Dnes Pondělí - polojasno 26°C
Zítra Úterý - skorojasno 27°C
Pondělí 10. 5. 2021
Svátek má Blažena
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Místa pro pobíhání psů si zvolí městské části, mají poslední šance na připomínky k vyhlášce
Klid, kámo, snad se tolik nestalo. Ilustrační foto: freeimages

Místa pro pobíhání psů si zvolí městské části, mají poslední šance na připomínky k vyhlášce

Pražský magistrát připravuje vyhlášku o stanovení pravidel pro pohyb psů na veřejném prostranství v metropoli. Návrh je do 31. srpna v připomínkovém řízení. Praha jako jedno z mála měst v Česku takovou úpravu dosud nemá a zatím byl pohyb psů regulován pouze vyhláškou o ochraně veřejné zeleně. 

Vyhláška stanovuje, že majitelé psů v Praze budou muset vodit psa na vodítku a budou jej muset mít trvale pod svoji kontrolou. Volné pobíhání psa bude povoleno pouze na území, která specifikují městské části podle svých místních podmínek. Radnice městských částí také stanoví místa, kam bude se psy úplný zákaz.

Pejskaři, jakož i ostatní veřejnost, se k vyhlášce mohou vyjádřit prostřednictvím webových stránek praha.eu v sekci připomínkování návrhu vyhlášek. Pokud by majitelé psů chtěli navrhovat přímo místa, kde by mohli psi volně pobíhat, musí tak učinit prostřednictvím městských částí.

Vyhlášku musí po vyhodnocení připomínkového řízení projednat radní a následně schválit zastupitelé. Pokud nenastane žádný problém, mohlo by se vyhláškou zabývat zastupitelstvo koncem října.


Praha 5 se podílí na konferenci u příležitosti oslav Dne Evropy

Včera v 07:36

On-line konference Myšlenka Evropy a země české při příležitosti oslav Dne Evropy – Schumanova dne se koná ve středu 12. května od 17 hodin.

Praha pronajme byt spolku Silou Hlasu

8. května 2021 v 09:21

Pražští radní v pondělí rozhodli o pronájmu bytu uzpůsobeného pro lidi na vozíku spolku Silou Hlasu. Jeho zástupci zde bude učit kvadruplegiky žít v domácnosti ovládané hlasem. 

PVK mají rychlejší a přesnější přehled o kvalitě vody

5. května 2021 ve 20:59

Kvalita pitné vody je pro Pražské vodovody a kanalizace naprostou prioritou. Vzhledem k nutnosti rychlé a spolehlivé detekce kontaminantů vod, PVK ve své akreditované laboratoři zavedly nové moderní metody analýzy vody.

Diskuze: Dostupné rodinné bydlení v Praze 8

5. května 2021 ve 20:06

Praha 8 eviduje více než 100 000 stálých obyvatel a nadále se rozvíjí. Jak vytvořit dobré podmínky pro život celých rodin? Jak jim nabídnout finančně dostupné a kvalitní bydlení a vybavenost? Kam se má ubírat bytová výstavba? Jaké možnosti má samospráva a jaké nástroje má...

Města a obce musí dostat víc peněz na rozvoj, shodl se kulatý stůl poslankyně Červíčkové

5. května 2021 ve 20:04

Jak zajistit udržitelný rozvoj českých měst a obcí? A je kontribuce (nucený příspěvek/daň, pozn. red.) investorů tou správnou cestou? Podle účastníků včerejšího kulatého stolu pořádaného pražskou poslankyní Monikou Červíčkovou je kontribuce dvousečnou zbraní, která může vést akorát k dalšímu...

Radnice pomůže živnostníkům a podnikatelům, mohou inzerovat zdarma

5. května 2021 v 18:18

Praha 15 chce prostřednictvím bezplatné řádkové inzerce podpořit firmy, podnikatele a živnostníky se sídlem, provozovnou či poskytováním služeb v patnácté městské části.

Další články
Nahoru