dnes
Středa - zatazeno
9°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
10°C
pozítří
Pátek - zatazeno
12°C
Minibusová linka 194 začne jezdit na levý břeh Vltavy, propojí Staré Město s Malou Stranou
Minibusová linka 194 vyjíždí z Florence. Foto: archiv

Minibusová linka 194 začne jezdit na levý břeh Vltavy, propojí Staré Město s Malou Stranou

V sobotu 16. července začne fungovat díky prodloužení minibusové linky číslo 194 nové propojení Starého a Nového Města s Malou Stranou.

„O možnosti rozšíření jsem dlouho osobně jednal se společností Ropid a jsem velice rád, že se mi podařilo prodloužení vyjednat. Reagoval jsem na podněty občanů a šlo mi především o to, aby lidé nemuseli při cestě z Malé Strany na Staré či Nové Město složitě dvakrát přestupovat,“ řekl místostarosta Prahy 1 pro dopravu Richard Bureš.

V rámci jednání vyzkoušena celá řada variant a jako kompromisní řešení se nakonec ukázalo prodloužení stávající minibusové linky číslo 194 na Klárov ke stanici metra Malostranská.

„Prodloužení linky 194 umožní více cest bez přestupů a doplní nabídku bezbariérového cestování nejen po Praze 1, ale i v celém centru metropole,“ sdělil Petr Tomčík, ředitel organizace Ropid, která plánuje MHD v Praze.

V současné době jezdí v ulicích Prahy 1 dvě minibusové linky, které nahradily v minulém roce autobusovou linku 294. Linka 192 spojuje Malostranské náměstí a Nemocnici pod Petřínem. Linka 194 doposud vozila cestující z Florence na Staroměstskou.

„Prodloužená minibusová linka bude vhodným doplňkem k vylepšenému linkovému vedení tramvají od letošního září,“ doplnil Tomčík s odkazem na velké změny tramvajových linek po letních prázdninách. Dotknou se tras celkem 9 linek, 3 nové přibudou a 12 linek zůstane beze změny.


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Další články
Nahoru