Dnes Pátek - prehanky-dest 28°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 24°C
Pátek 12. 7. 2024
Svátek má Bořek
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Milionové škody způsobil požár izolace komína v Újezdě nad Lesy
Zásah hasičů na střeše. Foto: HZS Praha

Milionové škody způsobil požár izolace komína v Újezdě nad Lesy

Na šest milionů korun odhadli pražští hasiči škody, které způsobil sobotní ranní požár rodinného domu v Újezdu nad Lesy na východě Prahy. Na domě hořela izolace kolem komína a požár se šířil do dalších částí střechy. Informoval o tom mluvčí hasičů Martin Kavka.

Několik profesionálních a dobrovolných jednotek zasahovalo v sobotu 25. listopadu, krátce před šestou hodinou ranní, u požáru izolace kolem komínového tělesa rodinného domu v ulici Velebného v Újezdu nad Lesy. 

Plameny se dostaly do izolace z ekologických panelů ze slámy a šířily se v podhledu. Hasiči proto museli část střechy i podhledů rozebrat. Náročné rozebírání a hašení trvalo několik hodin, hasiči použili i hasící hřeby.

„Pro potřeby velitele zásahu a zjišťování příčin vzniku požárů byl nasazen dron,“ sdělil Kavka.

Příčina vzniku požáru souvisí s používáním topidla a instalací komína. Škoda byla prozatím odhadnuta na šest milionů korun. 


Autor: Cen

Praha 4 hledá členy do volebních komisí při volbách do Senátu

Dnes v 10:33

Radnice se rozhodla výrazně navýšit odměnu pro členy OVK. Za první kolo bude přidáno 500, v případě druhého kola pak dalších 1500 korun.

Skončilo pátrání po dívce, která utekla z bohnické nemocnice

Dnes v 10:28

Pražští policisté ve čtvrtek odpoledne odvolali pátrání po třináctileté dívce, která dopoledne utekla z Psychiatrické nemocnice v Bohnicích. Podařilo se ji nalézt, je v pořádku. Informovala o tom policejní mluvčí Kristýna Soukupová. V nemocnici byla dívka hospitalizována z důvodu jejího...

V Rokytce se našlo mužské tělo

Dnes v 10:09

V říčce Rokytce na území Vysočanech se poblíž Mlékárenské ulice ve čtvrtek večer našlo tělo zhruba šedesátiletého muže. Tělo bylo již v pokročilém stadiu rozkladu, policisté se snaží zjistit okolnosti úmrtí.

Na zastávce u motolské nemocnice ležel mrtvý muž

9. července 2024 ve 20:28

Pražští strážníci našli v úterý odpoledne mrtvého muže na autobusové zastávce v Kukulově ulici u motolské nemocnice. „Ohledáním na místě bylo zjištěno, že se jedná o náhlé úmrtí,“ řekl Novinkám policejní mluvčí Jan Daněk.

Další články
Nahoru