Dnes Úterý - oblacno 3°C
Zítra Středa - skorojasno 6°C
Úterý 26. 10. 2021
Svátek má Erik
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Místostarosta Prahy 9 Portlík: Žádosti podnikatelů o pomoc nyní posuzujeme individuálně
Podnikatelé v Praze museli na jaře omezit svou činnost, aktuální prognóza je nejistá. Ilustrační foto: archiv

Místostarosta Prahy 9 Portlík: Žádosti podnikatelů o pomoc nyní posuzujeme individuálně

Připravuje radnice v souvislosti s covidem nějaké úlevy pro živnostníky podnikající v nebytových prostorech ve správě městské části? Případně k jakým úlevám už došlo? Na otázky serveru Pražský patriot odpověděl 1. místostarosta MČ Praha 9 Tomáš Portlík (ODS).

„Situace na podzim je přeci jen o trochu jiná. Na jaře byla ,vypnuta´ celá republika, a tak jsme i my přistupovali k plošnému odpouštění nájmu apod. Jako důležité jsme považovali také právní poradnu, kterou jsme podnikatelům a živnostníkům nabízeli. Z té doby stále běží program voucherů, které mohou nabízet jednotliví podnikatele z Prahy 9 na webu prazskyportal.cz. Samozřejmě také nadále nevybíráme peníze za zábory restauračních předzahrádek, tento poplatek jsme mimo jiné zrušili již v roce 2018 v reakci na zavedení EET,“ uvedl Portlík.

„V současnosti již nejsou restrikce tak přísné, a tak posuzujeme jednotlivé žádosti, ať již o odpuštění části nájmu, nebo jinou pomoc, individuálně. Z nějakých budoucích opatření bych zmínil pokračování poradny, kterou připravuje ve spolupráci s Hospodářskou komorou předseda našeho finančního výboru Lukáš Dančevský,“ pokračoval.

„Jinak, za úspěch považujeme, že se nám přes prázdniny podařilo uhájit testovací místo u Polikliniky Prosek, které jsme jako první na jaře otevřeli, neboť zaznívaly silné hlasy, že je již zbytečné a měli bychom provoz ukončit,“ dodal 1. místostarosta Prahy 9.


Autor: red

Praha 7 zajistila další vakcíny pro seniory

16. října 2021 v 07:13

Očkování 3. dávkou na Sedmičce probíhá u praktických lékařů a na Poliklinice Prahy 7. Radnice v tomto týdnu rozvezla do ordinací praktických lékařů 1000 vakcín Pfizer. Sloužit budou jako 3. dávka pro očkování seniorů a pacientů s chronickým onemocněním. 

Další články
Nahoru