dnes
Čtvrtek - skorojasno
10°C
zítra
Pátek - zatazeno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
9°C
Místo sestřihu si střihnul loupež. Tahal kadeřnici za vlasy, ta se nedala, a pak se objevil zachránce
Stříhání vlasů. Ilustrační foto: sxc.hu

Místo sestřihu si střihnul loupež. Tahal kadeřnici za vlasy, ta se nedala, a pak se objevil zachránce

Včera odpoledne kolem čtrnácté hodiny přišel do kadeřnického salonu v průchodu na Sokolovské ulici muž na stříhání, na které se den předtím objednal. Jak se ukázalo po pár okamžicích, neměl zájem o žádný sestřih, ale chtěl loupit. Hned po té, co vstoupil do provozovny, vytáhl pistoli, namířil na kadeřnici a chtěl peníze. Sice se asi těšil na brzké přepočítání lupu, ale v tomto ohledu se pořádně přepočítal.

Kadeřnici chytil za vlasy a snažil se ji strhnout na podlahu. Žena se ovšem nedala, vrhla se na lupiče, jeho ruku s pistolí zatlačila dolů a strčila ho tak, že upadl na věšák s oblečením. Navíc dokázala bleskově využít této situace, vyběhla před salon a procházející manželský pár požádala o pomoc.

„Protože se lupiči nepodařilo z místa uprchnout, kadeřnice v nouzi osloveného muže upozornila na to, že podezřelý musí být uschovaný někde v objektu. Když ale prohledal všechny místnosti kadeřnictví, lupiče nikde nenašel. Jakmile však vyšel zpět do průchodu před salon, pod zaparkovaným vozem na dvoře spatřil ukrývajícího se lupiče,“ uvedla mluvčí pražské policie Jana Rösslerová.

Jeho zadržení už pak bylo pro „zachránce“ jednoduché, lupič měl totiž co do činění s bývalým policistou. Během dvou minut pak dojela první policejní hlídka, která si zadrženého převzala, zajistila plynovou zbraň a převezla podezřelého na nejbližší služebnu k dalším úkonům.

Celý případ si převzali kriminalisté, kteří zjistili, že před sebou mají velmi zkušeného recidivistu, který byl v minulosti už jedenáctkrát soudně trestaný za majetkovou a násilnou trestnou činnost a ve vězení strávil dohromady už 28 let.

Vyšetřovatel následně recidivistu obvinil ze spáchání trestného činu loupeže a zároveň podal státnímu zástupci podnět k uvalení vazby. „O tom pak bude během dnešního dne rozhodovat soudce. Za loupežné přepadení pak osmaapadesátiletému muži hrozí desetileté vězení,“ dodala policejní mluvčí Rösslerová.


Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Další články
Nahoru