Dnes Čtvrtek - zatazeno -1°C
Zítra Pátek - snih -2°C
Čtvrtek 30. 11. 2023
Svátek má Ondřej
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Pražské krimi

Místo dokladu totožnosti údery a kopance

Ulice Prahy 4 a Prahy 8 se o víkendu staly svědky napadení strážníků. V obou případech figurovala agresivní reakce dotyčného na snahu o jeho ztotožnění následovaná odpovědí strážníků v podobě donucovacích prostředků.

Oznámení v Praze 4 pojednávalo o muži, který obcházel vchody domu v Ženíškově ulici a zvonil na zvonky. Strážníci se po příjezdu rozdělili a začali dotyčného hledat. Jeden z pátrajících strážníků byl po několika minutách osloven ženou, která mu podezřelého přímo označila.

Muž byl ve spodní části oděvu silně potřísněn výkaly a na žádost o předložení dokladů totožnosti zareagoval údery. Strážník, který se ve snaze vyhnout nečekanému útoku, upadl na zem a utržil několik kopanců do zadní části hlavy. Ty ho naštěstí neochromily tak, aby se opět nepostavil na nohy a za pomoci donucovacích prostředků agresorovi nenasadil služební pouta.

Po uklidnění situace se dotyčného podařilo ztotožnit. Dvaadvacetiletého cizince si převzali kolegové ze státní policie k dalšímu opatření. Strážník byl převezen na ošetření do nemocnice, a poté pokračoval ve službě.

Druhý případ z Čimické ulice na Praze 8 také započal oznámením na linku 156. V tomto případě dotyčného nebylo třeba hledat. Spal na trávě u zastávky MHD Čimice. Při prvním pokusu o probuzení si strážníci vyslechli urážky, při druhém už „létaly“ kopance. Následné výzvy na prokázání totožnosti neměly žádný účinek, za to dotyčného agresivita narůstala.

Po dalších útocích směrem k zasahující hlídce byl zahájen proces zvaný donucovací prostředky, na jehož konci byla muži nasazena pouta. Z předložených dokladů vyplynulo, že se také jedná o cizince, který v České republice studuje.
Autor: Cen

Bydlení i elektřinu měli zadarmo

7. listopadu 2023 ve 14:30

Sedm osob neoprávněně užívalo opuštěný dům v Praze 12, teplo a světlo si zajistili načerno. Podezření na trestný čin strážníci předali státním kolegům. O případu informovala mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.  

Sprejer při zadržení tvrdil, že je malíř a lakýrník

20. října 2023 v 10:42

Šestadvacetiletého sprejera usvědčil svědek i záznamy z městských kamer. Strážníkům se snažil namluvit, že ruce má špinavé kvůli svému povolání, protože je malíř a lakýrník. Informovala o tom mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Další články
Nahoru