Dnes Čtvrtek - skorojasno 26°C
Zítra Pátek - polojasno 21°C
Pátek 2. 6. 2023
Svátek má Jarmil
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Miloši, zvaž mou prosbu v zájmu občanů i vlastní dcery. Volfová z České Suverenity napsala Zemanovi kvůli zákonu osobní dopis
Jana Volfová je dlouholetou spojenkyní Miloše Zemana, stejně jako prezident se i ona v průběhu let rozkmotřila s ČSSD. Zdroj foto: Česká Suverenita

Miloši, zvaž mou prosbu v zájmu občanů i vlastní dcery. Volfová z České Suverenity napsala Zemanovi kvůli zákonu osobní dopis

Poslanecká sněmovna na konci uplynulého pracovního týdne přehlasovala Senát a protlačila novelu pandemického zákona. Pokud ji podepíše prezident, začne platit do konce listopadu. Bývalá vlivná členka ČSSD a v současnosti předsedkyně České Suverenity Jana Volfová zveřejnila dopis, kterým na prezidenta Miloše Zemana apeluje, aby zákon nepodepisoval. Přečtěte si dopis v nezkrácené podobě.

Milý Miloši,

po celou dobu Tvého prezidentského mandátu jsem se na Tebe neobrátila s žádnou osobní žádostí o pomoc či podporu. Vždy jsem respektovala Tvá rozhodnutí a nikdy je nekritizovala. Nikdy jsem se nesnažila využít toho, že jsem Tě podporovala a volila.  A stála za Tebou již před mnoha lety v ČSSD, kde jsem udělala vše pro to, aby ses stal jejím předsedou, a po celou dobu za Tebou bez výhrad stála. Dnes poprvé se na Tebe obracím s velikou prosbou tímto otevřeným dopisem. Jsem totiž přesvědčena, že naše země se vrací zpět do totalitního režimu a možná horšího, než za dob před rokem 1989. Pandemický zákon není o snaze zabránit šíření nakažlivé choroby, jeho cílem je dát do rukou malé vládnoucí skupiny lidí zbraň k potírání všech, kteří se odmítají podvolit jejich diktátu.  Nechci a nebudu tu vyjmenovávat všechny argumenty, které mne k tomuto stanovisku vedou. Natolik Tě znám a vážím si Tě, že vím, že jsi je již všechny slyšel a znáš i všechny námitky, které proti přijetí Pandemického zákona my, jeho odpůrci, máme. Chci použít jeden argument, který jsi mne sám naučil.

Vždy jsi říkal, že pokud Tě chválí nepřítel, je třeba se nad sebou zamyslet.  A právě dnes Tě za podporu pandemického zákona chválí ti, co Ti ještě nedávno přáli smrt, co Tě nikdy nevolili a využili každou možnost dehonestovat Tě ve funkci prezidenta. Lidé, kteří neváhají porušit zákon (jednací řád sněmovny), což v době, kdy jsme spolu byli v Poslanecké sněmovně PČR, by i Tvojí zásluhou bylo něco naprosto nemyslitelného, jen proto, aby prosadili svůj záměr. Ti, kteří Tě nenávidí za to, že jsi byl vždy lepší než oni a uměl jsi je pokaždé porazit svými argumenty a v poctivých volbách, které se proto dnes snaží ohnout ke svému obrazu.  Opravdu dnes podpoříš „ ty šedé myši“, které Ti klidně zítra vrazí znovu kudlu do zad?

Prosím Tě osobně a žádám za desetitisíce občanů, kteří nám píší dopisy, kteří demonstrovali před Poslaneckou sněmovnou a Senátem PČR a statisíce těch, kteří Tě volili a vždy podporovali, abys Pandemický zákon nepodepsal.

Anketa

Měl by prezident Miloš Zeman podepsat novelu pandemického zákona?

19.3%
(19.3%)
80.7%
(80.7%)
Nestaň se, prosím, pro budoucnost tím, kdo definitivně otevřel dveře návratu totality do naší krásné země a na koho nebudeme vzpomínat jako na velkého prezidenta, ale jako na toho, kdo zavinil, že za slova odporu budeme ekonomicky likvidováni, budeme exekvováni a nakonec zavíráni nejdříve doma v karanténě a poté i do vězení.

Věřím, že moji prosbu ještě zvážíš, protože určitě nechceš, aby jednou 17. listopadu Tvoje dcera Kateřina opět stála na Národní třídě proti policii s obušky a bojovala znovu za svobodu a demokracii ve své vlasti.

Mgr. Jana Volfová, dnes předsedkyně České Suverenity


Autor: Karel Netolický

Zklidňování dopravy na obou březích Vltavy? Zastupitelé Prahy 1 schválili memorandum

17. května 2023 ve 21:02

Na návrh radního pro dopravu Prahy 1 Vojtěcha Ryvoly (ANO) projednali zastupitelé Prahy 1 Memorandum o zklidnění dopravy na obou březích Vltavy.

Praha 18 zve na zasedání Kontrolního výboru ZMČ

16. května 2023 v 11:58

Zasedání Kontrolního výboru ZMČ Prahy 18 se koná ve středu 17. května od 18 hodin.

Zasedne Výbor pro životní prostředí, veřejný prostor, bezpečnost a ICT Prahy 18

15. května 2023 v 11:37

Zasedání Výboru pro životní prostředí, veřejný prostor, bezpečnost a ICT Prahy 18 se uskuteční v úterý 16. května v 17 hodin.

Zasedání výboru pro otevřenou radnici Prahy 18

11. května 2023 v 07:48

Výbor pro otevřenou radnici zasedá v pondělí 15. května v 17:30 v obřadní síni ÚMČ Praha 18, Bechyňská 639.

V Letňanech zasedne Výbor pro školství vzdělávání a sport

10. května 2023 v 07:00

V budově ZŠ generála Františka Fajtla se 15. května v 17 hodin koná zasedání Výboru pro školství vzdělávání a sport.

Na radnici Prahy 18 zasedne Výbor pro dopravu a majetek

6. května 2023 v 06:26

V úterý 9. května se v obřadní sni ÚMČ Praha 18 v Bechyňské ulici 639 koná zasedání Výboru pro dopravu a majetek. Začíná v 17 hodin a je přístupné veřejnosti.

Další články
Nahoru