Dnes Sobota - zatazeno 18°C
Zítra Neděle - skorojasno 18°C
Sobota 23. 9. 2023
Svátek má Berta
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Místo zrušené pošty ve Vokovicích budou ordinace pediatrů
Dětská lékařka. Ilustrační foto: Pavel Danilyuk / Pexels

Místo zrušené pošty ve Vokovicích budou ordinace pediatrů

V Kladenské ulici ve Vokovicích, kde do poloviny letošního roku fungovala pobočka pošty, budou nově ordinovat dětští lékaři. Informoval o tom místostarosta Prahy 6 Marián Hošek (KDU-ČSL), který má na starost zdravotnictví a sociální věci. Městská část se podle něj rozhodla přispět k nedostatku pediatrů a upřednostnila provoz zdravotnického zařízení před komerčním nájmem.    

Vedení radnice Prahy 6 se rozhodlo nabídnout volné vokovické prostory, které v létě opustila Česká pošta, dětským lékařům. V Kladenské by tak během několika měsíců mělo vzniknout specializované pediatrické pracoviště.

Mimo běžnou péči zde bude také výukové pracoviště, které vede vysokoškolská pedagožka Adamovská – Růžičková, a díky tomu má městská část šanci rozšířit nabídku pro děti o další lékaře. 

„Než ale dojde k otevření, bude nutná rekonstrukce, která si zcela určitě vyžádá několik měsíců. Věřím však, že to bude relativně brzy a my budeme moci přivítat nové dětské pacienty,“ řekl Hošek.


Autor: puc

FTN se zúčastnila Dne zdraví, který pořádala Praha 4

Včera v 10:59

Tento týden v úterý 19. září se opět konala tradiční akce pro veřejnost pod názvem Den zdraví, který každý rok pořádá Praha 4. Fakultní Thomayerova nemocnice (FTN) se stala již poněkolikáté partnerem této události, která je zaměřena na prevenci zdraví, zdravý životný styl a zdravou...

Jak bude vypadat nové centrum Hostivaře? Určí to urbanistická soutěž

21. září 2023 ve 14:49

Společnost Zelená Hostivař patřící do skupiny JRD Group ve spolupráci s Prahou 15 a magistrátem vyhlašuje urbanistickou soutěž „Nové centrum Hostivař“, realizovanou Českou komorou architektů (ČKA), která určí podobu rozvoje okolí tramvajové smyčky na křížení ulic Průmyslová a Plukovníka...

Hořelo na střeše Lidlu v Praze 5

20. září 2023 ve 21:34 | Aktualizováno v 22:04

Tři jednotky pražských profesionálních hasičů zasahovaly ve středu 20. září před 15. hodinou v ulici K Barrandovu v Praze 5 u požáru na střeše prodejny Lidl. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru