dnes
Pátek - zatazeno
25°C
zítra
Sobota - oblacno
31°C
pozítří
Neděle - oblacno
30°C
Mimopražská rodina s čtyřčaty nedostane od metropole příspěvek půl milionu na auto
Pražský zastupitel Jiří Nouza (vpravo) se nakonec rozhodl rodině s čtyřčaty přispět ze svého. Foto: archiv

Mimopražská rodina s čtyřčaty nedostane od metropole příspěvek půl milionu na auto

Pražští zastupitelé ve čtvrtek odmítli návrh jejich kolegy Jana Čižinského (Trojkoalice), aby hlavní město ze svého rozpočtu přispělo částkou půl milionu na nákup devítimístného auta pro početnou rodinu z města Hostivice, které leží pár kilometrů za západními hranicemi metropole. 

Čtyřčata se narodila v motolské nemocnici letos v červnu. „Protože tatínek rodiny je občanem Prahy a rodina má celkem nyní pět dětí, pečovatelku a dva dvoumístné kočárky, musí mít devítimístný automobil, aby se vůbec mohla dopravovat po světě. Navrhl jsem tedy, aby Praha této rodině pomohla půl milionem korun právě s autem,“ uvedl na svém facebookovém profilu Čižinský.

S návrhem přišel na začátku čtvrtečního jednání při diskusi o programu. Chtěl, aby do již tak dlouhého seznamu bodů přibyl i ten o daru pro rodinu. Rozpoutala se diskuse a u kolegyň a kolegů se Čižinský podpory nedočkal. Vyčítali mu, že takové dary by podle jejich názoru neměly jít z peněz města. Některým vadilo, že návrh přichází jen pár týdnů před volbami a také se poukazovalo na fakt, že rodina nežije v Praze.

Místo toho byl kvitován návrh na uspořádán sbírky mezi zastupiteli. „Rodinu určitě podpořit chci, ale nebudu to dělat z veřejných peněz. To je absolutní populismus a určitě není náhoda, že je to pár týdnu před volbami. Mnohem spravedlivější je, pokud zastupitelé přispějí sami za sebe a rodinu podpoří svými penězi,“ uvedl zastupitel Patrik Nacher (ANO).

„Té rodině chceme pomoci, ale je nesmysl, aby to šlo z peněz města. Pokud rodinu chceme podpořit, měli bychom to udělat sami. Spontánně jsme se mezi několika kolegy dohodli, že tu rodinu podpoříme z vlastních peněz. Zatím s tím souhlasilo deset kolegů a já jsem přesvědčený, že i další přispějí částkou 30 tisíc korun,“ sdělil pražský zastupitel Jiří Nouza, který se v říjnových volbách pokusí obhájit svůj mandát. Je dvojkou na kandidátní listině hnutí Starostové pro Prahu.


Praha 6: Dotazy posílejte na radnici

Včera v 07:37

Dotazy na témata, týkající se dopravy, památek, bezpečnosti, školství, životního prostředí, zdravotnictví a dalších oblastí, mohou obyvatelé šesté městské části zasílat prostřednictvím webových stránek přímo kompetentním osobám.

Přes dva miliony korun na výsadbu nových stromů v Praze 11

16. července 2019 v 16:00

Včera radní Prahy 11 přijali do rozpočtu dotaci od hlavního města ve výši 2,17 milionu korun. Tyto prostředky budou na podzim použity pro výsadbu nových stromů v jedenácté městské části.

Praha 11 prodloužila spolupráci se ScioŠkolou. Chce umožnit dětem co nejširší nabídku vzdělávání

16. července 2019 v 11:35

Nejméně do roku 2030 bude mít oblíbená ScioŠkola zajištěny v Praze 11 prostory pro své působení. Prodloužení podnájmu dala v minulých dnech zelenou Rada městské části.

Další články
Nahoru