Dnes Úterý - zatazeno 19°C
Zítra Středa - bourky 17°C
Úterý 28. 6. 2022
Svátek má Lubomír
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Pražský život

Místo vysočanského blešáku vyroste čtvrť se školami a sportovišti

Bleší trhy U Elektry ve Vysočanech, rozkládající se na ploše větší než 50 000 metrů čtverečních, jsou v provozu od června 2016. Největší obchod s použitým zbožím v České republice je však trnem v oku některým rezidentům a s jejich existencí v budoucnu nepočítá ani vysočanská radnice.

Zastupitelé Prahy 9 na svém zasedání koncem března souhlasili s návrhem na změnu územního plánu, která se týká i plochy, na kterém se bleší trhy konají. Změna územního plánu se dotkne části transformačního území Nová Harfa v Hloubětíně mezi ulicemi U Elektry, bezejmennou ulicí u areálu Ptáček, drážním tělesem a zástavbou objektů při Poděbradské ulici.

Z hlediska platného územního plánu hl. m. Prahy se jedná o bývalé velké rozvojové území s dnes již neplatnou stavební uzávěrou. Kromě bleších trhů slouží část tohoto území pro nerušící výrobu. Vyrůst by tu však měla nová městská čtvrť.

Urbanistická studie

Praha 9 nechala pro tuto oblast zpracovat urbanistickou studii, která navrhuje, jak by mělo být transformační území Nová Harfa v Hloubětíně řešeno. Na jejím základě by tu vyrostla plnohodnotná funkční městská čtvrť se soukromým a družstevním bydlením a pracovními příležitostmi, centrálním pobytovým veřejným prostorem a veřejnou a občanskou vybaveností, zejména základní a mateřskou školou včetně venkovních sportovišť.

Studie řeší i dopravní napojení na ulice U Elektry, Poděbradská či dosavadní bezejmennou komunikaci nebo síť cest pro pěší a cyklisty, které zájemce dovedou až k rekreačním plochám u Hořejšího rybníka.

Zároveň s předložením návrhu na změnu územního plánu jedná vysočanská radnice se stávajícím vlastníkem pozemků (a provozovatelem bleších trhů), aby jí část pozemků potřebných pro veřejné vybavení a družstevní bydlení prodal. Jedná se zhruba o polovinu dotčeného území. O žádosti Prahy 9 na změnu územního plánu v Hloubětíně při ulicích U Elektry a Poděbradská nyní rozhoduje hlavní město. 


Autor: TZ, red

Vycházka po Malostranském hřbitově

Dnes ve 12:17

Spolek Malostranský hřbitov zve na komentovanou vycházku po Malostranském hřbitově, která se koná v sobotu 2. července od 14 hodin. Sraz je u náhrobku biskupa Leopolda Thuna-Hohensteina.

V opatřeních ke snížení energetické náročnosti budov pokračuje Praha 2

26. června 2022 ve 13:47

Druhá městská část pokračuje v realizaci celého systému opatření v rámci managementu hospodaření s energiemi. Ještě před zahájením topné sezóny radnice zajistí chemické čištění topných systémů v objektech spravovaných městskou částí, čímž sníží energetickou náročnost budov a ušetří na celkových...

Prázdninový jazykový kurz pro ukrajinské děti

26. června 2022 ve 12:21

Na červnové schůzi Rady městské části Praha 5 bylo jednomyslným usnesením schváleno financování „Prázdninového kurzu českého jazyka“ pro 25 dětí občanů Ukrajiny pobývajících v ČR pod dočasnou ochranou nebo s platným vízem v Kulturním a rodinném centru Barrandov, v Záhorského ulici...

Oslavy začátku předsednictví České republiky v Radě EU pokračují

26. června 2022 v 08:53

Komponované multižánrové oslavy předsednictví České republiky v Radě EU po pátečním a včerejším programu pokračují dnes, ve čtvrtek a v pátek 1. července.

Dvojka literární: Dopisy Milady Horákové

26. června 2022 v 07:55

Veřejná čtení na netradičních místech Prahy 2 z děl autorů, kteří žili či tvořili na Dvojce se konají v rámci akce Dvojka Literární.

Debata: Soutěž 4. kvadrant Vítězného náměstí

25. června 2022 v 09:49

Jak se promění 4. kvadrant Vítězného náměstí a jak jeho nová podoba naváže na historický vývoj území i již vytvořené studie? V úterý 28. června od 19 hodin v Ballingově sále NTK se můžete seznámit s připravovanou mezinárodní architektonickou soutěží na dostavbu 4. kvadrantu Vítězného...

Zákaznické centrum PVK přesune se na Floru, v Dykově ulici bude do konce července uzavřeno

24. června 2022 ve 14:10

Zákaznické centrum Pražských vodovodů a kanalizací v Dykově ulici bude od středy 29. června do 31. července uzavřeno. „Důvodem je rekonstrukce objektu. Zákaznické centrum bude dočasně umístěno v sídle PVK na adrese Hradecká 1, Praha 3 v blízkosti stanice metra linky A Flora,“ informoval tiskový...

Další články
Nahoru