dnes
Sobota - zatazeno
2°C
zítra
Neděle - snih
1°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
0°C

Ministři a ředitelé pozváni na radnici. Kvůli Klinice

Radní Prahy 3 svolali k dění okolo objektu Jeseniova 60, který obývá Autonomní sociální centrum Klinika, bezpečnostní grémium městské části. Uskuteční se v pondělí 6. června od 9 hodin v budově radnice „trojky“ na Havlíčkově náměstí. Pozváni jsou ministr financí Andrej Babiš, ředitelka Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Kateřina Arajmu, ministr vnitra Milan Chovanec i ředitel pražské policie Miloš Trojánek.

Babiše a Arajmu by měli informovat vedení radnice o dalším postupu řešení situace s objektem. Chovanec a Trojánek by měli podle představ radnice vysvětlit, jaké konkrétní kroky a opatření provádí k vyřešení situace v zájmu bezpečnosti místních občanů.

Anketa

Mělo by být Autonomnímu sociálnímu centru Klinika umožněno dál sídlit v budově v žižkovské ulici Jeseniova?

13.2%
(13.2%)
86.8%
(86.8%)
„Radní na svém včerejším zasedání přijali usnesení o podání oznámení o podezření spáchání trestných činů, jež se týkají objektu Jeseniova 60, který bez právního titulu užívají fyzické osoby. Trestní oznámení se týká několika možných trestních činů, a to šíření poplašné zprávy, neoprávněný zásah do práva k domu, bytu nebo nebytového prostoru a schvalování trestného činu,“ uvedla městská část v tiskové zprávě.

„Neutěšená bezpečnostní situace v okolí tohoto objektu panuje již od letošního února, kdy vedení radnice Prahy 3 žádalo představitele vlády ČR o pomoc, aby se občané městské části Praha 3 mohli cítit bezpečně,“ sdělila také radnice v prohlášení.

Praha 3 kvůli squatterům v Jeseniově ulici trestní oznámení. Týká se několika možných trestních činů, a to šíření poplašné zprávy, neoprávněný zásah do práva k domu, bytu nebo nebytového prostoru a schvalování trestného činu.


Další krátké zprávy
Nahoru