Dnes Středa - polojasno 25°C
Zítra Čtvrtek - jasno 25°C
Středa 27. 9. 2023
Svátek má Jonáš
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Místa v DDM v Praze se plní, největší zájem je o sportovní a výtvarné kroužky
Velký zájem je například o výtvarné kroužky. Ilustrační foto: Rosemary Ketchum / Pexels

Místa v DDM v Praze se plní, největší zájem je o sportovní a výtvarné kroužky

Kroužky domů dětí a mládeže (DDM) v Praze se při zápisech pro nový školní rok, spuštěných začátkem prázdnin, rychle plní. Zájem je podobný jako loni. Nejvíce ubývají místa ve sportovních a výtvarných aktivitách, vyplývá to z ankety ČTK mezi pražskými DDM. Většina kroužků se od nového školního roku nebude zdražovat.

Kapacity jsou naplněny například v DDM v Praze 8, z velké části se podle ředitele Richarda Kresty naplnily již při elektronických rezervacích v červnu. Zájem je podle něj o všechny obory, zejména o sportovní a výtvarné, ale i o technické, hudební nebo dramatické.

„Každý rok se přizpůsobujeme poptávce a sledujeme i trendy v moderních aktivitách," řekl.

Největší zájem o sportovní kroužky je také v DDM v Modřanech. Podle zástupce ředitele Marka Dastycha je poptávka u zápisů podobná jako v loňském roce. Pokud se kapacita naplní, podle zájmu ji DDM Modřany navýší v druhé vlně zápisu, která bude v září. „Zatím jsme kapacitu navyšovat nemuseli," uvedl Dastych.

V DDM v Praze 5 je v současné době přihlášeno zhruba 1400 dětí, což je víc než před rokem. V loňském roce bylo podle zástupce ředitele DDM Prahy 5 Jiřího Dolejše touto dobou přihlášeno 1070 účastníků. Největší zájem je podle něj o sportovní a pohybové aktivity a keramiku.

„Velký zájem je ale například i o zájmové útvary Minecraftu, kde jsme již navýšily počet zájmových útvarů ze tří na pět," sdělil. Zdražovat se bude podle něj pouze u sportovních kroužků, kde si DDM pronajímá prostory ve školních tělocvičnách. „Tam jsme museli navýšit úplatu o zhruba 100 korun na pololetí," uvedl Dolejš.

Podle zástupce ředitele DDM Prahy 10 Zbyňka Chalupy je zájem o kroužky přibližně stejný jako v loňském roce, ale vyšší oproti době před koronavirovou pandemií.

„Jako vždy je největší zájem o pohybové kroužky, sportovní a taneční, ale rychle se plní i tvůrčí a hudební oblasti," sdělil Chalupa. Pokud je kroužek naplněn a DDM eviduje velký počet náhradníků, snaží se o otevření nového kroužku, řekl.


Autor: ČTK

Fakulta strojní ČVUT v Praze se chystá na strojírenský veletrh

Včera v 15:09

Také letos bude Fakulta strojní ČVUT prezentovat na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně Smart produkty a výsledky studentských projektových týmů.  

Zvony paměti pro Františku Zemínovou

Včera ve 12:38

Probouzení dějinné paměti a zvyšování povědomí o zločinech spáchaných totalitními režimy ve 20. století je smyslem projektu Zvony paměti.

Zámek Veleslavín i jeho park se otevřou veřejnosti

Včera v 11:43

V rámci Dne architektury si lidé mají možnost v sobotu a neděli 30. září a 1. října prohlédnout i zámek Veleslavín na Praze 6. Dny architektury jsou v posledních letech prakticky jedinou příležitostí, kdy lze park i zámek navštívit.

Haló ven!

Včera v 10:10

Spolek za Veselejší Střížkov zve na akci Haló ven kterou spolupořádá s radnicí Prahy 9. Akce proběhne 21. října od 16 hodin na Střížkově.

Břevnovské posvícení 2023

Včera v 08:31

V pátek 6. října odpoledne bude u Břevnovského kláštera v provozu většina stánků, pouťové atrakce a večer se koná diskotéka a v sobotu 7. října začne od rána pravé posvícení. Ve stáncích si budete moci zakoupit pečená žebra, sýry, řeznické speciality, bramborové placky, burgery, šašlik, palačinky...

Tajemství Noci vědců bude ČVUT odhalovat na několika místech v Praze

Včera v 07:34 | Aktualizováno v 11:34

Na dalším ročníku oblíbené vědecko-popularizační akce Noc vědců představí ČVUT v Praze coby jeden ze spolupořadatelů opravdové taje vědy. Noci vědců se zúčastní sedm z osmi fakult univerzity, k tomu Ústřední knihovna ČVUT, Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky, třešničkou na dortu...

Návštěvníci Vinobraní na Grébovce přispěli Dvojce srdcem částkou 12 778 korun

25. září 2023 ve 22:01

Během sobotního Vinobraní na Grébovce  přispěli návštěvníci do kasičky nadačního fondu Dvojka srdcem částkou 12 778 korun. „Díky tomu můžeme pomoci dalším obyvatelům Praha 2, kteří naši pomoc potřebují,“ poděkoval fond na svém facebookovém profilu.

Vinobraní na náplavce 2023

25. září 2023 v 08:55

Oslava babího léta, vína a pohody na Rašínově nábřeží. Projděte vinnou stezkou přímo na náplavce v pátek 29. a v sobotu 30. září.

Praha 1: Odkaz Karla Gotta připomene videomapping na Rudolfinu

25. září 2023 v 07:09

V úterý 3. října proběhne premiéra videomappingu s názvem Odkaz Karla Gotta.

Praha 6: Setkání k zeleni na Hanspaulce

24. září 2023 ve 12:32

Radnice Prahy 6 zve k procházce v centrální části Hanspaulky a následné diskuzi na téma péče o zeleň.

Další články
Nahoru