Dnes Středa - obcasny-dest 11°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest 12°C
Středa 21. 2. 2024
Svátek má Lenka
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Milionové škody způsobil požár izolace komína v Újezdě nad Lesy
Zásah hasičů na střeše. Foto: HZS Praha

Milionové škody způsobil požár izolace komína v Újezdě nad Lesy

Na šest milionů korun odhadli pražští hasiči škody, které způsobil sobotní ranní požár rodinného domu v Újezdu nad Lesy na východě Prahy. Na domě hořela izolace kolem komína a požár se šířil do dalších částí střechy. Informoval o tom mluvčí hasičů Martin Kavka.

Několik profesionálních a dobrovolných jednotek zasahovalo v sobotu 25. listopadu, krátce před šestou hodinou ranní, u požáru izolace kolem komínového tělesa rodinného domu v ulici Velebného v Újezdu nad Lesy. 

Plameny se dostaly do izolace z ekologických panelů ze slámy a šířily se v podhledu. Hasiči proto museli část střechy i podhledů rozebrat. Náročné rozebírání a hašení trvalo několik hodin, hasiči použili i hasící hřeby.

„Pro potřeby velitele zásahu a zjišťování příčin vzniku požárů byl nasazen dron,“ sdělil Kavka.

Příčina vzniku požáru souvisí s používáním topidla a instalací komína. Škoda byla prozatím odhadnuta na šest milionů korun. 


Autor: Cen

Protestující zemědělci dorazili k ministerstvu, další jsou na magistrále

19. února 2024 v 07:35

První desítky kusů techniky protestujících zemědělců dorazily v pondělí před 06:00 k sídlu ministerstva zemědělství v Praze. Část jich je u budovy úřadu, která je hlavním cílem protestní jízdy, zůstává. Další zemědělci zamířili na magistrálu, kterou plánují blokovat. Vyplývá to z informací...

Deváťáci ZŠ Kladská opakovaně bodují

18. února 2024 v 10:03

Žáci devátých tříd ze Základní školy Kladská v Praze 2 se v posledních letech umisťují na předních příčkách školních olympiád, úspěchy sbírají i v přijímacím řízení na gymnázia a střední školy nebo u Scio testů.

Zemědělci budou po blokádě demonstrovat na Malostranském náměstí

18. února 2024 v 09:03

Stovky zemědělců, kteří se chystají v pondělí ráno při protestu zablokovat pražskou magistrálu traktory a dalšími zemědělskými stroji, budou odpoledne demonstrovat na Malostranském náměstí. Od 15 hodin plánují projevy a večer na tiskové konferenci oznámí další postup. ČTK to řekl mluvčí protestní...

Další články
Nahoru