Dnes Středa - zatazeno 7°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest 5°C
Středa 14. 4. 2021
Svátek má Vincenc, Vincent
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Místo dárků pro klienty peníze pro dětský domov
Domov poskytuje péči ohroženým dětem ve věku od jednoho roku do šesti let. Foto: archiv

Místo dárků pro klienty peníze pro dětský domov

Letošní rok byl po všech stránkách náročný pro všechny. Pro některé organizace však extrémně, proto se v české poradenské skupině Apogeo rozhodli věnovat „vánoční“ rozpočet na konto Dětského domova Charlotty Masarykové v Praze Zbraslavi.

„Věříme, že naši klienti a partneři s námi budou sdílet dobrý pocit z toho, že společně můžeme pomáhat tam, kde je to potřeba,“ říká většinový vlastník Apogeo Group Josef Jaroš.

Náš domov poskytuje péči ohroženým dětem zejména ve věku od jednoho roku do šesti let, tedy do zahájení školní docházky,“ přibližuje Radka Soukupová, ředitelka dětského domova.

V odůvodněných případech ale podle ní domov, který je součástí Centra služeb pro rodinu a dítě, pomáhá i dětem starším. „Jedná se často o sourozenecké skupiny či o děti, jejichž osud nebyl ještě vyřešen. Tím se předchází rozdělování sourozeneckých skupin či překládání dětí do dalších zařízení,“ vysvětluje Soukupová.

„Apogeo však pomáhá dlouhodobě, nejde o jednorázovou aktivitu,“ podotýká Josef Jaroš. „V minulosti jsme již podpořili například nadaci Kapka Naděje, neziskovou organizaci Splněná dětská přání či nadaci Divoké Husy, která pomáhá těm, kteří pomáhají,“ upřesňuje.

Kromě finanční pomoci jsou ale poradci ze společnosti Apogeo připraveni poskytnout i své odborné služby. „Partnerům z neziskových organizací jsme v minulosti poskytli i výrazný objem pro bono služeb,“ nastiňuje Jaroš.


Máte už za sebou jarní úklid? innogy pomáhá s Jarní sbírkou pro Armádu spásy

Včera v 10:23

innogy pořádá ve spolupráci s Armádou spásy tradiční jarní sbírku, letos s mnohými změnami. I přes společensky tíživou situaci chce pomoci Armádě spásy s péčí o klienty bez domova. Podpoří vybavení nocleháren, nouzových center i obytných kontejnerů, které slouží nejen jako možnost nouzového...

Trochu jiná truhlařina. Nadační fond podpořil dílnu

7. dubna 2021 v 08:37

V Kunčičkách u Bašky si otevřel truhlářskou dílnu František Chromják. Pracoval dlouho v bankovním sektoru a rozhodl se pro práci, kterou miluje. Chce úročit své zkušenosti s prací s přírodními dřevěnými materiály. Jeho hlavním sortimentem budou venkovní posezení a zahradní pergoly jak pro...

Do 10. dubna může veřejnost nominovat osobnosti s handicapem na Cenu Olgy Havlové

6. dubna 2021 v 11:24

Ještě pět dní, tedy do soboty 10. dubna, jsou otevřené nominace na Cenu Olgy Havlové pro rok 2021. Prestižní ocenění získá osobnost, která přes svůj zdravotní handicap pomáhá druhým a inspiruje nás všechny. 

Nominujte osobnosti s handicapem na Cenu Olgy Havlové

9. února 2021 v 08:14

Tento rok již po sedmadvacáté udělí Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové (VDV) Cenu Olgy Havlové. Prestižní ocenění získá osobnost, která přes svůj zdravotní handicap pomáhá druhým. VDV otevřel online nominace pro letošní ročník a zasílat je lze až do...

Nadační fond Dvojka srdcem pomáhá

1. února 2021 v 17:53

Nacházíte se v obtížné životní situaci a potřebujete finančně či materiálně pomoci? Můžete se obrátit na Nadační fond Dvojka srdcem, který propojuje ty občany Prahy 2, kteří chtějí a můžou pomoci s těmi, kteří pomoc potřebují.

Čtvrt století od odchodu paní Olgy si připomíná nadace, kterou založila

25. ledna 2021 v 09:30

Ve středu 27. ledna uplyne 25 let od úmrtí Olgy Havlové. Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové (VDV) dodnes naplňuje odkaz své zakladatelky a pomáhá dle přání paní Olgy tam, kde je nejvíce potřeba a kde nikdo jiný pomoc nanabízí.   

Plechovky třídí pravidelně jen necelá třetina Čechů. Neziskové iniciativy Každá plechovka se počítá a Ukliďme Česko to chtějí změnit

21. ledna 2021 v 09:58

Nezisková organizace Každá plechovka se počítá zahajuje spolupráci s iniciativou Ukliďme Česko. Obě organizace mají zájem na co největším podílu zrecyklovaných nápojových plechovek. Podle posledních dat totiž Češi vytřídí jen asi 40 % nápojových plechovek a za evropským průměrem (76 %) tak výrazně...

Václavské Vánoce přinesly neziskovkám přes čtvrt milionu korun

12. ledna 2021 v 10:03

Sedm neziskových organizací se během čtyř adventních týdnů představilo na řemeslných stáncích jubilejního, desátého ročníku Václavských Vánoc. Celkový výtěžek z tradičních vánočních trhů v horní části Václavského náměstí letos převýšil částku dvě stě osmdesát tisíc...

Další články
Nahoru