Dnes Pondělí - skorojasno 22°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 22°C
Úterý 21. 5. 2024
Svátek má Monika
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Místa v DDM v Praze se plní, největší zájem je o sportovní a výtvarné kroužky
Velký zájem je například o výtvarné kroužky. Ilustrační foto: Rosemary Ketchum / Pexels

Místa v DDM v Praze se plní, největší zájem je o sportovní a výtvarné kroužky

Kroužky domů dětí a mládeže (DDM) v Praze se při zápisech pro nový školní rok, spuštěných začátkem prázdnin, rychle plní. Zájem je podobný jako loni. Nejvíce ubývají místa ve sportovních a výtvarných aktivitách, vyplývá to z ankety ČTK mezi pražskými DDM. Většina kroužků se od nového školního roku nebude zdražovat.

Kapacity jsou naplněny například v DDM v Praze 8, z velké části se podle ředitele Richarda Kresty naplnily již při elektronických rezervacích v červnu. Zájem je podle něj o všechny obory, zejména o sportovní a výtvarné, ale i o technické, hudební nebo dramatické.

„Každý rok se přizpůsobujeme poptávce a sledujeme i trendy v moderních aktivitách," řekl.

Největší zájem o sportovní kroužky je také v DDM v Modřanech. Podle zástupce ředitele Marka Dastycha je poptávka u zápisů podobná jako v loňském roce. Pokud se kapacita naplní, podle zájmu ji DDM Modřany navýší v druhé vlně zápisu, která bude v září. „Zatím jsme kapacitu navyšovat nemuseli," uvedl Dastych.

V DDM v Praze 5 je v současné době přihlášeno zhruba 1400 dětí, což je víc než před rokem. V loňském roce bylo podle zástupce ředitele DDM Prahy 5 Jiřího Dolejše touto dobou přihlášeno 1070 účastníků. Největší zájem je podle něj o sportovní a pohybové aktivity a keramiku.

„Velký zájem je ale například i o zájmové útvary Minecraftu, kde jsme již navýšily počet zájmových útvarů ze tří na pět," sdělil. Zdražovat se bude podle něj pouze u sportovních kroužků, kde si DDM pronajímá prostory ve školních tělocvičnách. „Tam jsme museli navýšit úplatu o zhruba 100 korun na pololetí," uvedl Dolejš.

Podle zástupce ředitele DDM Prahy 10 Zbyňka Chalupy je zájem o kroužky přibližně stejný jako v loňském roce, ale vyšší oproti době před koronavirovou pandemií.

„Jako vždy je největší zájem o pohybové kroužky, sportovní a taneční, ale rychle se plní i tvůrčí a hudební oblasti," sdělil Chalupa. Pokud je kroužek naplněn a DDM eviduje velký počet náhradníků, snaží se o otevření nového kroužku, řekl.


Autor: ČTK

Staročeský jarmark v Praze 14

Včera ve 20:20

Tradiční staročeský jarmark plný zábavy a překvapení, ukázka historických řemesel a bohatý kulturní program ve farní zahradě v sobotu 25. května. Vstup zdarma.

Den s IZS: U dětí zvítězila hasičská pěna

Včera v 11:51

Profesionální a dobrovolní hasiči, policisté a záchranáři se o víkendu 18. května předvedli veřejnosti už podesáté na Dnu s IZS (Integrovaný záchranný systém). Akci pořádá městská část Radotín a zasloužilý hasič František Drož spolu se svou domovskou SDH...

Trhy na Slunečním náměstí se konají každé pondělí

Včera v 09:20

Na Sluneční náměstí v Nových Butovicích se vrátily tradiční farmářské trhy. Po zimní přestávce budou mít návštěvníci možnost každé pondělí od 8 do 18 hodin nakoupit čerstvé zboží ve stáncích s ovocem, mléčnými a masnými výrobky, s uzeninami, rybami, zeleninou, pečivem, sladkostmi a nápoji, ale...

Květnový koncert Prahy 2 na Bastionu

Včera v 08:53

Cyklus Prahy 2 Hudba na hradbách na Bastionu je věnovaný převážně jazzu a dobré pohodě.

Jedu v medu

Včera v 08:00

Akce v muzeu nabídne v sobotu 25. května medem provoněný program. Připravte se na medové dobroty, zajímavosti ze života včel i včelky živé. 

Toulky devítkou: Katedrály novověku

19. května 2024 ve 14:06

Devatenácté století se neslo ve znamení pokroku. Lidé se častěji než k Bohu obraceli k technice a vědě, jako víře nového věku. Již nevznikaly majestátní katedrály jako dřív, k nebi se počaly zdvíhat nové chrámy. Domy racionality a pořádku, dokonalé organizace a maximálního...

Veletrh sociálních služeb v Praze 10

19. května 2024 ve 12:14

Veletrh sociálních služeb představí organizace, které pomáhají v obtížných situacích.

Návštěvy skleníku botanické zahrady budou omezeny

18. května 2024 v 15:04

V pondělí 20. a v úterý 21. května bude skleník Botanické zahrady Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze 2 otevřený jen od 10:00 do 12:00 hodin.

Další články
Nahoru