Dnes Pondělí - polojasno 18°C
Zítra Úterý - polojasno 13°C
Pondělí 10. 5. 2021
Svátek má Blažena
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Koronavirus

Místo pro očkování připravila Praha 13

Vedení radnice Prahy 13 uvolnilo prostory pro očkovací centrum. Jakmile to umožní legislativa a dostatečné zásobování vakcínami, může být zprovozněno.  

„Již od podzimu minulého roku je radnice připravena dát k dispozici prostory zimního stadionu a zajistit tak potřebnou péči pro obyvatele Prahy 13. Nejbližší očkovací centrum ve FN Motol je sice velmi blízko a dostupné i v rámci hromadné dopravy, ale chceme zajistit pro naše občany očkovací centrum přímo tady na třináctce, i když provozujeme tři polikliniky a intenzivně monitorujeme celou situaci spolu s praktickými lékaři. Dlouhodobě se staráme o to, aby lékařská péče byla v nejvyšší možné míře dostupná přímo na katastru naší městské části a také proto zde chceme zajistit očkovací centrum. Máme připravené provozní řešení, a jakmile to umožní legislativa a dodávky vakcín, může být zprovozněno,“ řekl starosta Prahy 13 David Vodrážka.


Rekordních 11 320 lidí bylo v Praze očkováno během čtvrtka

7. května 2021 ve 14:22

V Praze přibylo ve čtvrtek 174 potvrzených případů nákazy koronavirem, což je nejnižší čtvrteční nárůst od konce loňských letních prázdnin. Očkování v hlavním městě nadále zrychluje, čtvrtek posunul rekord v denním počtu podaných dávek na 11 320. Vyplývá to z dat na webu ministerstva...

Dodávky Pfizer do očkovacího centra na Hůrce

6. května 2021 v 10:10

Očkovací centrum v Poliklinice Hůrka na Slunečním náměstí se podařilo zařadit na seznam očkovacích míst vakcínou Pfizer a obyvatelé Prahy 13 tak budou mít komfortní přístup k očkování. 

V sobotu přibylo v Praze méně nakažených než před týdnem

2. května 2021 ve 14:42

Laboratoře Praze odhalily v sobotu dalších 126 případů nemoci covid-19, to je o 47 méně pozitivních testů než před týdnem, uvedla ČTK.

Petice rodičů za PCR testy a bezpečné, rychlé a plošné otevření škol a školek

29. dubna 2021 ve 23:52

Blesková petice rodičů, kteří chtějí přesnější PCR testy a rychlejší otevření školek a škol bez rotace, se začala šířit 16. dubna – po prvním týdnu testování dětí na prvním stupni základnách škol a ve školkách málo průkaznými antigenními testy.

Další články
Nahoru