dnes
Pondělí - zatazeno
1°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
5°C
pozítří
Středa - zatazeno
9°C
Pražské krimi

Místo vody vodka: Mládež měla velkou chuť pít

Pražští policisté rozdali v pátek večer při kontrole Václavského náměstí a přilehlých ulic 30 pokut kvůli přestupkům proti veřejnému pořádku a drogám. Celkem zkontrolovali 19 podniků a 261 lidí.

V průběhu pátečního večera provedli policisté bezpečnostní akci „PROSTOR“. Výsledkem jsou desítky přestupků, trestných činů a podnapilá mládež.

Úderem jednadvacáté hodiny vyrazila do ulic historického centra Prahy, tedy Václavského náměstí a přilehlých uliček, třicítka policistů, kriminalistů a strážníků městské policie. Ti během několika hodin „navštívili“ celkem devatenáct podniků (restaurací, diskoték, barů), ve kterých zkontrolovali celkem 261 osob.

U těch policisté zjistili a pokutovali celkem třicet osob, které se dopustily přestupků jak na úseku veřejného pořádku, tek na úseku drog. Dalších šest osob skončilo v kompetenci policistů cizinecké policie, neboť při kontrolách vyvstaly nedostatky v jejich dokladech týkající se pobytového zákona.

V celkem devíti případech policisté zjistili u osob buď nezletilých, nebo mladistvých přítomnost alkoholu v dechu. Nejmladší podnapilé byly dvě čtrnáctileté dívky. „Smutným rekordmanem, který nadýchal největší hodnotu, byl sedmnáctiletý mladík, kterému policisté naměřili 1,72 promile alkoholu v dechu,“ uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Při akci navíc policisté odhalili tři pachatele trestných činů. V jednom případě se jednalo o podezření z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, v dalších dvou podezřelí mařili výkon úředního rozhodnutí a vykázání. S blížícími se prázdninami budou policisté takové akce provádět v mnohem četnější frekvenci.


Kvůli rukám a hlavě strašidelně vypadající nahý cizinec předvedl půlnoční divadlo na chodbě

29. prosince 2017 ve 20:53

V pátek hodinu po půlnoci bylo přijato na Obvodním ředitelství městské policie Prahy 3 oznámení, že se na Žižkově v ulici Krásova na chodbě v jednom z domů nachází nahý muž.

Další články
Nahoru