dnes
Pátek - zatazeno
0°C
zítra
Sobota - zatazeno
1°C
pozítří
Neděle - zatazeno
1°C
Místostarosta Prahy 10 Filip Humplík z ODS rezignoval ze zdravotních důvodů
Filip Humplík končí ve vedení Prahy 10. Foto: archiv

Místostarosta Prahy 10 Filip Humplík z ODS rezignoval ze zdravotních důvodů

Místostarosta Prahy 10 a bývalá předseda pražské ODS Filip Humplík nečekaně rezignoval na svou funkci na radnici. Uvedl to na svém facebookovém profilu. „Z vážných zdravotních důvodů jsem se rozhodl rezignovat na pozici místostarosty městské části. Děkuji vám za podporu v minulosti i v budoucnosti,“ napsal Humplík. Nijak dál své rozhodnutí nekomentoval. Zda se vzdá i postu zastupitele městské části tak zatím není jasné. 

Humplíkovi obratem vyjádřilo podporu několik pražských politiků. „Hodně sil, Filipe,“ reagoval starosta Prahy 8 Ondřej Gros (ODS). „Přeji hodně sil Filipe,“ napsala pražská zastupitelka Jaroslava Janderová (ODS). „Filipe, nevím, o co jde, ale vím, že jsi silný, rovný chlap s velkou vůlí. Vím, že v každém boji je nejdůležitější vůle ten boj zvládnout. Máš tedy nejlepší předpoklady vyhrát. Bojuj. Držím moc palce,“ vzkázal bývalému předsedovi pražské ODS exstarosta Prahy 5 Pavel Richter (TOP 09). „Drž se, Filipe,“ uvedl starosta Běchovic a pražský zastupitel ODS Ondřej Martan.

filip-humplik Filip Humplík měl ve vedení Prahy 10 odpovědnost za přípravu parkovacích zón, zasadil se o zadání posudku na zchátralý kulturní dům Eden. „Mezi mé priority je určitě zlepšení parkování. Současný systém parkovacích zón je jen skrytou daní pro majitele aut. Bez stavby nových parkovišť a parkovacích domů to nepůjde. Důležitá je ale i bezpečnost a čistota v ulicích a na dalších veřejných prostranstvích. A velmi bych se zasazoval o to, aby na místě chátrajícího a dlouhou dobu opuštěného kulturního domu Eden vzniklo nové kulturní centrum. Dnes je to vřed, který dělá Vršovicím ostudu. Měl by uvolnit místo nové stavbě, která bude opět sloužit kultuře na desítce," uvedl Humplík před loňskými volbami, po kterých měl ambici stát se starostou Prahy 10.

Občanští demokraté však ve volbách skončili až třetí. Získali 14,2 procenta hlasů a 8 mandátů. Druzí Piráti získali 17,8 procenta a deset mandátů. Vítězná Vlasta se těsně dostala přes 20 procent hlasů a získala 11 mandátů. Nakonec vznikla koalice ve složení Vlasta, Piráti a ODS.

ODS má ve vedení městské části tři zástupce. Do dnešního dne místostarostu Filip Humplíka, místostarostu Martina Valoviče a radní Olgu Koumarovou. Humplíka by měl ve funkci údajně nahradit jeho stranický kolega a dosavadní předseda sociálního a zdravotního a zdravotního výboru, zastupitel Martin Sekal.


Kandidáti na předsedu KDU-ČSL se utkají v debatě

15. ledna 2020 v 05:59

Kandidáti na post předsedy KDU-ČSL, kterými jsou poslanci Jan Bartošek a Marian Jurečka a europoslanec Tomáš Zdechovský, se utkají v debatě v pátek 17. ledna od 14 hodin v Obecním domě v Praze. Debata bude rozdělena do tří bloků a bude přenášena živě na webu a facebooku KDU-ČSL a také na...

Gesce nových radních Prahy 1

14. ledna 2020 ve 23:41

Na mimořádném zasedání Zastupitelstva Městské části Praha 1, konaném v úterý 14. ledna, odvolali zastupitelé dosavadní Radu MČ Praha 1 i předsedy Výborů ZMČ Praha 1 a zvolili nové vedení.

Zastupitelstvo Prahy 12 projedná petici proti zahušťování sídlišť

14. ledna 2020 ve 14:19

Na dnešním jednání zastupitelstva Prahy 12 (od 16 hodin v budově bývalého PRIORu, 2. patro, Sofijské náměstí, Praha 4 – Modřany) bude projednána petice Spolku náš Kamýk proti dalšímu nadměrnému a nekoncepčnímu zahušťování sídlišť, které představují návrhy jednotlivých developerských projektů....

Praha 1 schválila pravidla pro označování provozoven a manuál pro veřejná prostranství

14. ledna 2020 v 10:19

Rada Prahy 1 včera jednomyslně schválila Pravidla pro označování provozoven v centru, která v prosinci přijala rada hlavního města. Stalo se tak ve stejný den, kdy v centru začala demontáž telefonních budek, o kterou zástupci Prahy 1 dlouhodobě usilovali. Z Pražské památkové zóny by měly být...

Další články
Nahoru