Dnes Neděle - zatazeno 20°C
Zítra Pondělí - skorojasno 25°C
Neděle 1. 10. 2023
Svátek má Igor
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Ministr Hladík a radní Hroza navštívili PVK
Ministr Petr Hladík (vpravo) a radní Michal Hroza (uprostřed) na návštěvě v PVK. Foto: PVK

Ministr Hladík a radní Hroza navštívili PVK

Ministr životního prostředí Petr Hladík kontroloval, zda jsou zajištěny dostatečné zásoby vody pro obyvatele pražské aglomerace v období sucha.

V doprovodu pražského radního pro infrastrukturu Michala Hrozy navštívil ministr Petr Hladík pražské vodohospodáře a seznámil se se způsobem zásobování obyvatel hlavního města Prahy pitnou vodou.

Radní Hroza ubezpečil ministra životního prostředí, že Praha má i přes přetrvávající sucho zajištěny dostatečné zásoby pitné vody. „Díky rozsáhlým investicím do technologií úpravy vody v Praze a dostatečné kapacitě akumulace ve vodní nádrži Švihov Praze riziko nedostatku pitné vody nehrozí,“ ubezpečil Hroza.

Ministr se rovněž seznámil s plněním požadavků na kvalitu vypouštěné odpadní vody do Vltavy a s možnostmi dalšího využití odpadní vody. Vyjádřil také politickou podporu projektu výstavby Energocentra na Ústřední čistírně odpadních vod.

„Mluvíme o ekologickém zdroji tepla, který dokáže díky využití tepla z odpadní vody ztrojnásobit potenciál obnovitelné energie produkované na čistírně odpadních vod. Právě takové projekty chceme podporovat,“ uvedl ministr Hladík.


Autor: Alo

Zoo Praha slavila, první mládě Rezervace Dja dostalo jméno Zulu

29. září 2023 v 07:21

Zoo Praha ve čtvrtek celodenním programem pro návštěvníky oslavila 92. výročí svého otevření. Jubilejní slavnost se letos nesla v duchu kulatých výročí tradičně chovaných druhů zvířat – 60 let goril a 90 let slonů či hrochů – ale také s nimi spojených pavilonů: rok otevřené Rezervace Dja a přesně...

Praha 1 spouští pilotní fázi antigraffiti programu

28. září 2023 v 10:26

Radní první městské části vybrali tento týden nejvhodnější nabídku ohledně smývání a překrývání graffiti na území a majetku Prahy 1. Rámcová smlouva by měla zajistit odstraňování graffiti na majetku Prahy 1. Za předpokladu, že bude tento antigraffiti program fungovat dle očekávání, městská část by...

Během Vánoc budou uzavřeny mateřské školy v Praze 4

28. září 2023 v 09:54

Ve dnech 23. prosince 2023 až 2. ledna 2024 dojde k přerušení provozu ve všech mateřských školách zřizovaných radnicí Prahy 4.

Uznávaný ekonom Frank z Cornell University bude přednášet na ČVUT v Praze

28. září 2023 v 07:28

České vysoké učení technické v Praze zve na přednášku Roberta H. Franka z Cornell University. Tento spoluautor knihy „Principles of Economics“ – druhým je Dr. B. S. Bernanke, nositel Nobelovy ceny za ekonomii za rok 2022 – vystoupí v pondělí 16. října od 14:30 hodin na půdě Fakulty...

V pátek bude na Magistrátu hlavního města Prahy omezen provoz

27. září 2023 ve 13:46

V pátek 29. září budou z důvodu provozních úspor uzavřena některá pracoviště Magistrátu hlavního města Prahy.

Další články
Nahoru