Dnes Středa - skorojasno 11°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 11°C
Středa 31. 5. 2023
Svátek má Kamila
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Místo nepoužívané ubytovny nemocničních sester na Bulovce vzniknou městské byty
Část areálu Nemocnice na Bulovce. Foto: Martin Šalek

Místo nepoužívané ubytovny nemocničních sester na Bulovce vzniknou městské byty

Praští radní podpořili výstavbu sociálních bytů. Praha nyní vypíše zakázku na rekonstrukci prostor nevyužívané bývalé ubytovny pro sestry v pražské Bulovce. Vznikne dvanáct nových bytů, které se stanou domovem pro široké spektrum budoucích nájemníků od jednotlivců po větší rodiny. O aktuálním rozhodnutí vedení metropole informoval mluvčí magistrátu Vít Hofman.

„Jedním z klíčových témat Prahy je i zvyšování nabídky bytů pro osoby se zdravotním postižením nebo rodiny v nepříznivé sociální situaci či jinak sociálně znevýhodněné občany. Přeměna nevyužívané budovy je tak zcela v souladu se sociální politikou města a zvýší dostupnost konkrétního druhu bydlení v lokalitě,“ uvedl radní pro majetek Adam Zábranský (Piráti).

Rekonstrukce bytů ve vyšších patrech budovy na adrese Bulovka 501/3 spočívá převážně ve vnitřních úpravách a vybavení bytů a zvýšení počtu bytů s menší podlahovou plochou. Nově také budou rozvedeny i kanalizační a vodovodní sítě. Ve spodních podlažích se do budoucna počítá s využitím pro sociální služby. 

„Každá rekonstrukce nevyužitých bytů, které mohou v novém kabátě sloužit potřebným nebo rozšířit dostupné bydlení, je vítána,“ uvedla Alexandra Udženija (ODS), náměstkyně primátora pro oblast sociálních věcí, bydlení a zdravotnictví.

Předpokládané náklady na rekonstrukci bytů, jejichž celková výměra je od 21 do téměř 50 metrů čtverečních, byly vyčísleny na 22,6 milionu korun. Výstavba je z téměř z osmdesáti procent financována prostřednictvím Operačního programu Praha – pól růstu ČR, zbytek nákladů uhradí hlavní město.

„Mám radost, že aktivity hlavního města stavět městské byty skrze Pražskou developerskou společnost doplňujeme také opravami nejrůznějších ubytovacích kapacit, které dříve sloužily pomáhajícím profesím, v tomto konkrétním případě sestřičkám z nemocnice na Bulovce. Praha v minulém volebním období podobné objekty také kupovala. V roce 2021 jsme koupili například pět objektů dopravního podniku, kde po rekonstrukci také vzniknou byty,“ sdělil Zábranský.

 


Autor: Jan Puci

Praha 1 pokračuje v dopravně-bezpečnostních akcích

Včera ve 23:11

Minulý týden ve čtvrtek se uskutečnila v pořadí již čtvrtá dopravně-bezpečnostní akce a tentokrát se městští strážníci a představitelé radnice Vojtěch Ryvola(ANO) a Giancarlo Lamberti (TOP 09) zaměřili na neukázněné řidiče v ulicích Perlová a Rytířská, do kterých platí zákaz vjezdu s výjimkou...

Praha 1: Volná pracovní místa v Oddělení sociální péče a služeb

Včera ve 22:27

Praha 1 hledá Sociálního pracovníka/ci na Oddělení sociální péče a služeb odboru sociálních věcí a zdravotnictví.

Pěstounské rodiny představí Dny pěstounství

Včera v 16:10

Hlavní město zve na další ročník osvětové akce zaměřené na náhradní rodinnou péči, Dny pěstounství. Lidé se mohou od 1. do 20. června přijít dozvědět více o pěstounské péči a výchově dětí. Akce je určena nejen pěstounům a zájemcům o pěstounství, ale i široké...

Další články
Nahoru