Dnes Úterý - zatazeno 5°C
Zítra Středa - oblacno 5°C
Úterý 9. 3. 2021
Svátek má Františka
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Minařík rezignoval na post zastupitele Prahy 11 a zároveň opustil Piráty
Nyní již bývalý zastupitel Prahy 11 Milan Minařík. Foto: piratskelisty.cz

Minařík rezignoval na post zastupitele Prahy 11 a zároveň opustil Piráty

Milan Minařík oznámil, že vystupuje z České pirátské strany a zároveň složil mandát zastupitele Prahy 11. Důvodem je podle něj negativní publicita kolem jeho zaměstnání. Minařík je jednatelem ve firmě CreditKasa, která poskytuje půjčky.

„Vzdání se mandátu zastupitele a ukončení členství v Pirátské straně bylo mé osobní rozhodnutí, ke kterému jsem došel v návaznosti na negativní mediální publicitu kolem mého zaměstnání, která z mého pohledu může poškozovat dobré jméno Pirátské strany,” řekl ke svému odchodu Minařík. 

Pražské předsednictvo Pirátů došlo k závěru, že úvěry CreditKasa mohou v krajním případě klienty přivést do dluhové pasti, což je v rozporu s pirátskými principy. Podle informací na webu společnosti firma nabízí mimo jiné půjčku 100 000 korun na šest měsíců s měsíční splátkou 30 864 korun.

Po dobu šetření případu předsednictvo Pirátů nezískalo informace o tom, že by ze strany společnosti docházelo k obcházení zákona o spotřebitelském úvěru. „Z pohledu pirátských principů ovšem není podstatné, že o takovém případu předsednictvo neví, ale především to, že dostupné informace o fungování společnosti takovou možnost nevylučují,“ uvedla strana v tiskovém prohlášení.

Minařík byl zastupitelem jedenácté městské části od prosince 2020. Po odstoupení zastupitelky a místopředsedkyně místního sdružení Pirátů Prahy 11 Zuzany Böhmové se stal i předsedou Výboru pro otevřenou radnici a digitalizaci v Jižním Městě. Místopředsedou místního sdružení Piráti Praha 11 byl od roku 2018.

„Milanovi chceme poděkovat za jeho aktivní účast při formování pirátského místního sdružení Praha 11. Ještě před tím, než se stal zastupitelem, odvedl velké množství práce v Bezpečnostní komisi rady MČ Praha 11 a Finančním výboru zastupitelstva MČ Prahy 11. Milan byl také členem Komise pro cestovní ruch Rady Hlavního města Prahy. Jménem zastupitelského klubu Pirátů Praha 11 bych chtěl Milanovi poděkovat za jeho odvedenou práci a popřát hodně úspěchů v jeho soukromém životě,” řekl k Minaříkově složení mandátu starosta Prahy 11 Jiří Dohnal (Piráti).


Nuselská radnice bude ve středu hostit další zasedání zastupitelstva Prahy 4

Dnes v 07:35

Další zasedání zastupitelstva Prahy 4 se bude konat ve středu 10. března od 13 hodin v zasedacím sále historické nuselské radnice (Táborská 500).

Další články
Nahoru