dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - oblacno
4°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
Milovníci vína se potkají v Novoměstské radnici
Foto: praguedrinkswine.cz

Milovníci vína se potkají v Novoměstské radnici

Třetí ročník festivalu Praha pije víno / Prague drinks wine  je jedinečným setkáním několika desítek vinařů z celé střední Evropy v Novoměstské radnici s milovníky kvalitních, autentických vín.

Navazuje na podobná setkání vinařů z bývalé Habsburské monarchie, která se konala až do vypuknutí první světové války.

V historických budovách Novoměstské radnice budete mít možnost během dvou dnů ochutnat téměř 400 vzorků vín z menších rodinných vinařství, která reprezentují řadu vinařských regionů Rakouska, Maďarska, Slovinska, Slovenska či Itálie. Chybět pochopitelně nebudou ani vinaři z Moravy.

V areálu tvořeném souborem starobylých budov a nádvořím najdete rovněž stánky s jídlem, delikatesami, kávou či čajem. Připraveny jsou i zajímavé přednášky, na které je vstup zdarma.

Pro milovníky vína, kteří mají děti, je připraven krásný dětský koutek s profesionálními chůvami.

Cena jednodenní vstupenky v předprodeji 680 korun a na místě 730 korun, dvoudenní v předprodeji 1100 korun a na místě 1300 korun. V ceně je zahrnuta sklenička, taštička na skleničku, katalog a neomezená konzumace.
 
Pátek 27. května od 13 do 21 hodin
Sobota 28. května od 11 do 19 hodin


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Yelloween přiláká do Žlutých lázní pražská strašidla

25. října 2017 ve 13:26

Areál Žluté lázně se stane v neděli 29. října cílem všech strašidel. Malé i velké příšery čeká od 12 do 19 hodin zábavné odpoledne, kde nebude chybět strašidelná show, stezka odvahy, dlabání dýní, opékání špekáčků a mnoho dalších zajímavostí. Vstup do areálu je...

Další články
Nahoru