhé městské části, především senioři, si mohou promluvit s farářem nebo psychoterapeutkou. Tuto možnost jim, stejně jako na jaře, zprostředkovala radnice Prahy 2.

Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci v Praze 10 bude plošně testovat své zaměstnance

16. října 2020 v 17:03

Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci (CSOP) spustí ve středu 21. října plošně testování svých zaměstnanců na přítomnost viru SARS-COV-2. To bude probíhat pomocí laboratorní metody RT-PCR a bude prováděné v pravidelných čtrnáctidenních intervalech.

Další články
Nahoru