Dnes Neděle - zatazeno 12°C
Zítra Pondělí - obcasny-dest 6°C
Neděle 26. 3. 2023
Svátek má Emanuel
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Zpravodajství

Milostivé léto. Praha 4 nabízí pomoc svým dlužníkům

Lidé, kteří se dostali kvůli nesplaceným poplatkům či nájmům do exekucí vůči městské části Praha 4, mají nyní jedinečnou příležitost zaplatit mnohem méně. Umožnila to akce nazvané Milostivé léto, která začala na konci října letošního roku a potrvá do 28. ledna 2022.

„Milostivé léto představuje šanci pro mnoho dlužníků na nový začátek bez dluhů, pokud zaplatí původně dlužnou částku,“ uvedl místostarosta pro majetek a kulturu Michal Hroza (TOP 09). „Vymaní se tak z dluhové pasti, do které se dostali proto, že původní částka narostla kvůli vysokému příslušenství a nákladům exekuce často na mnohonásobek,“ dodal.

Dlužníkům stačí zaplatit pouze jistinu dluhu, tedy původní nezaplacenou částku, a poplatek exekutorovi. Naopak už není nutné hradit veškeré sankce, úroky z prodlení, penále a další náklady, které se nastřádaly k dluhu. Ty budou v rámci Milostivého léta odpuštěny, takže se výsledný dluh výrazně sníží.

V případě Prahy 4 a jejích organizací se dluh nejčastěji týká neuhrazeného nájemného, popřípadě dalších poplatků spojených s užíváním bytu. Pražané mají dluh často také z neuhrazených poplatků, nedoplatků za odvoz odpadu, pokut z jízd načerno nebo třeba dluhů vůči dodavateli energií.

Úřad městské části Praha 4 zřídil pro své obyvatele v exekuci (dluh na nájmu z bytu a službách spojených s užíváním bytu) e-mail milostiveleto@praha4.cz, kam se mohou obrátit se svými dotazy.Autor: TZ, red

Herní prvky, pítka a nové veřejné osvětlení. Park V Zápolí projde revitalizací

24. března 2023 v 11:21

Jižní část parku V Zápolí v Praze 4 čeká v letošním roce revitalizace. V parku přibude řada nových prvků pro odpočinek i aktivní trávení volného času. Práce by měly být zahájeny v dubnu.

Začala revitalizace jeslí v ulici Jakutská, práce potrvají rok

23. března 2023 ve 20:30

Praha 10 zahájila rekonstrukci budovy Střediska služeb pro děti a rodiče – Dětské skupiny v ulici Jakutská. Na místě bude probíhat celková rekonstrukce objektu a realizace by měla být dokončena za 12 měsíců. Městská část o tom informovala v tiskové zprávě.

Další články
Nahoru