dnes
Pondělí - obcasny-dest
4°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - polojasno
3°C
Víkendové tipy

Ministerstvo zahraničních věcí zve k návštěvě. Podívejte se do bytu Jana Masaryka

V sobotu 7. května se na Ministerstvu zahraničních věcí uskuteční Den otevřených dveří, v rámci něhož může veřejnost navštívit prostory a zahradu Černínského paláce, včetně Kaňkova pavilonu, kde budou vystaveny skleněné exponáty inspirované dobou Karla IV.

Den otevřených dveří MZV se koná pouze jednou za rok. Veřejnost bude moci navštívit sídlo MZV ČR od 9 hodin, poslední vstup do interiérů je možný v 15 hodin. Návštěvníkům bude umožněno nahlédnout do nejzajímavějších a nejcennějších prostor barokního Černínského paláce, včetně bytu Jana Masaryka.

Podívat se můžete i do místnosti, kde byla 1. 7. 1991 zrušena Varšavská smlouva.

Při této příležitosti letos poprvé můžete vejít do zahrady Černínského paláce. Zahrada bude nadále otevřena ve všední dny i o víkendu od 10 do 17 hodin.

V Kaňkově pavilonu, který je dominantou zahrady, budou umístěny skleněné exponáty inspirované dobou Karla IV. a jeho vládou. Tyto sklářské výrobky byly exkluzivně zapůjčeny z výstavy Concerto Glassico, která bude veřejně přístupná v Toskánském paláci MZV od června 2016.

Z bezpečnostních důvodů nebude umožněn vstup do Černínského paláce osobám s velkými zavazadly a kočárky. Prohlídková trasa trvá asi 60 minut. Zdravotně postižení se mohou přihlásit pořádkové službě, která zajistí individuální prohlídku. Do zahrady je možné vstoupit také samostatným vchodem.

Vstup je volný.


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Yelloween přiláká do Žlutých lázní pražská strašidla

25. října 2017 ve 13:26

Areál Žluté lázně se stane v neděli 29. října cílem všech strašidel. Malé i velké příšery čeká od 12 do 19 hodin zábavné odpoledne, kde nebude chybět strašidelná show, stezka odvahy, dlabání dýní, opékání špekáčků a mnoho dalších zajímavostí. Vstup do areálu je...

Další články
Nahoru