dnes
Středa - skorojasno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih-dest
4°C
Místa pro pobíhání psů si zvolí městské části, mají poslední šance na připomínky k vyhlášce
Klid, kámo, snad se tolik nestalo. Ilustrační foto: freeimages

Místa pro pobíhání psů si zvolí městské části, mají poslední šance na připomínky k vyhlášce

Pražský magistrát připravuje vyhlášku o stanovení pravidel pro pohyb psů na veřejném prostranství v metropoli. Návrh je do 31. srpna v připomínkovém řízení. Praha jako jedno z mála měst v Česku takovou úpravu dosud nemá a zatím byl pohyb psů regulován pouze vyhláškou o ochraně veřejné zeleně. 

Vyhláška stanovuje, že majitelé psů v Praze budou muset vodit psa na vodítku a budou jej muset mít trvale pod svoji kontrolou. Volné pobíhání psa bude povoleno pouze na území, která specifikují městské části podle svých místních podmínek. Radnice městských částí také stanoví místa, kam bude se psy úplný zákaz.

Pejskaři, jakož i ostatní veřejnost, se k vyhlášce mohou vyjádřit prostřednictvím webových stránek praha.eu v sekci připomínkování návrhu vyhlášek. Pokud by majitelé psů chtěli navrhovat přímo místa, kde by mohli psi volně pobíhat, musí tak učinit prostřednictvím městských částí.

Vyhlášku musí po vyhodnocení připomínkového řízení projednat radní a následně schválit zastupitelé. Pokud nenastane žádný problém, mohlo by se vyhláškou zabývat zastupitelstvo koncem října.


Další články
Nahoru