Dnes Úterý - jasno 10°C
Zítra Středa - polojasno 8°C
Úterý 4. 10. 2022
Svátek má František
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Zpravodajství

Milostivé léto. Praha 4 nabízí pomoc svým dlužníkům

Lidé, kteří se dostali kvůli nesplaceným poplatkům či nájmům do exekucí vůči městské části Praha 4, mají nyní jedinečnou příležitost zaplatit mnohem méně. Umožnila to akce nazvané Milostivé léto, která začala na konci října letošního roku a potrvá do 28. ledna 2022.

„Milostivé léto představuje šanci pro mnoho dlužníků na nový začátek bez dluhů, pokud zaplatí původně dlužnou částku,“ uvedl místostarosta pro majetek a kulturu Michal Hroza (TOP 09). „Vymaní se tak z dluhové pasti, do které se dostali proto, že původní částka narostla kvůli vysokému příslušenství a nákladům exekuce často na mnohonásobek,“ dodal.

Dlužníkům stačí zaplatit pouze jistinu dluhu, tedy původní nezaplacenou částku, a poplatek exekutorovi. Naopak už není nutné hradit veškeré sankce, úroky z prodlení, penále a další náklady, které se nastřádaly k dluhu. Ty budou v rámci Milostivého léta odpuštěny, takže se výsledný dluh výrazně sníží.

V případě Prahy 4 a jejích organizací se dluh nejčastěji týká neuhrazeného nájemného, popřípadě dalších poplatků spojených s užíváním bytu. Pražané mají dluh často také z neuhrazených poplatků, nedoplatků za odvoz odpadu, pokut z jízd načerno nebo třeba dluhů vůči dodavateli energií.

Úřad městské části Praha 4 zřídil pro své obyvatele v exekuci (dluh na nájmu z bytu a službách spojených s užíváním bytu) e-mail milostiveleto@praha4.cz, kam se mohou obrátit se svými dotazy.Autor: TZ, red

Hasiči vyprostili dvě osoby po nehodě na Jižní spojce

24. září 2022 v 16:50

Hasiči ze dvou stanic zasahovali v pátek 23. září od 12:01 hodin v Praze 10, na Jižní spojce v oblasti Záběhlic, u nehody kamionu a dodávky. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru