Dnes Pátek - oblacno -4°C
Zítra Sobota - snih -7°C
Pátek 15. 1. 2021
Svátek má Alice
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Místostarosta Prahy 10 Filip Humplík z ODS rezignoval ze zdravotních důvodů
Filip Humplík končí ve vedení Prahy 10. Foto: archiv

Místostarosta Prahy 10 Filip Humplík z ODS rezignoval ze zdravotních důvodů

Místostarosta Prahy 10 a bývalá předseda pražské ODS Filip Humplík nečekaně rezignoval na svou funkci na radnici. Uvedl to na svém facebookovém profilu. „Z vážných zdravotních důvodů jsem se rozhodl rezignovat na pozici místostarosty městské části. Děkuji vám za podporu v minulosti i v budoucnosti,“ napsal Humplík. Nijak dál své rozhodnutí nekomentoval. Zda se vzdá i postu zastupitele městské části tak zatím není jasné. 

Humplíkovi obratem vyjádřilo podporu několik pražských politiků. „Hodně sil, Filipe,“ reagoval starosta Prahy 8 Ondřej Gros (ODS). „Přeji hodně sil Filipe,“ napsala pražská zastupitelka Jaroslava Janderová (ODS). „Filipe, nevím, o co jde, ale vím, že jsi silný, rovný chlap s velkou vůlí. Vím, že v každém boji je nejdůležitější vůle ten boj zvládnout. Máš tedy nejlepší předpoklady vyhrát. Bojuj. Držím moc palce,“ vzkázal bývalému předsedovi pražské ODS exstarosta Prahy 5 Pavel Richter (TOP 09). „Drž se, Filipe,“ uvedl starosta Běchovic a pražský zastupitel ODS Ondřej Martan.

filip-humplik Filip Humplík měl ve vedení Prahy 10 odpovědnost za přípravu parkovacích zón, zasadil se o zadání posudku na zchátralý kulturní dům Eden. „Mezi mé priority je určitě zlepšení parkování. Současný systém parkovacích zón je jen skrytou daní pro majitele aut. Bez stavby nových parkovišť a parkovacích domů to nepůjde. Důležitá je ale i bezpečnost a čistota v ulicích a na dalších veřejných prostranstvích. A velmi bych se zasazoval o to, aby na místě chátrajícího a dlouhou dobu opuštěného kulturního domu Eden vzniklo nové kulturní centrum. Dnes je to vřed, který dělá Vršovicím ostudu. Měl by uvolnit místo nové stavbě, která bude opět sloužit kultuře na desítce," uvedl Humplík před loňskými volbami, po kterých měl ambici stát se starostou Prahy 10.

Občanští demokraté však ve volbách skončili až třetí. Získali 14,2 procenta hlasů a 8 mandátů. Druzí Piráti získali 17,8 procenta a deset mandátů. Vítězná Vlasta se těsně dostala přes 20 procent hlasů a získala 11 mandátů. Nakonec vznikla koalice ve složení Vlasta, Piráti a ODS.

ODS má ve vedení městské části tři zástupce. Do dnešního dne místostarostu Filip Humplíka, místostarostu Martina Valoviče a radní Olgu Koumarovou. Humplíka by měl ve funkci údajně nahradit jeho stranický kolega a dosavadní předseda sociálního a zdravotního a zdravotního výboru, zastupitel Martin Sekal.


Praha 12 chce letos dokončit novou školku Mydlinky

12. ledna 2021 v 15:11

Prioritou dvanácté městské části pro letošní rok je dokončení stavby nové radnice. „Dále bychom v tomto roce chtěli začít se stavbou nové čtyřtřídní mateřské školy Mydlinky a dokončit ji v příštím roce,“ uvedl místostarosta Prahy 12 Jiří Fremr (ODS).

Musí prý chránit vládu před mou klávesnicí. Tak tímto mi Zeman polichotil

26. prosince 2020 v 11:11

„Lichotí mi, když si Miloš Zeman myslí, že vláda potřebuje jeho ochranu před mou klávesnicí. A dokonce to má potřebu říct ve vánočním poselství. Smyslem novinařiny je, aby mocní byli pod kontrolou. Slibuji prezidentovi i vládě, že Respekt bude tuto službu poskytovat...

Poslední letošní jednání pražských zastupitelů lze sledovat online

16. prosince 2020 ve 22:23

Nadcházející 22. zasedání Zastupitelstva hl. m Prahy ve čtvrtek 17. prosince se uskuteční opět v upraveném režimu, aby byla dodržena aktuální mimořádná opatření. Zasedání se koná ve Velkém jednacím sále v budově Nové radnice na Mariánském náměstí, začíná v 8:30 hodin a je veřejné. Magistrát...

Další články
Nahoru