dnes
Neděle - skorojasno
12°C
zítra
Pondělí - jasno
12°C
pozítří
Úterý - skorojasno
12°C
Místostarosta Prahy 3 Mikeska: K Metropolitnímu plánu nepřišla ani jedna připomínka
Místostarosta Prahy 3 Tomáš Mikeska (třetí zleva) u modelu budovy Nákladového nádraží Žižkov. Foto: archiv

Místostarosta Prahy 3 Mikeska: K Metropolitnímu plánu nepřišla ani jedna připomínka

Jak se Praha 3 a její obyvatelé staví k návrhu Metropolitního plánu? Jaký je aktuální vývoj kolem Nákladového nádraží Žižkov? Jaké budou další kroky Prahy 3 v privatizaci bytového fondu? O těchto a dalších tématech si se serverem Pražský patriot povídal místostarosta třetí městské části Tomáš Mikeska (STAN).
tomas-mikeska-thumb_1

Ing. Tomáš Mikeska

Jak se Praha 3 vypořádala s připomínkami k Metropolitnímu plánu?
MČ Praha 3 na jednání zastupitelstva 12. června projednala své zásadní připomínky k Metropolitnímu plánu. Jednalo se o připomínky jak k textové části, tak o připomínky k jednotlivým lokalitám. Usnesením zastupitelstva bylo schváleno 51 připomínek. Tyto připomínky budou následně odeslány zpracovateli plánu.
 
Jaký byl zájem občanů „trojky“ o Metropolitní plán a kolik přišlo na radnici podnětů na změny?
Informace o projednávání Metropolitního plánu je vyvěšena na úřední desce magistrátu a také na úřední desce MČ Praha 3. Odbor územního rozvoje rozeslal všem zastupitelům před jednáním zastupitelstva návrh připomínek. K celé problematice proběhla řada seminářů a přednášek na Institutu plánování a rozvoje hlavního města Prahy (IPR). Masivní informační kampaň probíhá i ve veřejném prostoru ve městě (MHD, plakáty, billboardy). Dva dny po sobě byl na náměstí Jiřího z Poděbrad umístěn informační kontejner IPR s propagačními materiály a odborníky, kteří byli připraveni zodpovídat dotazy občanů. Kromě toho jsme o tomto tématu informovali i v Radničních novinách. Přes tuto rozsáhlou kampaň na odbor územního rozvoje nepřišla ani jedna připomínka a ani žádný občan neprojevil zájem o informace. Na projednání v zastupitelstvu se přihlásil jeden občan.
 
Je podle Vás radnice Prahy 3 dostatečně otevřeným úřadem pro veřejnost?
Praha 3 v poslední době nebyla otevřeným úřadem, starostka Hujová byla vůči občanům arogantní. Věřím, že nové vedení se poučilo a nebude zapomínat na to, že jsme zvoleni zástupci občanů a musíme se chovat především pokorně.
 
Na co může být v porovnání s ostatními městskými částmi pyšná a co by se naopak mělo zlepšit?
Praha 3 může být pyšná v poslední době především na čistotu v ulicích a veřejném prostoru, zanedbala však komunikaci s občany.

Plánujete v oblasti komunikace s veřejností nějaké novinky?
Výrazné novinky za dobu čtyř měsíců asi nestihneme, stihneme ale to, že se budeme chovat vstřícně, slušně a pokorně a občané si toho všimnou.
 
Jaký je aktuální vývoj kolem Nákladového nádraží Žižkov a co pro to dělá radnice Prahy 3?
Mohu Vás pozvat do Informačního centra na náměstí Jiřího z Poděbrad, kde je vystaven šest metrů dlouhý model budovy Nákladového nádraží Žižkov (NNŽ). IPR zpracovává změnu územního plánu NNŽ, která by měla být projednána s Městskou části Praha 3 a předložena ke schválení Zastupitelstvu hl. města Prahy ještě v roce 2018.
 
Podporujete myšlenku, aby do této oblasti, kterou v budoucnu čeká velká proměna, vedlo jednou metro?
Určitě by linka metra D měla být protažena na Nákladové nádraží Žižkov, nová městská čtvrť na NNŽ bude potřebovat dostatečnou přepravní kapacitu.
 
Jaké budou další kroky Prahy 3 v privatizaci bytového fondu?
Pokračování privatizace bytů v panelových domech Roháčova, Ostromečská, Blahoslavova a výhledově Táboritská.
 
Máte nějaké osobní priority, které chcete ve funkci místostarosty do podzimních ještě stihnout realizovat, nebo alespoň nastartovat?
Chtěl bych vytvořit vizi kulturního a společenského využití budovy NNŽ a přesvědčit odbornou a politickou reprezentaci o správnosti této vize.


Na pozici náhradníka do Správní rady VZP byl zvolen nominant Pirátů Východský

14. února 2019 ve 14:36

V souvislosti se zvolením do funkce pražského primátora se Zdeněk Hřib (Piráti) vzdal funkce člena Správní rady VZP s ohledem na kumulaci funkcí, tak jak se slíbil před nástupem do čela vedení Prahy. Piráti na jeho místo nominovali Pavla Východského. Toho předevčírem na pozici náhradníka jmenovala...

Priority vedení Prahy 6 popisuje chválené programové prohlášení. Má 36 stran, nahlédněte do něj

13. února 2019 v 11:42 | Aktualizováno v 17:10

Rada městské části Praha 6 včera schválila „Programové prohlášení Rady městské části Praha 6 pro roky 2018 – 2022“. Jde o soubor priorit vedení radnice. 

Praha 1 vstoupila do spolku Otevřená města

31. ledna 2019 v 19:34

Úterním rozhodnutím zastupitelů Prahy 1 se tato městská část připojila k 11 městům a městským částem a vstoupila do spolku Otevřená města z. s. Ten usiluje o větší otevřenost radnic, vstřícnost k občanům, efektivnější využívání dat a sdílení zkušeností mezi...

Další články
Nahoru