dnes
Čtvrtek - zatazeno
6°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C
MISSÁK PRAŽSKÉ POLITIKY: vítězný radní Dlouhý přetlačil Manharta, třetí je náměstek Vávra, primátor Hudeček má brambory
Pražský radní Doc. Ing. Mgr. Martin Dlouhý, Dr., MSc.. Foto: archiv MHMP

MISSÁK PRAŽSKÉ POLITIKY: vítězný radní Dlouhý přetlačil Manharta, třetí je náměstek Vávra, primátor Hudeček má brambory

V průběhu února vybíraly čtenářky serveru Pražský patriot Missáka pražské politiky. V anketě bylo možné dát hlas některému z členů Rady hlavního města Prahy. V té sedí převážně pánové, takže se hlasování týkalo celkem osmi radních. Nejvíce hlasů získal Doc. Ing. Mgr. Martin Dlouhý, Dr., MSc, radní odpovědný za oblast zdravotnictví, sociální politiku a bydlení.

Jaký by měl být MISSÁK PRAŽSKÉ POLITIKY? Nejpřitažlivější, nejinteligentnější, nejcharismatičtější, nejsympatičtější, nejzapálenější pro veřejné blaho? O měřítcích ankety si rozhodovali hlasující čtenářky individuálně.

Anketa byla odstartována v první polovině minulého měsíce a ukončena 28. února. V jejím průběhu se na průběžné vedoucí příčce vystřídalo několik radních. Dobře se rozjel pražský primátor Tomáš Hudeček, kterému, nebo spíše jeho fanynkám, však postupně docházel dech a jeho 11 procent nakonec skončilo jen na čtvrtou „bramborovou“ pozici.

Špatně si zpočátku nevedl ani radní Václav Novotný, ale nakonec skončil hluboko v poli poražených. V průběhu hlasování se ukázalo, že se bude ve finále rozhodovat mezi Martinem Dlouhým, Lukášem Manhartem a Jiřím Vávrou. Primátorův první náměstek Vávra nakonec skončil třetí.

Poslední dny a hodiny hlasování se o vedení přetahoval už jen Manhart s Dlouhým, aby nakonec o téměř dvě procenta zvítězil a titul MISSÁK PRAŽSKÉ POLITIKY získal Martin Dlouhý.

S vítězem netradiční ankety si budete moci během následujících dní přečíst na serveru Pražský patriot rozhovor. Zeptáme se ho nejen na hodnocení vítězství v hlasování čtenářek Pražského patriota, ale také například na jeho dosavadní a aktuální činnost v pražské Radě, krátkodobé i dlouhodobé plány v pražské komunální politice.

Radní Doc. Ing. Mgr. Martin Dlouhý, Dr., MSc., vítěz ankety MISSÁK PRAŽSKÉ POLITKY

Doc. Ing. Mgr. Martin Dlouhý, Dr., MSc.

V roce 1993 absolvoval Fakultu informatiky a statistiky Vysoké školy ekonomické v Praze, na niž po studiích nastoupil jako odborný asistent. Na VŠE se zabýval matematickými modely v ekonomickém rozhodování. Postupně se začal zabývat zdravotnictvím a sociální politikou.

Vystudoval při práci ještě další dvě vysoké školy, a to Fakultu sociální věd Univerzity Karlovy, obor veřejná a sociální politika, a Londýnskou univerzitu (obor zdravotní politika a finance). Na VŠE získal titul docent.

V roce 2009 se stal členem TOP 09. V roce 2010 byl zvolen do Zastupitelstva hl. města Prahy a v roce 2013 se stal pražským radním pro zdravotnictví, sociální politiku a bydlení.


Další články
Nahoru