Dnes Středa - prehanky-dest 5°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 5°C
Středa 1. 2. 2023
Svátek má Hynek
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Mířil do Kyjeva za rodinou, před odjezdem ho oloupil falešný dobrovolník. Ten se nyní přihlásil policii
K přepadení došlo před hlavním nádražím. Foto: archiv

Mířil do Kyjeva za rodinou, před odjezdem ho oloupil falešný dobrovolník. Ten se nyní přihlásil policii

Pražští policisté od pondělního večera pátrali po násilníkovi, který v blízkosti hlavního vlakového nádraží s nožem v ruce oloupil muže, který se chystal odjet s finanční hotovostí do Kyjeva za rodinou. Na základě medializace celého případu se podezřelý muž přišel dnes přihlásit na policejní služebnu, kde se podrobí výslechu. Informoval o tom policejní mluvčí Jan Rybanský.

K přepadení došlo v pondělí kolem dvaadvacáté hodiny v Seifertově ulici. Napadený muž přišel o českou i dolarovou hotovost v celkové výši několika tisíc korun. 

V Česku žije dlouhodobě a chystal se odjet přes Lvov do Kyjeva za rodinou. Z tohoto důvodu si zakoupil lístek a navštívil kontaktní centrum na hlavním nádraží, kde získal potřebné informace k odjezdu a následně uvnitř čekal na příjezd vlaku.

„Po nějaké době vyšel ven před budovu nádraží si zakouřit. Tam ho kontaktoval muž, který se představil a uvedl, že je dobrovolník a nabídl poškozenému pomoc. Ten pomoc přivítal, společně pak před odjezdem vypili několik skleniček alkoholu,“ sdělil Rybanský.

Ve stanovenou dobu pak podvodník důvěřivého muže doprovodil na perón, odkud měl vlak na Ukrajinu odjíždět. Vlak tam však ještě nebyl, což podezřelý vysvětlil jeho zpožděním. Společně se pak vydali směrem k Seifertově ulici, kde následně došlo k přepadení.


Autor: Hla

Vloupal se do čtyř provozoven a způsobil škodu za téměř čtvrt milionu korun

Včera v 09:32

Na začátku prosince se neznámý muž vloupal do provozovny v ulici Národní v Praze 1, odkud si odnesl zboží a hotovost celkem za bezmála sto devadesát tisíc korun. Dřevěným kůlem vypáčil část plexiskla u prodejního pultu a malým otvorem se protáhl dovnitř.

Hořel pokoj rodinného domu

Včera v 06:07

V pondělí 30. ledna od 19:27 hodin zasahovali hasiči ve Větrušické ulici v Praze 8 u požáru vybavení pokoje rodinného domu.

Neopatrnost při řezání kovového odpadu způsobila požár

25. ledna 2023 v 16:50

Ve středu 25. ledna krátce po 11 hodině vyjely čtyři profesionální a jedna dobrovolná jednotka hasičů do ulice Ke Kablu v Praze 15 k požáru v areálu kovošrotu.

Výměna na místě řidiče nevyšla

25. ledna 2023 v 08:22

Ve Lhotecké ulici zastavili strážníci modré auto, protože jeho řidič nedal při odbočování znamení o změně směru jízdy. Muž se nejprve snažil vyměnit si místo se spolujezdcem, pak odmítl dechovou zkoušku, a nakonec přišla nabídka na domluvu.

Nehoda u metra Vltavská

23. ledna 2023 v 19:54

Jednotky hasičů zasahovaly v pondělí 23. ledna od 18:43 hodin u metra Vltavská v Praze 7. Řidič osobního vozu strhl řízení, najel na semafor a převrátil se na kola.

Do baru rovnou od dopravní nehody

18. ledna 2023 ve 14:46

Včera krátce před druhou hodinou ráno přijala hlídka strážníků oznámení o muži, který měl na Václavském náměstí způsobit dopravní nehodu a posléze z místa odejít. Řidič taxislužby, jehož auto naboural, strážníkům popsal, co se stalo a ukázal jim fotografii řidiče, který měl dopravní nehodu...

Špatné používání topidla způsobilo požár

18. ledna 2023 v 07:27

Jednotky profesionálních hasičů zasahovaly krátce po 22. hodině v pondělí 16. ledna v ulici Waltariho v Praze 9 u požáru na stavbě obytných domů. 

Další články
Nahoru