Dnes Pondělí - oblacno 28°C
Zítra Úterý - polojasno 28°C
Úterý 27. 7. 2021
Svátek má Věroslav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Místostarosta Prahy 10 Sekal: Tramvajová linka 19 se osvědčila, chceme prodloužit patnáctku
Nová tramvajová zastávka je na dohled od stanice metra Pankrác. Foto: Dopravní podnik hl. m. Prahy

Místostarosta Prahy 10 Sekal: Tramvajová linka 19 se osvědčila, chceme prodloužit patnáctku

Na začátku června začala v Praze po devíti letech opět fungovat tramvajová linka číslo 19. Propojuje bez přestupu Lehovec, Palmovku, Žižkov, Strašnice, Vršovice a Nusle, tedy ty části města, které dosud přímé spojení neměly. O obnovu linky hodně stála Praha 10. Jak dosavadní zkušenosti hodnotí místostarosta městské části Martin Sekal (ODS), do jehož kompetencí patří doprava?
sekal-mistostarosta

Martin Sekal. Foto: se svolením M.S.

Jak moc bylo pro Prahu 10 důležité, aby došlo k obnovení linky číslo 19?
Devatenáctka se vrátila do provozu po dlouhých letech. Nekončí na Kubánském náměstí, ale prodloužila i přímé spojení mezi Vršovicemi a Pankrácí. Pro Prahu 10 a hlavně mé sousedy to bylo velmi důležité. Z osobních diskusí s občany vím, že přímé spojení ze Strašnic na Palmovku mnohým chybělo. Tak jsem rád, že se mi nakonec s kolegy z magistrátu podařilo danou linku uvést do provozu.

Měla Praha 10 konkrétní požadavky pro vedení linky?
Přáli jsme si, aby intervaly byly co nejkratší a občané tak mohli tuhle páteřní linku hojně využívat. Co se týče konkrétní tramvajové soupravy, tak jsme příliš požadavků mít nemohli z prostého důvodu. Na Pankráci není smyčka jako na jiných konečných stanicích, tedy má Ropid v provozu specifickou tramvaj.

Jak hodnotíte dosavadní provoz linky?
Zatím na svém facebookovém profilu registruji poměrně pozitivní ohlas na linku. Lidé mi píší do zpráv a devatenáctku si pochvalují. Sám ji také občas využívám a vnímám, že vytíženost je vcelku vysoká.

Prosazuje Praha 10 nějaké změny v MHD na jejím území?
V současné době jednáme s náměstkem primátora Adamem Scheinherrem o možném prodloužení linky 15 na Černokosteleckou ve Strašnicích (nyní končí linka u Olšanských hřbitovů na Vinohradech, pozn. aut.). Jinak jsme během mého působení na Praze 10 zvládli otevřít nové vlakové zastávky a na podzim bychom měli otevírat další na Zahradním Městě. Věřím, že nabídnutím vhodných alternativ k automobilové dopravě se ty poměry v ulicích změní ke spokojenosti všech, jak automobilistů, tak právě lidí preferujících městskou hromadnou dopravu.


Z dálnice D11 u Prahy se nepodařilo odklidit vybouraný materiál

Včera v 09:25

Dálnici D11, která je kvůli demolici mostu uzavřená na okraji Prahy od sobotního odpoledne, se dnes nepodařilo zprovoznit před ranní dopravní špičkou.

Klimatický plán: Praha plánuje žádat o zdroje z evropských programů bez asistence vlády

22. července 2021 ve 12:57

Náměstek pražského primátora pro oblast životního prostředí Petr Hlubuček (STAN) věří, že Praha bude moci žádat o finanční zdroje z evropských dotačních programů nezávisle na vládě. Tuto možnost v pátek probíral s místopředsedou Evropské komise Fransem Timmermansem, který českou metropoli...

Před školou v Ďáblicích bude zpomalovací práh

21. července 2021 ve 14:41

Řidiči v ulici U Parkánu v Ďáblicích budou muset zpomalit. Před místní základní školou vznikne kvůli zvýšení bezpečnosti zpomalovací práh, přechod pro chodce a parkovací místa K+R (kiss and ride), uvedla ČTK.

Označování elektromobilů a dobíjecích stanic má nová pravidla

21. července 2021 v 08:47

Počet elektromobilů a dobíjecích stanic v Evropě stále roste a v této souvislosti schválila Evropská unie jednotná pravidla pro značení u dobíjecích stanic a vozidel do zásuvky (elektromobily a plug-in hybridy). Konkrétně se jedná vedle osobních vozů i o užitková vozidla, autobusy, autokary,...

V Božanovské ulici dojde k demolici mostu. Dálnice D11 bude uzavřena

20. července 2021 v 16:22

K demolici mostního objektu dojde ve dnech 24. – 25. července, kdy bude uzavřena dálnice D11 od sobotních 17 hodin do neděle do 9 hodin ráno.

Vláda považuje reformovaná pravidla hazardu za úspěšná

20. července 2021 ve 12:50

Spuštěním Rejstříku vyloučených osob současný kabinet dovršil ambiciózní reformu tuzemského hazardního prostředí. Pod taktovkou Ministerstva financí došlo k jeho kultivaci, což je patrné i z trajektorie zvyšujících se daňových výnosů z provozování hazardních her. Stát ve své poslední analýze...

Další články
Nahoru