dnes
Úterý - polojasno
-1°C
zítra
Středa - obcasny-dest
1°C
pozítří
Čtvrtek - oblacno
2°C
Ministr vnitra Hamáček: Pro Leteckou službu policie ČR chceme v Ruzyni postavit nové hangáry
Ministr vnitra Jan Hamáček (vpravo) navštívil základnu hasičů v Holešovicích. Foto: JP

Ministr vnitra Hamáček: Pro Leteckou službu policie ČR chceme v Ruzyni postavit nové hangáry

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) dnes navštívil společně s náměstkem generálního ředitele Hasičského záchranného sboru (HZS) ČR Františkem Vaverou a ředitelem HZS hl. m. Prahy Romanem Hlinovským jedinou doposud stojící provizorní hasičskou stanici v Česku. Dřevěná stavba v pražských Holešovicích z roku 1942, která nevyhovuje dnešním potřebám, bude v následujících letech nahrazena zcela novou moderní hasičskou stanicí. 

„Prostředí holešovické základny je velmi prosté a neodpovídá požadavkům dnešní doby. Do stanice se za posledních dvanáct let neinvestovalo a řešily se pouze havarijní opravy. Hasiči pro nás každý den nasazují svoje životy a my musíme udělat maximum pro zlepšení jejich pracovních podmínek,“ uvedl po prohlídce ministr vnitra.

O projektu nové moderní hasičské stanice podrobněji informujeme zde:

Výstavba nové hasičské stanice je rozdělena na dvě etapy. V první etapě vznikne nová budova s poplachovým výjezdem tvořená garážemi výjezdových vozidel, mycím boxem, technickými místnostmi, sklady a kompletním zázemím pro 26 hasičů sloužících ve 24hodinovém provozu. Následně v druhé etapě bude postavena administrativní budova pro veřejnost včetně multifunkčního prostoru. Výstavba je plánována na roky 2019 až 2021.

Ministr vnitra Jan Hamáček při prohlídce hasičské základy také prozradil, jaké další investice do složek integrovaného záchranného systému na území Prahy jsou v plánu. Už příští rok by se měla letecká služba Policie ČR dočkat nového lehkého vrtulníku v hodnotě zhruba 250 milionů korun. V současné době jich mají policisté v Česku k dispozici osm a stroje slouží i pro leteckou záchrannou službu.

„Příští týden chci na jednání vlády předložit materiál týkající se záměru nákupu dvou vrtulníků těžké kategorie, který by sloužily i pro přepravu útvaru rychlého nasazení,“ řekl serveru Pražský patriot ministr. Cena jednoho stroje by se měla pohybovat zhruba kolem jedné miliardy korun.

Ministra Jan Hamáček také prozradil, že vnitro v současné době jedná o tom, aby na ruzyňském letišti mohly být postaveny nové hangáry pro potřebu Letecké služby Policie ČR. Ty stávající jsou totiž už z roku 1916. Do Prahy byly přivezeny z Chebu. „Mým cílem je pro leteckou službu vybudovat důstojné zázemí, které bude odpovídat 21. století,“ řekl. Náklady na nové hangáry jsou odhadovány na 600 milionů korun. Ministerstvo vnitra se snaží o potřebnou směnu pozemků, aby mohl být projekt co nejdříve realizován.

Mělo by také dojít k rozšíření policejního areálu v Praze – Zbraslavi. „Měla by zde vzniknout důstojná budova pro kriminalistický ústav a další policejní složky. Zde budou náklady v řádu miliard korun, ale budeme chtít objekty postavit v pasivním standardu, aby se na to podařilo získat evropské dotace. Projekt už je hotový,“ dodal ministra vnitra Jan Hamáček.


Kandidáti na předsedu KDU-ČSL se utkají v debatě

15. ledna 2020 v 05:59

Kandidáti na post předsedy KDU-ČSL, kterými jsou poslanci Jan Bartošek a Marian Jurečka a europoslanec Tomáš Zdechovský, se utkají v debatě v pátek 17. ledna od 14 hodin v Obecním domě v Praze. Debata bude rozdělena do tří bloků a bude přenášena živě na webu a facebooku KDU-ČSL a také na...

Gesce nových radních Prahy 1

14. ledna 2020 ve 23:41

Na mimořádném zasedání Zastupitelstva Městské části Praha 1, konaném v úterý 14. ledna, odvolali zastupitelé dosavadní Radu MČ Praha 1 i předsedy Výborů ZMČ Praha 1 a zvolili nové vedení.

Zastupitelstvo Prahy 12 projedná petici proti zahušťování sídlišť

14. ledna 2020 ve 14:19

Na dnešním jednání zastupitelstva Prahy 12 (od 16 hodin v budově bývalého PRIORu, 2. patro, Sofijské náměstí, Praha 4 – Modřany) bude projednána petice Spolku náš Kamýk proti dalšímu nadměrnému a nekoncepčnímu zahušťování sídlišť, které představují návrhy jednotlivých developerských projektů....

Praha 1 schválila pravidla pro označování provozoven a manuál pro veřejná prostranství

14. ledna 2020 v 10:19

Rada Prahy 1 včera jednomyslně schválila Pravidla pro označování provozoven v centru, která v prosinci přijala rada hlavního města. Stalo se tak ve stejný den, kdy v centru začala demontáž telefonních budek, o kterou zástupci Prahy 1 dlouhodobě usilovali. Z Pražské památkové zóny by měly být...

Další články
Nahoru