dnes
Úterý - obcasny-dest
8°C
zítra
Středa - zatazeno
10°C
pozítří
Čtvrtek - oblacno
10°C
Pražská politika

Ministři Babiš a Chovanec byli pozváni na mimořádné zastupitelstvo Prahy 3 ke Klinice

Na základě žádosti klubu zastupitelů ŽNS, který tvoří SZ, KDU-ČSL, STAN a nezávislí je svoláno na úterý 8. března Zastupitelstvo městské části Praha 3. Jediným navrženým bodem programu je budoucnost Autonomního sociálního centra Klinika.

Starostka MČ Praha 3 Vladislava Hujová se rozhodla na jednání tohoto zastupitelstva pozvat i ministra financí pana Andreje Babiše (ANO) a ministra vnitra pana Milana Chovance (ČSSD).

Budova Jeseniově ulici na Žižkově je ve vlastnictví státu a právo hospodaření vykonává Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových, který je podřízen ministerstvu financí. Jedinou kompetentní osobou pro jednání s uživateli Kliniky je tedy podle starostky Hujové ministr Babiš.

S odkazem na Souhrnnou situační zprávu na téma extremismus, kterou v loňském roce zpracoval odbor bezpečnostní politiky ministerstva vnitra, zabývající se mimo jiné děním okolo centra Klinika, byl na jednání zastupitelstva pozván také ministr vnitra Milan Chovanec. 


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru