dnes
Pondělí - zatazeno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
0°C
pozítří
Středa - snih
2°C
Pražský život

MiNiGRANTY 2015: Letos bude rozděleno více než 3,8 milionu korun

Regionální výběrové komise čeká již osmým rokem nelehký úkol. Z 290 žádostí, které byly doručeny Nadačnímu fondu Veolia prostřednictvím online formuláře, musí výběrové komise vybrat projekty s dobrovolnickým zapojením zaměstnanců skupiny Veolia, mezi které bude rozdělena částka určená pro podporu programu MiNiGRANTY v roce 2015.

Letos se jedná o částku převyšující 3,8 milionu korun. Vybrané žádosti budou předloženy správní radě ke schválení 27. května.

Žádosti zaměstnanců jsou opět velmi pestré. Některé z projektů či organizací se v MiNiGRANTECH objevují opakovaně, jsou i takové, které získávají podporu již od doby spuštění programu v roce 2008. Zaměstnanci mají možnost projekt realizovat sami, nebo doporučit organizaci. Druhá z možností je zastoupená v 79 % projektů, meziročně však narůstá procento projektů individuální podpory.

V žádostech, v kterých realizují zaměstnanci projekt sami, se zaměřují na následující oblasti: sport, který patří tradičně k těm nejpopulárnějším, k druhým nejpočetnějším se řadí projekty určené jednotlivcům s handicapem pro zajištění prostředků na osobní asistenci, terapie, kompenzační pomůcky, rehabilitační pobyty, ale také umožní např. přípravu a účast na sportovních akcích.


Další články
Nahoru