Dnes Sobota - skorojasno 25°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 25°C
Sobota 13. 8. 2022
Svátek má Alena
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Milion korun na pomoc v boji s pandemií covidu-19 poskytla Praha Českému červenému kříži
Český červený kříž na začátku covidové pandemie loni na jaře rozdával před magistrátem roušky. Foto: MHMP

Milion korun na pomoc v boji s pandemií covidu-19 poskytla Praha Českému červenému kříži

Pražští radní na včerejším jednání schválili návrh na poskytnutí finančních prostředků formou daru Oblastnímu spolku Českého červeného kříže (ČČK) Praha 1 ve výši jeden milion korun. Spolek s magistrátem spolupracuje od počátku pandemie koronaviru a nyní znovu vysílá dobrovolníky na pomoc do pražských nemocnic. O finanční pomoci dnes informoval mluvčí magistrátu Vít Hofman.

„Český červený kříž patří již druhým rokem mezi klíčové partnery hlavního města v boji s covidem. Díky této spolupráce například nemusela Praha na rozdíl od jiných krajů žádat stát o nasazení armády. Velká část pomáhajících aktivit je tvořena dobrovolníky, kteří se vedle svého povolání rozhodli být připravení pro případ nasazení mimořádných událostí, a to jako město podporujeme,“ uvedla pražská radní pro sociální politiku a zdravotnictví Milena Johnová (Praha Sobě).

„Oceňujeme především ochotu a akceschopnost Českého červeného kříže, který opět vysílá desítky dobrovolníků do třech pražských nemocnic a otevírá přípravné kurzy základních ošetřovatelských dovedností pro širokou veřejnost," dodala. 

Oblastní spolek ČČK byl založen v roce 2006 a nabízí základní kurzy první pomoci pro děti i dospělé, stejně tak rekvalifikační kurzy pro zkušené záchranáře, podporuje darování krve a jeho humanitární jednotka pomáhá při požárech domů, evakuací obyvatel nebo pátrání po pohřešovaných.

Na začátku pandemie začal pořádá kurz Moderní ošetřovatelství v praxi, aby dobrovolníci mohli pomáhat v přetížených nemocnicích nebo domovech pro seniory zvládat výpadky personálů i chod zařízeních ztížený dodržováním epidemických opatření.

Tento kurz pro širokou veřejnost je zcela a dobrovolníci se zde učí, jak komunikovat s nemocným, jak s ním manipulovat na lůžku, jak jej nakrmit a poskytnout mu osobní hygienu. 

„Finanční ocenění je především oceněním aktivit všech dobrovolníků, kteří se do zvládání epidemie zapojují, a proto i získané prostředky budeme využívat směrem k posílení jejich aktivit v době krizové, ale také v době přípravy na krize,“ sdělil Richard Smejkal, krizový manažer Oblastního spolku ČČK Praha 1.


Autor: puc

Praha 5 poskytne hlavnímu městu pozemek potřebný pro smíchovský terminál

6. srpna 2022 v 17:58

Praha 5 poskytne hlavnímu městu pozemek za účelem realizace „Terminálu Smíchov“, na němž bude po celý rok 2024 zřízeno stanoviště pro stavbu. O rozhodnutí městské části informovala její mluvčí Lenka Abessi.  

Praha 1 je podle Hlídače státu nejlépe hospodařící městská část

5. srpna 2022 v 07:53

První městská část má podle Hlídače státu nejlépe hospodařící radnici v celé Praze. Zároveň je zde také nejnižší riziko korupce.

Další články
Nahoru