Dnes Sobota - oblacno 23°C
Zítra Neděle - polojasno 25°C
Neděle 23. 6. 2024
Svátek má Zdeňka
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Mířil do Kyjeva za rodinou, před odjezdem ho oloupil falešný dobrovolník. Ten se nyní přihlásil policii
K přepadení došlo před hlavním nádražím. Foto: archiv

Mířil do Kyjeva za rodinou, před odjezdem ho oloupil falešný dobrovolník. Ten se nyní přihlásil policii

Pražští policisté od pondělního večera pátrali po násilníkovi, který v blízkosti hlavního vlakového nádraží s nožem v ruce oloupil muže, který se chystal odjet s finanční hotovostí do Kyjeva za rodinou. Na základě medializace celého případu se podezřelý muž přišel dnes přihlásit na policejní služebnu, kde se podrobí výslechu. Informoval o tom policejní mluvčí Jan Rybanský.

K přepadení došlo v pondělí kolem dvaadvacáté hodiny v Seifertově ulici. Napadený muž přišel o českou i dolarovou hotovost v celkové výši několika tisíc korun. 

V Česku žije dlouhodobě a chystal se odjet přes Lvov do Kyjeva za rodinou. Z tohoto důvodu si zakoupil lístek a navštívil kontaktní centrum na hlavním nádraží, kde získal potřebné informace k odjezdu a následně uvnitř čekal na příjezd vlaku.

„Po nějaké době vyšel ven před budovu nádraží si zakouřit. Tam ho kontaktoval muž, který se představil a uvedl, že je dobrovolník a nabídl poškozenému pomoc. Ten pomoc přivítal, společně pak před odjezdem vypili několik skleniček alkoholu,“ sdělil Rybanský.

Ve stanovenou dobu pak podvodník důvěřivého muže doprovodil na perón, odkud měl vlak na Ukrajinu odjíždět. Vlak tam však ještě nebyl, což podezřelý vysvětlil jeho zpožděním. Společně se pak vydali směrem k Seifertově ulici, kde následně došlo k přepadení.


Autor: Hla

Honička s motorkářem skončila v tunelu Mrázovka nehodou

17. června 2024 ve 23:24

Nehodou šestadvacetiletého cizince na motorce v pondělí skončilo jeho pronásledování v hlavním městě, kde ujížděl před policií. V tunelu Mrázovka, který je součástí Městského okruhu, narazil do jednoho ze služebních aut. Nezranil se, poškodil však vozidlo. Lustrací se ukázalo, že neměl platné...

Na Andělu byl na lavičce pobodaný muž

17. června 2024 ve 23:12

V sousedství tramvajové zastávky Anděl v Nádražní ulici byl v pondělí po šestnácté hodině záchranáři ošetřován pobodaný muž, kterého v hádce zranil jiný muž, který se s ním pohádal. Zranění nebylo vážné. Podezřelý z útoku byl během pár minut zadržen. Frekventovaná lokalita na Andělu má už dlouho...

Další články
Nahoru