Dnes Pátek - polojasno 30°C
Zítra Sobota - skorojasno 24°C
Pátek 21. 6. 2024
Svátek má Alois
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
ByznysObčanská sdružení

MiNiGRANTY Nadačního fondu Veolia budou slavnostně předány zaměstnancům

Správní rada Nadačního fondu Veolia schválila podporu projektům MiNiGRANTů, mezi které v letošním 16.ročníku rozdělí 5 811 200 Kč. MiNiGRANTY patří k ústředním programům Nadačního fondu Veolia. Každý zaměstnanec skupiny Veolia se může jednou za rok na jaře ucházet o finanční podporu až 50 tisíc korun na veřejně prospěšný projekt, na kterém se sám jako dobrovolník podílí.

K podpoře bylo vybráno celkem 178 z 276 přijatých žádostí. Žádosti zaměstnanců jsou co do zaměření opět velmi pestré. Většina z nich je zaměřená na rozvoj volnočasových aktivit dětí a na rozvoj komunity a prostředí – celkem 107 projektů. Podporu pro znevýhodněné skupiny získalo 44 projektů, 26 projektů se věnuje zlepšování životního prostředí a 1 je určen na osvětu a vzdělání.

„I v letošním 16. ročníku nás naši kolegové přesvědčili, že dobrovolnictví je stále živé téma jejich volnočasových aktivit. Čísla mluví za vše. Bylo podáno o 72 žádostí více než v loňském roce a schváleno o 34 projektů více než v roce 2022,“ říká Vendula Valentová, ředitelka Nadačního fondu Veolia.

Zaměstnanci mají možnost projekt realizovat sami, nebo žádají pro neziskovou organizaci. Druhá z možností je zastoupená v 82 % (145) projektů, 33 projektů (18 %) pak zaměstnanci budou realizovat sami.

Některé z organizací se v MiNiGRANTECH objevují opakovaně. V tomto roce převažuje počet opakované podpory (105), ale stále každoročně podporujeme i nové organizace – letos to je 73 organizací.

Nad rámec výzvy se ještě Nadační fond Veolia rozhodl opět uspořádat hlasovací soutěž na Facebooku, kde v průběhu června veřejnost vybere tři z podpořených projektů a jim nadační fond věnuje bonusovou finanční podporu ve výši 10, 20 a 30 tisíc.

Od roku 2008 bylo takto podpořeno 1966 projektů částkou téměř 55 milionů korun. Slavnostní předání MiNiGRANTů se uskuteční v červnu v Muzeu pražského vodárenství.Autor: Alo

Nadační fond Veolia podpořil dvacet dobrovolnických projetků zaměstnanců PVK

Včera v 15:23

Pražské vodovody a kanalizace společně s Nadačním fondem Veolia opět rozdělovaly finanční prostředky v rámci 17. ročníku MiNiGRANTŮ. V letošním ročníku získalo dvacet zaměstnanců PVK na své projekty částku 685 tisíc korun.

Když se setká budoucnost s budoucností. Pro LOM PRAHA a VR Group je nábor nových zaměstnanců prioritou

19. června 2024 v 08:46

Přímá komunikace žáků 7. a 8. tříd základních škol s potenciálními zaměstnavateli, to byl ústřední námět akce Technika do škol, která je má motivovat ke studiu technických oborů a ředitelům škol i kariérním poradcům poskytnout aktuální vhled do potřeb průmyslu a trhu práce. Účast na setkání...

innogy koprodukovala už 100 filmů, v Karlových Varech se představí tři

17. června 2024 v 16:13

Už 100 koprodukovaných hraných i dokumentárních filmů a energetická firma innogy nadále pokračuje v podpoře české kinematografie. Desítky milionů diváků a více než šest desítek Českých lvů, i to je vizitka projektu „energie českého filmu“. Nyní innogy přichází s další novinkou v podobě rozšíření...

Bezpečná a moderní železnice: To je posláním centra v Dětenicích

17. června 2024 ve 13:32

Fakulta dopravní ČVUT v Praze a společnost AŽD dnes, 17. června, slavnostně otevřely nové moderní Kompetenční centrum Dětenice. Specializované výukové pracoviště zejména pro studenty železničních oborů vzniklo na experimentální trati Kopidlno – Dolní Bousov v Královéhradeckém kraji za necelých...

Vienna Insurance Group zpřísňuje pravidla udržitelnosti v oblasti investic a underwritingu

13. června 2024 v 11:43

Vienna Insurance Group (VIG) rozšiřuje Strategii udržitelnosti v oblasti investic a underwritingu, závaznou pro všechny společnosti VIG. Kromě toho zakládá v rámci aktuálního programu udržitelnosti „VIG 25“ vlastní Group Sustainability Office.

PVK: Aktivně přispíváme svými projekty k plnění klimatického plánu Prahy

5. června 2024 v 17:31

Hlavní město Praha přijalo v roce 2019 přelomové usnesení, ve kterém se město dobrovolně zavázalo začít aktivně sledovat a postupně snižovat své přímé i nepřímé emise oxidu uhličitého (CO2). Město tím oficiálně vyhlásilo svůj klimatický závazek snížit emise CO2 o 45 % do roku 2030 ve srovnání...

Testbed jako brána do inovací. Den otevřených dveří představil příklady digitalizace z praxe

4. června 2024 v 11:50

Trendy, vize, technologické inovace i praktická řešení pod taktovkou Průmyslu 4.0 vyvíjená v prostředí průmyslových testbedů. To byla témata Dne otevřených dveří pro Průmysl 4.0, akce, která ve středu 29. května otevřela ředitelům a manažerům výrobních podniků prostory RICAIP Testbedu Praha na...

Do dozorčí rady VIG byli nově zvoleni Kulhánek, Machačová, Simhandl a Svoób

2. června 2024 v 17:12

V pátek 24. května se ve Wiener Stadthalle konala 33. řádná valná hromada společnosti VIENNA INSURANCE GROUP AG Wiener Versicherung Gruppe (VIG).Jedním z bodů byla i volby do dozorčí rady.

Další články
Nahoru