Dnes Neděle - zatazeno 0°C
Zítra Pondělí - prehanky-snih 3°C
Neděle 29. 1. 2023
Svátek má Zdislava
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Pražské krimi

Místo dokladu totožnosti údery a kopance

Ulice Prahy 4 a Prahy 8 se o víkendu staly svědky napadení strážníků. V obou případech figurovala agresivní reakce dotyčného na snahu o jeho ztotožnění následovaná odpovědí strážníků v podobě donucovacích prostředků.

Oznámení v Praze 4 pojednávalo o muži, který obcházel vchody domu v Ženíškově ulici a zvonil na zvonky. Strážníci se po příjezdu rozdělili a začali dotyčného hledat. Jeden z pátrajících strážníků byl po několika minutách osloven ženou, která mu podezřelého přímo označila.

Muž byl ve spodní části oděvu silně potřísněn výkaly a na žádost o předložení dokladů totožnosti zareagoval údery. Strážník, který se ve snaze vyhnout nečekanému útoku, upadl na zem a utržil několik kopanců do zadní části hlavy. Ty ho naštěstí neochromily tak, aby se opět nepostavil na nohy a za pomoci donucovacích prostředků agresorovi nenasadil služební pouta.

Po uklidnění situace se dotyčného podařilo ztotožnit. Dvaadvacetiletého cizince si převzali kolegové ze státní policie k dalšímu opatření. Strážník byl převezen na ošetření do nemocnice, a poté pokračoval ve službě.

Druhý případ z Čimické ulice na Praze 8 také započal oznámením na linku 156. V tomto případě dotyčného nebylo třeba hledat. Spal na trávě u zastávky MHD Čimice. Při prvním pokusu o probuzení si strážníci vyslechli urážky, při druhém už „létaly“ kopance. Následné výzvy na prokázání totožnosti neměly žádný účinek, za to dotyčného agresivita narůstala.

Po dalších útocích směrem k zasahující hlídce byl zahájen proces zvaný donucovací prostředky, na jehož konci byla muži nasazena pouta. Z předložených dokladů vyplynulo, že se také jedná o cizince, který v České republice studuje.
Autor: Cen

Neopatrnost při řezání kovového odpadu způsobila požár

25. ledna 2023 v 16:50

Ve středu 25. ledna krátce po 11 hodině vyjely čtyři profesionální a jedna dobrovolná jednotka hasičů do ulice Ke Kablu v Praze 15 k požáru v areálu kovošrotu.

Výměna na místě řidiče nevyšla

25. ledna 2023 v 08:22

Ve Lhotecké ulici zastavili strážníci modré auto, protože jeho řidič nedal při odbočování znamení o změně směru jízdy. Muž se nejprve snažil vyměnit si místo se spolujezdcem, pak odmítl dechovou zkoušku, a nakonec přišla nabídka na domluvu.

Nehoda u metra Vltavská

23. ledna 2023 v 19:54

Jednotky hasičů zasahovaly v pondělí 23. ledna od 18:43 hodin u metra Vltavská v Praze 7. Řidič osobního vozu strhl řízení, najel na semafor a převrátil se na kola.

Do baru rovnou od dopravní nehody

18. ledna 2023 ve 14:46

Včera krátce před druhou hodinou ráno přijala hlídka strážníků oznámení o muži, který měl na Václavském náměstí způsobit dopravní nehodu a posléze z místa odejít. Řidič taxislužby, jehož auto naboural, strážníkům popsal, co se stalo a ukázal jim fotografii řidiče, který měl dopravní nehodu...

Špatné používání topidla způsobilo požár

18. ledna 2023 v 07:27

Jednotky profesionálních hasičů zasahovaly krátce po 22. hodině v pondělí 16. ledna v ulici Waltariho v Praze 9 u požáru na stavbě obytných domů. 

Podnapilý řidič volal maminku

17. ledna 2023 v 18:48

Nejistá jízda a zhasnutá světla v neděli v půl jedné v noci v Olbrachtově ulici na Praze 4. Po zastavení vozidla byl řidič vyzván k předložení potřebných dokladů.

Nehoda v ulici Ke hřišti

16. ledna 2023 ve 13:01

Jednotka pražských hasičů z holešovické stanice zasahovala v pondělí 16. ledna od 9:14 hodin v ulici Ke hřišti v Praze 8. Hasiči likvidovali následky nehody dvou vozidel, jedno se převrátilo na střechu.

Hořel odpad a zbytky nábytku

13. ledna 2023 ve 14:14

V pátek 13. ledna, krátce před třetí hodinou ranní, zasahovala jednotka profesionálních hasičů v ulici V rovinách v Praze 4 u požáru odpadu v devastovaném a vybydleném objektu obývaném osobami bez domova. 

Další články
Nahoru