dnes
Pondělí - skorojasno
10°C
zítra
Úterý - zatazeno
8°C
pozítří
Středa - zatazeno
10°C
Mimopražská rodina s čtyřčaty nedostane od metropole příspěvek půl milionu na auto
Pražský zastupitel Jiří Nouza (vpravo) se nakonec rozhodl rodině s čtyřčaty přispět ze svého. Foto: archiv

Mimopražská rodina s čtyřčaty nedostane od metropole příspěvek půl milionu na auto

Pražští zastupitelé ve čtvrtek odmítli návrh jejich kolegy Jana Čižinského (Trojkoalice), aby hlavní město ze svého rozpočtu přispělo částkou půl milionu na nákup devítimístného auta pro početnou rodinu z města Hostivice, které leží pár kilometrů za západními hranicemi metropole. 

Čtyřčata se narodila v motolské nemocnici letos v červnu. „Protože tatínek rodiny je občanem Prahy a rodina má celkem nyní pět dětí, pečovatelku a dva dvoumístné kočárky, musí mít devítimístný automobil, aby se vůbec mohla dopravovat po světě. Navrhl jsem tedy, aby Praha této rodině pomohla půl milionem korun právě s autem,“ uvedl na svém facebookovém profilu Čižinský.

S návrhem přišel na začátku čtvrtečního jednání při diskusi o programu. Chtěl, aby do již tak dlouhého seznamu bodů přibyl i ten o daru pro rodinu. Rozpoutala se diskuse a u kolegyň a kolegů se Čižinský podpory nedočkal. Vyčítali mu, že takové dary by podle jejich názoru neměly jít z peněz města. Některým vadilo, že návrh přichází jen pár týdnů před volbami a také se poukazovalo na fakt, že rodina nežije v Praze.

Místo toho byl kvitován návrh na uspořádán sbírky mezi zastupiteli. „Rodinu určitě podpořit chci, ale nebudu to dělat z veřejných peněz. To je absolutní populismus a určitě není náhoda, že je to pár týdnu před volbami. Mnohem spravedlivější je, pokud zastupitelé přispějí sami za sebe a rodinu podpoří svými penězi,“ uvedl zastupitel Patrik Nacher (ANO).

„Té rodině chceme pomoci, ale je nesmysl, aby to šlo z peněz města. Pokud rodinu chceme podpořit, měli bychom to udělat sami. Spontánně jsme se mezi několika kolegy dohodli, že tu rodinu podpoříme z vlastních peněz. Zatím s tím souhlasilo deset kolegů a já jsem přesvědčený, že i další přispějí částkou 30 tisíc korun,“ sdělil pražský zastupitel Jiří Nouza, který se v říjnových volbách pokusí obhájit svůj mandát. Je dvojkou na kandidátní listině hnutí Starostové pro Prahu.


Praha 5 zveřejnila 10 důvodů, proč jít na její reprezentační ples

Včera v 17:29

2. Reprezentační ples Prahy 5 se bude v pátek 12. dubna konat v Národním domě na Smíchově. Polovina výtěžku z prodeje vstupenek bude věnována humanitární neziskové organizaci „Lékaři bez hranic“.

Praha 4 otevřela azylový dům pro sociálně znevýhodněné rodiny s dětmi

21. března 2019 ve 12:37

Azylový dům byl dnes otevřen v Horáčkově ulici v Praze 4. Bude sloužit k ubytování sociálně znevýhodněných rodin s dětmi, včetně rodin s jedním rodičem – samoživitelkou nebo samoživitelem, které nemají trvalé bydlení a jsou v sociální nouzi, a navíc nabízí šest sociálních bytů. Azylový dům...

Pražské hnutí ANO chce na zastupitelstvu řešit dopravu, má připraveno deset otázek

21. března 2019 v 10:03

Hnutí ANO dnes ráno na tiskové konferenci představilo 10 otázek týkajících se dopravy, na které se bude během jednání zastupitelstva ptát magistrátní koalice.

Pražská ODS navrhne vyvěšení izraelské vlajky

21. března 2019 v 09:55

Magistrát nedávno vyvěsil vlajku Tibetu a také NATO. Vedení Prahy zároveň rozhodlo, že na budovách magistrátu bude od 5. do 12. srpna i takzvaná duhová vlajka v rámci festivalu Prague Pride. V květnu při mezinárodním dni rodiny a v lednu při světovém dni manželství magistrát rovněž vyvěsí vlajky,...

Další články
Nahoru