dnes
Neděle - zatazeno
6°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
5°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
11°C
Miluj, žij, plať a hlavně poslouchej Rent. Muzikál vyrazil do centra Prahy
Úterní happening začal u Lennonovy zdi na Kampě. Foto: Zlata Jílková / Seen Media

Miluj, žij, plať a hlavně poslouchej Rent. Muzikál vyrazil do centra Prahy

Happening muzikálu Miluj, žij a plať – Rent včera strhnul obyvatele hlavního města i turisty. Muzikáloví herci za doprovodu hudby a zpěvů „táhli“ historickým centrem.

Happening zahájili u Lennonovy zdi na Kampě, což je pro samotný muzikál příznačné. Stejně tak jako zeď je i muzikál Rent již mnoho let ve světě symbolem svobody. „Rent učí žít, mění životy jak divákům, tak hercům na jevišti. Nemůžete ho hrát, anebo se dívat na představení bez toho, aby vás to nějak nezasáhlo. Pozná se v něm každý,“ říká producent muzikálu a jeho překladatel Milan Malinovský.  

muzikal-rent-staromak-nahled

Zastávka na Staroměstském náměstí

Od Lennonovy zdi vyrazili herci v kostýmech přes Karlův most na Staroměstské náměstí a svou pouť ukončili na Můstku. „Bylo to neuvěřitelné. Lidé reagovali skvěle. Někteří tleskali, tančili, fotili se s námi, natáčeli nás a všichni se usmívali. Největší úspěch jsme měli zřejmě u japonských turistů, protože ti se téměř okamžitě po zaznění prvních tónů skladeb zapojili a tančili s námi,“ říká zpěvačka a herečka Michaela Horká.

Průlomový americký muzikál Rent autora Jonathana Larsona získal v Americe nejslavnější novinářskou cenu Pulitzer Prize a cenu Tony, divadelní obdobu Oscara. Stal se vysoce respektovanou legendou ve světové LGBT komunitě, protože se v něm vůbec poprvé v bohaté muzikálové historii objevili hlavní postavy gay a lesbické orientace, a který otevřeně řešil i transgender problematiku.

Díky mnoha produkcím po celém světě se z Rentu stal fenomén. V České republice se poprvé představil v roce 2013 v pražském Divadle Na Prádle, kdy zazněl nejdřív v anglickém originále.

muzikal-rent-mustek-nahled

Závěr happeningu na Můstku

V hlavních rolích zamilované dvojice pohledného kytaristy a svůdné striptérky uvidíte hvězdy pražských muzikálů Romana Tomeše a Míšu Doubravovou (Horečka sobotní noci, Osmý světadíl, Mauglí), v alternaci Michaelu Horkou (Mata Hari, Galileo, Tajemství), vypravěčem zůstává Tomáš Vaněk (Fantom opery, Antoinetta).

V roli transsexuálního pouličního umělce uvidíte českou transgender herečku Lucii Brychtovou, která si stejnou roli zahrála ještě ve svém „nepravém“ těle v roce 2007 v bratislavské produkci RENTu. Lucii alternuje Laco Hudec. Jejich partnery na jevišti jsou Martin Šemík a Tomáš Novotný. Lesbickou právničku Joanne ztvárňuje stříbrná vítězka Hlasu Československa Vendula Příhodová v alternaci s Lucií Bakešovou.

Do konce divadelní sezóny můžete muzikál Miluj, žij a plať – Rent vidět ještě 18. a 19. června od 19:00 hodin v divadle Na Prádle. Více informací na www.rent-muzikal.com.


České fetiše pomohou pražským bezdomovcům

1. listopadu 2017 v 16:30 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Lidé bez domova, kteří prodávají časopis Nový prostor, letos na Vánoce nabídnou svým čtenářům a příznivcům krom časopisu i knihu. Půjde o druhý výběr fejetonů Jana Sterna nazvaný Česko je hezko. Prodejci Nového Prostoru začnou knihu prodávat 1. listopadu. Jsou jejím výhradním distributorem, jinde...

Další články
Nahoru