Dnes Sobota - skorojasno 28°C
Zítra Neděle - skorojasno 31°C
Sobota 20. 7. 2024
Svátek má Ilja
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Místo nepoužívané ubytovny nemocničních sester na Bulovce vzniknou městské byty
Část areálu Nemocnice na Bulovce. Foto: Martin Šalek

Místo nepoužívané ubytovny nemocničních sester na Bulovce vzniknou městské byty

Praští radní podpořili výstavbu sociálních bytů. Praha nyní vypíše zakázku na rekonstrukci prostor nevyužívané bývalé ubytovny pro sestry v pražské Bulovce. Vznikne dvanáct nových bytů, které se stanou domovem pro široké spektrum budoucích nájemníků od jednotlivců po větší rodiny. O aktuálním rozhodnutí vedení metropole informoval mluvčí magistrátu Vít Hofman.

„Jedním z klíčových témat Prahy je i zvyšování nabídky bytů pro osoby se zdravotním postižením nebo rodiny v nepříznivé sociální situaci či jinak sociálně znevýhodněné občany. Přeměna nevyužívané budovy je tak zcela v souladu se sociální politikou města a zvýší dostupnost konkrétního druhu bydlení v lokalitě,“ uvedl radní pro majetek Adam Zábranský (Piráti).

Rekonstrukce bytů ve vyšších patrech budovy na adrese Bulovka 501/3 spočívá převážně ve vnitřních úpravách a vybavení bytů a zvýšení počtu bytů s menší podlahovou plochou. Nově také budou rozvedeny i kanalizační a vodovodní sítě. Ve spodních podlažích se do budoucna počítá s využitím pro sociální služby. 

„Každá rekonstrukce nevyužitých bytů, které mohou v novém kabátě sloužit potřebným nebo rozšířit dostupné bydlení, je vítána,“ uvedla Alexandra Udženija (ODS), náměstkyně primátora pro oblast sociálních věcí, bydlení a zdravotnictví.

Předpokládané náklady na rekonstrukci bytů, jejichž celková výměra je od 21 do téměř 50 metrů čtverečních, byly vyčísleny na 22,6 milionu korun. Výstavba je z téměř z osmdesáti procent financována prostřednictvím Operačního programu Praha – pól růstu ČR, zbytek nákladů uhradí hlavní město.

„Mám radost, že aktivity hlavního města stavět městské byty skrze Pražskou developerskou společnost doplňujeme také opravami nejrůznějších ubytovacích kapacit, které dříve sloužily pomáhajícím profesím, v tomto konkrétním případě sestřičkám z nemocnice na Bulovce. Praha v minulém volebním období podobné objekty také kupovala. V roce 2021 jsme koupili například pět objektů dopravního podniku, kde po rekonstrukci také vzniknou byty,“ sdělil Zábranský.

 


Autor: Jan Puci
Další články
Nahoru