dnes
Pondělí - skorojasno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
0°C
pozítří
Středa - snih
2°C
Místo mléka jim tekl po bradě alkohol: Část mládeže slavila začátek prázdnin zakázaně
Tak ještě jednu lahvinku na soužku učitelku a jdu do hajan. Ilustrační foto: archiv

Místo mléka jim tekl po bradě alkohol: Část mládeže slavila začátek prázdnin zakázaně

Od pátku osmi hodin ráno do soboty sedmé hodiny ranní prováděli strážníci městské policie v Praze kontroly se zaměřením na požívání alkoholických nápojů u osob mladších 18 let.

Tuto bezpečnostní akci s názvem „Mládež a alkohol“ spojenou s koncem školního roku strážníci uskutečňují pravidelně každý rok.

Strážníci se podle místní znalosti zaměřili zejména na parky, dětská hřiště a další místa, kde se mladí lidé obvykle scházejí.

Na území hlavního města Prahy zkontrolovali celkem 309 osob. U 15 z nich, které byly mladší 18 let, bylo zjištěno požití alkoholických nápojů. Případy byly oznámeny příslušným správním orgánům.

Kromě hřišť strážníci kontrolovali také bary a restaurace. V rámci těchto kontrol zjistili tři přestupky na úseku podávání a prodeje alkoholu osobám mladším 18 let. Přestupky byly řešeny na místě udělením blokové pokuty.

Na mladistvé, především z důvodu ukončení školního roku a následným oslavám, se zaměřili i pražští policisté. Bezpečnostní opatření s názvem „PARK“ začalo v pátek již v devět hodin ráno.

Mladiství skončili na policejní stanici

Dvě desítky policistů z místních oddělení Letná a Holešovice vyrazily do ulic metropole, zejména pak do parků. V průběhu opatření zkontrolovali téměř 113 osob a deset objektů. Výsledkem je pak 18 zajištěných mladistvých, a to především z důvodu, že vzhledem k jejich věku požívali alkoholické nápoje.

Policisté dokonce zadrželi v Letenských sadech dva mladíky ve věku šestnáct a sedmnáct let pro podezření ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami.

„Všichni mladiství následně skončili na policejní stanici, kde museli vysvětlovat své chování a poté si je převzali jejich zákonní zástupci,“ uvedla mluvčí pražské policie Hana Jeřábková.


Další články
Nahoru