Dnes Pondělí - jasno 33°C
Zítra Úterý - bourky 24°C
Pondělí 27. 6. 2022
Svátek má Ladislav
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Volby 2018

Mimořádné zastupitelstvo Prahy 22 neschválilo program, vzduchem létaly urážky

Mimořádné zastupitelstvo se mělo zabývat odvoláním obžalovaného radního Petra Semeniuka (za SOUSEDÉ) a zadáním auditu několika zakázek. Radní na funkci rezignoval již minulý týden, poté co ho k tomu vyzval starosta Martin Turnovský (za Pro Prahu). Ten mu vyčetl, že Rada se o kauze dozvěděla až z médií. „I přes respektování práva obžalovaného na presumpci neviny vyjadřuji hluboké znepokojení nad současným stavem a důrazně vyzývám kolegu Ing. Petra Semeniuka, aby zvážil své setrvání ve veřejných funkcích do doby úplného objasnění případu,“ uvedl starosta Prahy 22 ve svém prohlášení.

Radní jej minulý týden vyslyšel. „(Mé) odstoupení do konce tohoto volebního období z mého postu radního vyplývá především z ohledu na mé přátele, kdy se má zcela soukromá kauza stala i volební kampaní politických stran a je pro tyto účely nepochybně zneužívána. Je zřejmé, že mi mé svědomí nedovolí připustit, aby byli poškozeni i ostatní kolegové z rady či koaliční partneři a kamarádi,“ uvedl ve své rezignaci Semeniuk.

Napjatá atmosféra a urážky

V úvodu mimořádného zasedání zastupitelstva se střetli dva právníci, kteří se přeli o výklad jednacího řádu. Jejich spor nakonec skončil gentlemanskou domluvou. To samé nelze říct o antipatiích mezi členy koalice a opozice.

Nejprve přišla na přetřes více než deset let stará autonehoda zastupitele Prahy 22 a bývalého pražského radního Martina Langmajera (ODS), která skončila tragicky. Langmajera se dotklo, že opozice ve svých volebních novinách o nehodě lže.

Při následném hlasování o programu zvolala opoziční zastupitelka Kateřina Erbsová (za TOP 09) směrem k zastupitelům, kteří se při hlasování zdrželi, že jsou „srabi“. Na protest proti těmto urážkám odešli dva zastupitelé z jednacího sálu. Zastupitelstvo se krátce na to rozešlo.


Adaptační skupiny v Praze 7

24. března 2022 v 19:55

Praha 7 tento týden otevřela čtyři adaptační skupiny při základních a mateřských školách, do kterých nyní dochází 60 ukrajinských dětí. Další skupiny jsou v přípravě.

Spojené síly pro Prahu obsadí dva placené posty předsedů výborů

1. listopadu 2018 ve 21:31

Spojené síly pro Prahu (TOP 09, STAN a KDU-ČSL) obsadí v nově vzniklé koalici s Piráty a Prahou Sobě posty předsedů magistrátních výborů pro dopravu a kulturu. O dalších personáliích zástupci koalice vyjednávají. Na dotaz ČTK to řekl lídr Spojených sil a předseda TOP 09 Jiří...

Na koalici v Letňanech se domluvily ODS, ANO, ODA a TOP 09

1. listopadu 2018 ve 21:24

Na koalici v Praze 18 se domluvili zástupci ODS a Svobodných, ANO, ODA, TOP 09 a jeden nezávislý zastupitel.

Další články
Nahoru