dnes
Pondělí - snih-dest
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
10°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Pražská politika

Ministryně práce a sociálních věcí navštívila Žižkovskou školičku na ZŠ Havlíčkovo náměstí

S fungováním projektu Žižkovská školička, který financuje městská část Praha 3 a probíhá ve spolupráci s MPSV, se seznámila na ZŠ Havlíčkovo náměstí ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová-Tominová. Praze 3 se daří s úspěchem využít projekt dětské skupiny pro děti pocházející ze sociálně znevýhodněného prostředí.

„Zdejší dětská skupina je krásná, nevidím žádný rozdíl mezi ní a mateřskou školou. Asistenti se věnují dětem, ty rozvíjejí své schopnosti, hrají si, prohlížejí si knížky. Jsem přesvědčená, že děti, které tady od malička navštěvují dětskou skupinu, budou mít mnohem větší šanci dobře začít základní školu, než kdyby sem nechodily,“ uvedla po návštěvě školy na Havlíčkově náměstí ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová-Tominová.

Podporu při zřízení dětské skupiny našlo vedení školy v projektu ministerstva práce a sociálních věcí, které provozuje od roku 2011 dětskou skupinu pro děti svých zaměstnanců. Připojení k projektu vyplynulo z praktických potřeb školy, která se nachází v lokalitě staré zástavby Žižkova, pro niž je typická velká koncentrace romské populace a dětí ze sociálně slabých rodin.

„Vzděláváme děti ze znevýhodněných rodin a máme přípravný ročník pro děti od pěti let. Rodiče sem vodili děti a chtěli, jestli bychom neumístili i čtyřleté či tříleté děti do přípravného ročníku. Proto jsme velmi uvítali možnost se připojit k projektu dětské skupiny, která poskytuje péči dětem již od tří let,“ říká ředitelka školy ZŠ Havlíčkovo náměstí Irena Meisnerová.

Dětská skupina, kterou navštěvují děti od 3 do 5 let a působí v ní jeden pedagogický pracovník spolu s asistentem, poskytuje nyní péči 12 dětem. „Jsem ráda, že paní ministryně projevila zájem o projekt Žižkovské školičky. Myslím si, že se tento projekt vydařil a je užitečný. Jsem také ráda, že jsme v něm mohli vyjít vstříc požadavkům rodičů na tento druh služby,“ řekla zástupkyně starostky pro oblast školství a zdravotnictví Miroslava Oubrechtová.

 


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru