Dnes Pondělí - zatazeno 6°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 5°C
Pondělí 5. 12. 2022
Svátek má Jitka
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Ministerstvo chce prošetřit zdržení při bourání mostu na D11 u Prahy, požaduje pokuty
Odklízení sutin po demolici mostu. Foto. TSK Praha

Ministerstvo chce prošetřit zdržení při bourání mostu na D11 u Prahy, požaduje pokuty

V neděli 25. července v devět hodin ráno před dopravními špičkami měla skončit úplná uzavírka hradecké dálnice D11 kvůli bourání mostu, které si objednala Technická správa komunikací hlavního města Prahy (TSK). Uzavírka neskončila ani do pondělního odpoledne, nyní nemá platné povolení, provoz nebyl obnoven a trosky mostu nejsou odklizeny. V rámci svých zákonných možností dává Ministerstvo dopravy (MD) podnět k zahájení řízení o finančním potrestání viníka pokračující nedovolené uzavírky. Server Pražský patriot o tom informoval mluvčí ministerstva František Jemelka. 

„Uzavírka na D11 musí co nejrychleji skončit a viník tohoto již déle než 24 hodin trvajícího zpoždění na jedné z dopravních tepen republiky by měl nést odpovědnost. Děkuji zároveň Ředitelství silnic a dálnic, že situaci operativně řeší a ve spolupráci s policií pomáhají zmírnit následky vzniklé situace,“ říká ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO). 

Zhotovitel prací na mostě by podle něj měl za jejich včasné neprovedení nést odpovědnost. MD proto bude iniciovat v souladu se zákonem o pozemních komunikacích správní řízení o přestupku za realizaci nedovolené uzavírky, respektive překročení povolené doby uzavírky.

Původní termín obnovení provozu byla neděle 25. července ráno, následoval nedělní večer, pondělní ráno a nyní se mluví o dnešním odpoledni či večeru, tedy již čtvrtém termínu pro alespoň částečné obnovení provozu.

Investorem a stavebníkem akce „Demolice nadjezdu ul. Božanovské nad D11“ je TSK, která má v konečném důsledku na starosti demoliční práce i organizaci stavby, a to včetně veškerého dopravního značení.

„Aktuálně na D11 finišují úklidové práce. Pruh do Prahy by měl být otevřen v brzkých odpoledních hodinách, směr Hradec Králové pak ve večerních hodinách,“ uvedla TSK na twitteru dnes před polednem.


Autor: Jan Puci

Praha 5 zhodnotí, jak se chovají řidiči v parkovacích zónách

27. listopadu 2022 v 19:58

Praha 5 zatím neplánuje iniciovat zavádění nových parkovacích zón, nicméně chtěla by zhodnotit a podle toho případně i přehodnotit režimy v těch stávajících. Uvedl to místostarosta páté městské části Milan Kryl (Piráti) na nedávném setkání s novináři.

Výměna požární signalizace omezí provoz Strahovského tunelu

25. listopadu 2022 v 09:14

Z důvodu výměny elektrické požární signalizace budou probíhat uzávěry Strahovského tunelu.

Další články
Nahoru