dnes
Středa - zatazeno
21°C
zítra
Čtvrtek - jasno
19°C
pozítří
Pátek - polojasno
17°C
Volby 2018

Mimořádné zastupitelstvo Prahy 22 neschválilo program, vzduchem létaly urážky

Mimořádné zastupitelstvo se mělo zabývat odvoláním obžalovaného radního Petra Semeniuka (za SOUSEDÉ) a zadáním auditu několika zakázek. Radní na funkci rezignoval již minulý týden, poté co ho k tomu vyzval starosta Martin Turnovský (za Pro Prahu). Ten mu vyčetl, že Rada se o kauze dozvěděla až z médií. „I přes respektování práva obžalovaného na presumpci neviny vyjadřuji hluboké znepokojení nad současným stavem a důrazně vyzývám kolegu Ing. Petra Semeniuka, aby zvážil své setrvání ve veřejných funkcích do doby úplného objasnění případu,“ uvedl starosta Prahy 22 ve svém prohlášení.

Radní jej minulý týden vyslyšel. „(Mé) odstoupení do konce tohoto volebního období z mého postu radního vyplývá především z ohledu na mé přátele, kdy se má zcela soukromá kauza stala i volební kampaní politických stran a je pro tyto účely nepochybně zneužívána. Je zřejmé, že mi mé svědomí nedovolí připustit, aby byli poškozeni i ostatní kolegové z rady či koaliční partneři a kamarádi,“ uvedl ve své rezignaci Semeniuk.

Napjatá atmosféra a urážky

V úvodu mimořádného zasedání zastupitelstva se střetli dva právníci, kteří se přeli o výklad jednacího řádu. Jejich spor nakonec skončil gentlemanskou domluvou. To samé nelze říct o antipatiích mezi členy koalice a opozice.

Nejprve přišla na přetřes více než deset let stará autonehoda zastupitele Prahy 22 a bývalého pražského radního Martina Langmajera (ODS), která skončila tragicky. Langmajera se dotklo, že opozice ve svých volebních novinách o nehodě lže.

Při následném hlasování o programu zvolala opoziční zastupitelka Kateřina Erbsová (za TOP 09) směrem k zastupitelům, kteří se při hlasování zdrželi, že jsou „srabi“. Na protest proti těmto urážkám odešli dva zastupitelé z jednacího sálu. Zastupitelstvo se krátce na to rozešlo.


V Praze 2 vznikla silná koalice, je přesvědčena starostka Černochová

13. října 2018 v 08:19

 „V komunálních volbách 5. a 6. října 2018 dali voliči v městské části Praha 2 najevo spokojenost s dlouhodobou politikou radnice. Občanská demokratická strana vyhrála s výrazným náskokem – dostala 32,34 % hlasů, tomu odpovídá zisk 13 mandátů. Výsledkem povolebního jednaní je rozšíření koalice...

Další články
Nahoru