dnes
Neděle - zatazeno
6°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
5°C
pozítří
Úterý - zatazeno
5°C
Mimopražská rodina s čtyřčaty nedostane od metropole příspěvek půl milionu na auto
Pražský zastupitel Jiří Nouza (vpravo) se nakonec rozhodl rodině s čtyřčaty přispět ze svého. Foto: archiv

Mimopražská rodina s čtyřčaty nedostane od metropole příspěvek půl milionu na auto

Pražští zastupitelé ve čtvrtek odmítli návrh jejich kolegy Jana Čižinského (Trojkoalice), aby hlavní město ze svého rozpočtu přispělo částkou půl milionu na nákup devítimístného auta pro početnou rodinu z města Hostivice, které leží pár kilometrů za západními hranicemi metropole. 

Čtyřčata se narodila v motolské nemocnici letos v červnu. „Protože tatínek rodiny je občanem Prahy a rodina má celkem nyní pět dětí, pečovatelku a dva dvoumístné kočárky, musí mít devítimístný automobil, aby se vůbec mohla dopravovat po světě. Navrhl jsem tedy, aby Praha této rodině pomohla půl milionem korun právě s autem,“ uvedl na svém facebookovém profilu Čižinský.

S návrhem přišel na začátku čtvrtečního jednání při diskusi o programu. Chtěl, aby do již tak dlouhého seznamu bodů přibyl i ten o daru pro rodinu. Rozpoutala se diskuse a u kolegyň a kolegů se Čižinský podpory nedočkal. Vyčítali mu, že takové dary by podle jejich názoru neměly jít z peněz města. Některým vadilo, že návrh přichází jen pár týdnů před volbami a také se poukazovalo na fakt, že rodina nežije v Praze.

Místo toho byl kvitován návrh na uspořádán sbírky mezi zastupiteli. „Rodinu určitě podpořit chci, ale nebudu to dělat z veřejných peněz. To je absolutní populismus a určitě není náhoda, že je to pár týdnu před volbami. Mnohem spravedlivější je, pokud zastupitelé přispějí sami za sebe a rodinu podpoří svými penězi,“ uvedl zastupitel Patrik Nacher (ANO).

„Té rodině chceme pomoci, ale je nesmysl, aby to šlo z peněz města. Pokud rodinu chceme podpořit, měli bychom to udělat sami. Spontánně jsme se mezi několika kolegy dohodli, že tu rodinu podpoříme z vlastních peněz. Zatím s tím souhlasilo deset kolegů a já jsem přesvědčený, že i další přispějí částkou 30 tisíc korun,“ sdělil pražský zastupitel Jiří Nouza, který se v říjnových volbách pokusí obhájit svůj mandát. Je dvojkou na kandidátní listině hnutí Starostové pro Prahu.


Psi lidí bez domova byli naočkováni a označeni čipy

16. listopadu 2018 ve 14:29

Ve čtvrtek 15. listopadu se v Praze uskutečnilo již šesté bezplatné očkování psů lidí bez přístřeší. Do zařízení Centra sociálních služeb Praha v Michli si přišlo očkovat proti vzteklině, psince a psoriáze své čtyřnohé miláčky dvanáct zájemců. 

Ředitel IKEM rezignoval. Aleš Herman odchází koncem prosince

15. listopadu 2018 ve 14:27

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch dnes přijal rezignaci ředitele Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) Aleše Hermana, který ve své funkci skončí k 31. prosince. Po sedmi letech svého působení se rozhodl přijmout nabídku ze soukromého sektoru.

Další články
Nahoru