Dnes Středa - skorojasno 32°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 33°C
Středa 17. 8. 2022
Svátek má Petra
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Víkendové tipyZpravodajství

Milion chvilek vystaví v neděli finální účet Babišovi a jeho vládě

V neděli 20. června se od 16 hodin uskuteční na Václavském náměstí v Praze demonstrace s názvem Jdeme do finále: NECOUVNEME!, na které spolek Milion chvilek pro demokracii zúčtuje se současnou vládou. Na akci Chvilkaři sepíšou všechny problémy a kauzy Babišovy politiky na velkou účtenku v nadživotní velikosti.

Kromě toho ale také představí plán, jak jednou provždy uzavřít kapitolu současné vlády a otevřít cestu změně. Ta má nastat v říjnových volbách díky kontaktní kampani na podporu demokratických koalic, kterou Milion chvilek na demonstraci odstartuje.

„Neuvěřitelně mě vytáčí všechny ty kauzy a uzurpování moci, obrovská arogance, luxování peněz a bezohlednost vůči všem lidem České republiky!” řekl k důvodům, proč na 20. června svolává tuto demonstraci Benjamin Roll, předseda Milionu chvilek.  

„Děsí mě, že místo nových nadějných osobností roste popularita dalším gaunerům. Děsí mě, jak strašně moc nás Rusko válcuje dezinformacemi. To vše mě víc a víc upevňuje v přesvědčení, že teď jde skutečně o všechno. Máme teď před sebou jako Milion chvilek první sněmovní volby. U těch krajských se nám podařilo zvednout volební účast o 3, 4 %, a o to se pokusíme i teď. Dokončíme to, co jsme začali na Letné!” dodal.

Arogance moci a závěrečné zúčtování s Babišovou vládou pak budou hlavním pojítkem celé demonstrace. Na té vystoupí kromě členů Milionu chvilek i organizátoři Milionové sítě z mnoha míst po celé republice. Akci svou účastí podpoří také řada známých osobností, mezi nimi například nevidomá klavíristka Ráchel Skleničková, herečka Tereza Těžká nebo herec a zpěvák Tomáš Klus, který zazpívá píseň z nového politicky laděného alba.

„Po třech a půl letech jsme v cílové rovince. Demonstrace v posledních letech zabránily nejhoršímu, daly novou naději lidem napříč republikou, a teď se dostáváme do finishe. Změna je na spadnutí. Ty roky se téměř denně zabývám problémy pana premiéra, ale i tak mě šokovalo, když jsem viděl všechny ty kauzy jednu po druhé, pěkně za sebou. Je to už slušný seznam…,” uvedl k současné situaci Jiří-Jakub Zévl, místopředseda Milionu chvilek.


Autor: TZ, red

Dar radnice Pohotovostní motorizované jednotce

Včera ve 20:03

Předsedkyně Výboru pro bezpečnost zastupitelstva Prahy 4 Lucie Michková předala v sídle Pohotovostní motorizované jednotky Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy věcný dar v celkové hodnotě téměř 20 tisíc korun. Jedná se o 17 kusů speciálních taktických nosítek pro rychlou evakuaci...

Další články
Nahoru