Dnes Pátek - zatazeno 4°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 6°C
Pátek 28. 1. 2022
Svátek má Otýlie
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Milion korun na pomoc v boji s pandemií covidu-19 poskytla Praha Českému červenému kříži
Český červený kříž na začátku covidové pandemie loni na jaře rozdával před magistrátem roušky. Foto: MHMP

Milion korun na pomoc v boji s pandemií covidu-19 poskytla Praha Českému červenému kříži

Pražští radní na včerejším jednání schválili návrh na poskytnutí finančních prostředků formou daru Oblastnímu spolku Českého červeného kříže (ČČK) Praha 1 ve výši jeden milion korun. Spolek s magistrátem spolupracuje od počátku pandemie koronaviru a nyní znovu vysílá dobrovolníky na pomoc do pražských nemocnic. O finanční pomoci dnes informoval mluvčí magistrátu Vít Hofman.

„Český červený kříž patří již druhým rokem mezi klíčové partnery hlavního města v boji s covidem. Díky této spolupráce například nemusela Praha na rozdíl od jiných krajů žádat stát o nasazení armády. Velká část pomáhajících aktivit je tvořena dobrovolníky, kteří se vedle svého povolání rozhodli být připravení pro případ nasazení mimořádných událostí, a to jako město podporujeme,“ uvedla pražská radní pro sociální politiku a zdravotnictví Milena Johnová (Praha Sobě).

„Oceňujeme především ochotu a akceschopnost Českého červeného kříže, který opět vysílá desítky dobrovolníků do třech pražských nemocnic a otevírá přípravné kurzy základních ošetřovatelských dovedností pro širokou veřejnost," dodala. 

Oblastní spolek ČČK byl založen v roce 2006 a nabízí základní kurzy první pomoci pro děti i dospělé, stejně tak rekvalifikační kurzy pro zkušené záchranáře, podporuje darování krve a jeho humanitární jednotka pomáhá při požárech domů, evakuací obyvatel nebo pátrání po pohřešovaných.

Na začátku pandemie začal pořádá kurz Moderní ošetřovatelství v praxi, aby dobrovolníci mohli pomáhat v přetížených nemocnicích nebo domovech pro seniory zvládat výpadky personálů i chod zařízeních ztížený dodržováním epidemických opatření.

Tento kurz pro širokou veřejnost je zcela a dobrovolníci se zde učí, jak komunikovat s nemocným, jak s ním manipulovat na lůžku, jak jej nakrmit a poskytnout mu osobní hygienu. 

„Finanční ocenění je především oceněním aktivit všech dobrovolníků, kteří se do zvládání epidemie zapojují, a proto i získané prostředky budeme využívat směrem k posílení jejich aktivit v době krizové, ale také v době přípravy na krize,“ sdělil Richard Smejkal, krizový manažer Oblastního spolku ČČK Praha 1.


Autor: puc

Projekt Trenéři do škol v Praze 2 pokračuje

Včera v 10:53

Praha 2 bude pokračovat v zapojování profesionálních trenérů do hodin tělocviku na základních školách. Projekt pilotně spustila na začátku školního roku. Zkvalitnění sportovní výuky, které se v prvním pololetí osvědčilo, tak bude pokračovat i v celém letošním...

Soutěž Pečovatelka roku 2021 zná své vítěze, vyhlášení hostila Novoměstská radnice

Včera v 10:51

Nejlepší pečovatelky a pečovatelé Česka se sešli v úterý na Novoměstské radnici v Praze 2. Odborná porota udělovala ceny ve třech kategoriích už po deváté. Celostátní soutěž pořádá Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR a Diakonie ČCE. Porota vybírá vítěze třech hlavních...

Pražské služby mají v karanténě 92 z 1700 zaměstnanců

25. ledna 2022 v 18:47

Městská svozová firma Pražské služby (PSAS) zaznamenala v uplynulém týdnu 26 zaměstnanců s pozitivním testem na covid-19, což je více než o týden dříve. K dnešnímu dni mají PSAS v karanténě 92 z celkem 1700 zaměstnanců. Chod firmy ani svoz odpadu nejsou ohroženy. Na dotaz ČTK to sdělil mluvčí PSAS...

Očkovací centrum v OD Kotva nabízí očkování proti nemoci covid-19 i dětem od 12 let

25. ledna 2022 v 17:53

S potomkem starším 12 let může zákonný zástupce přijít do očkovacího centra v OD Kotva bez předchozí registrace denně od 9 do 20 hodin. K vakcinaci stačí platná karta zdravotního pojištění očkovaného, kterým se dítě prokáže u registrace.

Nová kampaň chce zvýšit zájem o posilující dávky očkování

25. ledna 2022 ve 14:33

Hlavní město spouští další vlnu kampaně k očkování. Reaguje tak na zmenšující se zájem o posilující dávky a také na skutečnost, že je již zpřístupněno očkování třetí dávkou i pro děti starší 12 let. Praha zároveň upozorňuje na nutnost pravidelného testování a zodpovědného chování ke snížení šíření...

Další články
Nahoru