dnes
Středa - oblacno
7°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
10°C
pozítří
Pátek - polojasno
2°C
Mimopražská rodina s čtyřčaty nedostane od metropole příspěvek půl milionu na auto
Pražský zastupitel Jiří Nouza (vpravo) se nakonec rozhodl rodině s čtyřčaty přispět ze svého. Foto: archiv

Mimopražská rodina s čtyřčaty nedostane od metropole příspěvek půl milionu na auto

Pražští zastupitelé ve čtvrtek odmítli návrh jejich kolegy Jana Čižinského (Trojkoalice), aby hlavní město ze svého rozpočtu přispělo částkou půl milionu na nákup devítimístného auta pro početnou rodinu z města Hostivice, které leží pár kilometrů za západními hranicemi metropole. 

Čtyřčata se narodila v motolské nemocnici letos v červnu. „Protože tatínek rodiny je občanem Prahy a rodina má celkem nyní pět dětí, pečovatelku a dva dvoumístné kočárky, musí mít devítimístný automobil, aby se vůbec mohla dopravovat po světě. Navrhl jsem tedy, aby Praha této rodině pomohla půl milionem korun právě s autem,“ uvedl na svém facebookovém profilu Čižinský.

S návrhem přišel na začátku čtvrtečního jednání při diskusi o programu. Chtěl, aby do již tak dlouhého seznamu bodů přibyl i ten o daru pro rodinu. Rozpoutala se diskuse a u kolegyň a kolegů se Čižinský podpory nedočkal. Vyčítali mu, že takové dary by podle jejich názoru neměly jít z peněz města. Některým vadilo, že návrh přichází jen pár týdnů před volbami a také se poukazovalo na fakt, že rodina nežije v Praze.

Místo toho byl kvitován návrh na uspořádán sbírky mezi zastupiteli. „Rodinu určitě podpořit chci, ale nebudu to dělat z veřejných peněz. To je absolutní populismus a určitě není náhoda, že je to pár týdnu před volbami. Mnohem spravedlivější je, pokud zastupitelé přispějí sami za sebe a rodinu podpoří svými penězi,“ uvedl zastupitel Patrik Nacher (ANO).

„Té rodině chceme pomoci, ale je nesmysl, aby to šlo z peněz města. Pokud rodinu chceme podpořit, měli bychom to udělat sami. Spontánně jsme se mezi několika kolegy dohodli, že tu rodinu podpoříme z vlastních peněz. Zatím s tím souhlasilo deset kolegů a já jsem přesvědčený, že i další přispějí částkou 30 tisíc korun,“ sdělil pražský zastupitel Jiří Nouza, který se v říjnových volbách pokusí obhájit svůj mandát. Je dvojkou na kandidátní listině hnutí Starostové pro Prahu.


Na střeše Kliniky chce skupina pěti aktivistů zůstat i další dny

Včera v 11:15

Na střeše bývalé plicní kliniky v Jeseniově ulici na pražském Žižkově nadále zůstává skupina pěti aktivistů, pro které bylo Autonomní sociální centrum Klinika domovem. Obávají se, že budova vlastněná Správou železniční dopravní cesty (SŽDC) zůstane po vyklizení prázdná, proto plánují na střeše...

Pražští Piráti představili své nominanty do eurovoleb

11. ledna 2019 v 15:59

Ladislav Koubek, Mikuláš Peksa, Matěj Šandor a Jiří Hoskovec. To jsou čtyři Piráti, kteří získali podporu v nominaci do evropských voleb. Jejich jména se tak mohou s vysokou pravděpodobností objevit na hlasovacích lístcích ve volbách do Evropského parlamentu. Volí se už letos...

Další články
Nahoru