Dnes Čtvrtek - jasno 31°C
Zítra Pátek - skorojasno 31°C
Čtvrtek 17. 6. 2021
Svátek má Adolf
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Pražský život

Místo vysočanského blešáku vyroste čtvrť se školami a sportovišti

Bleší trhy U Elektry ve Vysočanech, rozkládající se na ploše větší než 50 000 metrů čtverečních, jsou v provozu od června 2016. Největší obchod s použitým zbožím v České republice je však trnem v oku některým rezidentům a s jejich existencí v budoucnu nepočítá ani vysočanská radnice.

Zastupitelé Prahy 9 na svém zasedání koncem března souhlasili s návrhem na změnu územního plánu, která se týká i plochy, na kterém se bleší trhy konají. Změna územního plánu se dotkne části transformačního území Nová Harfa v Hloubětíně mezi ulicemi U Elektry, bezejmennou ulicí u areálu Ptáček, drážním tělesem a zástavbou objektů při Poděbradské ulici.

Z hlediska platného územního plánu hl. m. Prahy se jedná o bývalé velké rozvojové území s dnes již neplatnou stavební uzávěrou. Kromě bleších trhů slouží část tohoto území pro nerušící výrobu. Vyrůst by tu však měla nová městská čtvrť.

Urbanistická studie

Praha 9 nechala pro tuto oblast zpracovat urbanistickou studii, která navrhuje, jak by mělo být transformační území Nová Harfa v Hloubětíně řešeno. Na jejím základě by tu vyrostla plnohodnotná funkční městská čtvrť se soukromým a družstevním bydlením a pracovními příležitostmi, centrálním pobytovým veřejným prostorem a veřejnou a občanskou vybaveností, zejména základní a mateřskou školou včetně venkovních sportovišť.

Studie řeší i dopravní napojení na ulice U Elektry, Poděbradská či dosavadní bezejmennou komunikaci nebo síť cest pro pěší a cyklisty, které zájemce dovedou až k rekreačním plochám u Hořejšího rybníka.

Zároveň s předložením návrhu na změnu územního plánu jedná vysočanská radnice se stávajícím vlastníkem pozemků (a provozovatelem bleších trhů), aby jí část pozemků potřebných pro veřejné vybavení a družstevní bydlení prodal. Jedná se zhruba o polovinu dotčeného území. O žádosti Prahy 9 na změnu územního plánu v Hloubětíně při ulicích U Elektry a Poděbradská nyní rozhoduje hlavní město. 


Praha 2 zve na Karlovo náměstí. Bude se cvičit jóga

Včera v 09:08

Pondělí 21. června bude Karlovo náměstí od 16:30 hodin patřit józe.Vstup je zdarma.

Praha 6: Nová komunitní zahradu Na Vypichu

Včera v 08:10

Na Vypichu vedle prodejny Kaufland vyrostla nová komunitní zahrada. Slavnostní otevření se koná dnes v 15 hodin.

Na Petříně se dnes otevírá nové informační centrum pro turisty

15. června 2021 v 09:30

Jedna z nejnavštěvovanějších pražských památek – Petřínská rozhledna dnes otevírá nové informační centrum. Návštěvníci zde získají všechny potřebné turistické informace nebo se dozví řadu zajímavostí, které s rozhlednou a petřínským vrchem souvisí. 

Kampaň s tématem Voda je život ve středu na Vyšehradě

15. června 2021 v 09:22

Ve středu 16. června se uskuteční od 9 do 18 hodin na pražském Vyšehradě na ploše před Starým purkrabstvím zábavně-vzdělávací kampaň pro školy a širokou veřejnost s názvem Voda je život. Akci pořádá hlavní město Praha pod záštitou náměstka primátora hlavního města Prahy Petra Hlubučka. Jedná se...

Chybí někde na ulici koš? Dejte vědět radnici

14. června 2021 v 07:55

Během června zahájilo oddělení životního prostředí Prahy 1 optimalizaci v počtu a rozmístění košů na psí exkrementy – zelené plastové koše, které jsou umístěny u zásobníků na sáčky.

Pražské věže s Prahou 5

12. června 2021 v 06:22

Pražské věže, velká celodenní dobrodružná hra po Pražských věžích, se koná v neděli 13. června na území Prahy 5.

Komentovaná procházka Prahy 6 Libockými usedlostmi

9. června 2021 v 11:13

Hlavním tématem komentované procházky s průvodkyní Hedvikou Čenkovou bude historie a místa zaniklých usedlostí a statků v Dolní Liboci.

Třetí červnový týden nepoteče voda v těchto ulicích

9. června 2021 v 10:55

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Další články
Nahoru