dnes
Pondělí - skorojasno
20°C
zítra
Úterý - oblacno
21°C
pozítří
Středa - obcasny-dest
19°C
Místostarosta Prahy 10 Filip Humplík z ODS rezignoval ze zdravotních důvodů
Filip Humplík končí ve vedení Prahy 10. Foto: archiv

Místostarosta Prahy 10 Filip Humplík z ODS rezignoval ze zdravotních důvodů

Místostarosta Prahy 10 a bývalá předseda pražské ODS Filip Humplík nečekaně rezignoval na svou funkci na radnici. Uvedl to na svém facebookovém profilu. „Z vážných zdravotních důvodů jsem se rozhodl rezignovat na pozici místostarosty městské části. Děkuji vám za podporu v minulosti i v budoucnosti,“ napsal Humplík. Nijak dál své rozhodnutí nekomentoval. Zda se vzdá i postu zastupitele městské části tak zatím není jasné. 

Humplíkovi obratem vyjádřilo podporu několik pražských politiků. „Hodně sil, Filipe,“ reagoval starosta Prahy 8 Ondřej Gros (ODS). „Přeji hodně sil Filipe,“ napsala pražská zastupitelka Jaroslava Janderová (ODS). „Filipe, nevím, o co jde, ale vím, že jsi silný, rovný chlap s velkou vůlí. Vím, že v každém boji je nejdůležitější vůle ten boj zvládnout. Máš tedy nejlepší předpoklady vyhrát. Bojuj. Držím moc palce,“ vzkázal bývalému předsedovi pražské ODS exstarosta Prahy 5 Pavel Richter (TOP 09). „Drž se, Filipe,“ uvedl starosta Běchovic a pražský zastupitel ODS Ondřej Martan.

filip-humplik Filip Humplík měl ve vedení Prahy 10 odpovědnost za přípravu parkovacích zón, zasadil se o zadání posudku na zchátralý kulturní dům Eden. „Mezi mé priority je určitě zlepšení parkování. Současný systém parkovacích zón je jen skrytou daní pro majitele aut. Bez stavby nových parkovišť a parkovacích domů to nepůjde. Důležitá je ale i bezpečnost a čistota v ulicích a na dalších veřejných prostranstvích. A velmi bych se zasazoval o to, aby na místě chátrajícího a dlouhou dobu opuštěného kulturního domu Eden vzniklo nové kulturní centrum. Dnes je to vřed, který dělá Vršovicím ostudu. Měl by uvolnit místo nové stavbě, která bude opět sloužit kultuře na desítce," uvedl Humplík před loňskými volbami, po kterých měl ambici stát se starostou Prahy 10.

Občanští demokraté však ve volbách skončili až třetí. Získali 14,2 procenta hlasů a 8 mandátů. Druzí Piráti získali 17,8 procenta a deset mandátů. Vítězná Vlasta se těsně dostala přes 20 procent hlasů a získala 11 mandátů. Nakonec vznikla koalice ve složení Vlasta, Piráti a ODS.

ODS má ve vedení městské části tři zástupce. Do dnešního dne místostarostu Filip Humplíka, místostarostu Martina Valoviče a radní Olgu Koumarovou. Humplíka by měl ve funkci údajně nahradit jeho stranický kolega a dosavadní předseda sociálního a zdravotního a zdravotního výboru, zastupitel Martin Sekal.


Městské části se zapojují do aplikace CityVizor, nyní o tom rozhodla i Praha 8

Dnes v 07:48

Od loňského prosince se do aplikace CityVizor zapojilo sedm městských částí. Další, které projevily zájem, se nachází v přípravné či testovací fázi projektu. Všechny pražské městské části mají možnost zapojit se do aplikace, přičemž technickou podporu jim poskytuje městská společnost...

Senioři vs. koronavirus – lze je lépe ochránit? Pracovní skupina přichází s návrhy opatření

Včera v 17:11

Jak ochránit seniory v mimořádných situacích? V reakci na pandemii koronaviru přichází s návrhy opatření pracovní skupina zákonodárců a odborné veřejnosti k problematice zneužívání seniorů. Doporučení, včetně těch legislativních, vychází z praktických zkušeností pobytových zařízení, neziskového...

Starosta Řeporyjí Novotný čelí obvinění

Včera v 09:12

Policie obvinila starostu pražských Řeporyjí Pavla Novotného (ODS) z výtržnictví a podněcování k trestnému činu vůči někdejšímu policejnímu prezidentovi Stanislavu Novotnému.

Sejdou se zastupitelé Prahy 4

24. června 2020 v 07:22

Zasedání Zastupitelstva městské části Praha 4 se bude konat dnes od 13 hodin v zasedacím sále historické Nuselské radnice (Táborská 500).

Další články
Nahoru