Dnes Pátek - prehanky-dest 17°C
Zítra Sobota - polojasno 18°C
Pátek 21. 6. 2024
Svátek má Alois
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Ministr Hladík a radní Hroza navštívili PVK
Ministr Petr Hladík (vpravo) a radní Michal Hroza (uprostřed) na návštěvě v PVK. Foto: PVK

Ministr Hladík a radní Hroza navštívili PVK

Ministr životního prostředí Petr Hladík kontroloval, zda jsou zajištěny dostatečné zásoby vody pro obyvatele pražské aglomerace v období sucha.

V doprovodu pražského radního pro infrastrukturu Michala Hrozy navštívil ministr Petr Hladík pražské vodohospodáře a seznámil se se způsobem zásobování obyvatel hlavního města Prahy pitnou vodou.

Radní Hroza ubezpečil ministra životního prostředí, že Praha má i přes přetrvávající sucho zajištěny dostatečné zásoby pitné vody. „Díky rozsáhlým investicím do technologií úpravy vody v Praze a dostatečné kapacitě akumulace ve vodní nádrži Švihov Praze riziko nedostatku pitné vody nehrozí,“ ubezpečil Hroza.

Ministr se rovněž seznámil s plněním požadavků na kvalitu vypouštěné odpadní vody do Vltavy a s možnostmi dalšího využití odpadní vody. Vyjádřil také politickou podporu projektu výstavby Energocentra na Ústřední čistírně odpadních vod.

„Mluvíme o ekologickém zdroji tepla, který dokáže díky využití tepla z odpadní vody ztrojnásobit potenciál obnovitelné energie produkované na čistírně odpadních vod. Právě takové projekty chceme podporovat,“ uvedl ministr Hladík.


Autor: Alo

V Praze se konalo mezinárodní setkání partnerů projektu Interreg Europe Repower Industries

Dnes v 17:20

V Praze se uskutečnilo úvodní setkání projektu Interreg Europe Repower Industries pod záštitou ČVUT UCEEB jako vedoucího partnera projektu, který má za cíl v průběhu čtyř let zlepšit podmínky pro podporu energetické nezávislosti, účinnosti a udržitelnosti v průmyslu. Setkání se zúčastnili...

Na Vyšehradě našli mrtvého muže

19. června 2024 ve 23:34

K tragédii došlo v úterý dopoledne na Vyšehradě. Z vyhlídky nad Rašínovým nábřežím asi skočil mladý muž. Na policii se hodinu před polednem obrátil svědek, který našel dopis na rozloučenou. V nepřístupném terénu na stráni pod vyhlídkou policisté našli bezvládné tělo muže. Okamžitě začali...

Červnové zasedání zastupitelstva Prahy 6

19. června 2024 v 17:01

Třinácté jednání zastupitelstva šesté městské časti proběhne v pondělí 24. června od 10 hodin v zasedací místnosti v 6. patře Úřadu městské části Prahy 6.

Další články
Nahoru