Dnes Pondělí - polojasno 23°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 20°C
Pondělí 23. 5. 2022
Svátek má Vladimír
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Místostarosta Prahy 10 Sekal: Tramvajová linka 19 se osvědčila, chceme prodloužit patnáctku
Nová tramvajová zastávka je na dohled od stanice metra Pankrác. Foto: Dopravní podnik hl. m. Prahy

Místostarosta Prahy 10 Sekal: Tramvajová linka 19 se osvědčila, chceme prodloužit patnáctku

Na začátku června začala v Praze po devíti letech opět fungovat tramvajová linka číslo 19. Propojuje bez přestupu Lehovec, Palmovku, Žižkov, Strašnice, Vršovice a Nusle, tedy ty části města, které dosud přímé spojení neměly. O obnovu linky hodně stála Praha 10. Jak dosavadní zkušenosti hodnotí místostarosta městské části Martin Sekal (ODS), do jehož kompetencí patří doprava?
sekal-mistostarosta

Martin Sekal. Foto: se svolením M.S.

Jak moc bylo pro Prahu 10 důležité, aby došlo k obnovení linky číslo 19?
Devatenáctka se vrátila do provozu po dlouhých letech. Nekončí na Kubánském náměstí, ale prodloužila i přímé spojení mezi Vršovicemi a Pankrácí. Pro Prahu 10 a hlavně mé sousedy to bylo velmi důležité. Z osobních diskusí s občany vím, že přímé spojení ze Strašnic na Palmovku mnohým chybělo. Tak jsem rád, že se mi nakonec s kolegy z magistrátu podařilo danou linku uvést do provozu.

Měla Praha 10 konkrétní požadavky pro vedení linky?
Přáli jsme si, aby intervaly byly co nejkratší a občané tak mohli tuhle páteřní linku hojně využívat. Co se týče konkrétní tramvajové soupravy, tak jsme příliš požadavků mít nemohli z prostého důvodu. Na Pankráci není smyčka jako na jiných konečných stanicích, tedy má Ropid v provozu specifickou tramvaj.

Jak hodnotíte dosavadní provoz linky?
Zatím na svém facebookovém profilu registruji poměrně pozitivní ohlas na linku. Lidé mi píší do zpráv a devatenáctku si pochvalují. Sám ji také občas využívám a vnímám, že vytíženost je vcelku vysoká.

Prosazuje Praha 10 nějaké změny v MHD na jejím území?
V současné době jednáme s náměstkem primátora Adamem Scheinherrem o možném prodloužení linky 15 na Černokosteleckou ve Strašnicích (nyní končí linka u Olšanských hřbitovů na Vinohradech, pozn. aut.). Jinak jsme během mého působení na Praze 10 zvládli otevřít nové vlakové zastávky a na podzim bychom měli otevírat další na Zahradním Městě. Věřím, že nabídnutím vhodných alternativ k automobilové dopravě se ty poměry v ulicích změní ke spokojenosti všech, jak automobilistů, tak právě lidí preferujících městskou hromadnou dopravu.


Autor: Jan Puci

Rekonstrukce křižovatky Na Petřinách – Na Větrníku

21. května 2022 v 10:01

Technická správa komunikací (TSK) zahájí v pondělí 23. května 2022 rekonstrukci křižovatky ulice Na Petřinách a Na Větrníku, která bude nově osazena semaforem. Celá stavební akce skončí do konce srpna 2022.

V souvislosti s koncerty skupiny Rammstein připravila policie opatření

14. května 2022 v 07:10

V neděli 15. května a v pondělí 16. května se uskuteční dva koncerty skupiny Rammstein. Z důvodu zajištění veřejného pořádku a dopravy, připravila pražská policie adekvátní bezpečnostní opatření, na kterém se bude podílet několik desítek pražských policistů. Opatření se dotknou především...

Další články
Nahoru