Dnes Neděle - prehanky-dest 29°C
Zítra Pondělí - prehanky-dest 27°C
Neděle 25. 7. 2021
Svátek má Jakub
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Víkendové tipyZpravodajství

Milion chvilek vystaví v neděli finální účet Babišovi a jeho vládě

V neděli 20. června se od 16 hodin uskuteční na Václavském náměstí v Praze demonstrace s názvem Jdeme do finále: NECOUVNEME!, na které spolek Milion chvilek pro demokracii zúčtuje se současnou vládou. Na akci Chvilkaři sepíšou všechny problémy a kauzy Babišovy politiky na velkou účtenku v nadživotní velikosti.

Kromě toho ale také představí plán, jak jednou provždy uzavřít kapitolu současné vlády a otevřít cestu změně. Ta má nastat v říjnových volbách díky kontaktní kampani na podporu demokratických koalic, kterou Milion chvilek na demonstraci odstartuje.

„Neuvěřitelně mě vytáčí všechny ty kauzy a uzurpování moci, obrovská arogance, luxování peněz a bezohlednost vůči všem lidem České republiky!” řekl k důvodům, proč na 20. června svolává tuto demonstraci Benjamin Roll, předseda Milionu chvilek.  

„Děsí mě, že místo nových nadějných osobností roste popularita dalším gaunerům. Děsí mě, jak strašně moc nás Rusko válcuje dezinformacemi. To vše mě víc a víc upevňuje v přesvědčení, že teď jde skutečně o všechno. Máme teď před sebou jako Milion chvilek první sněmovní volby. U těch krajských se nám podařilo zvednout volební účast o 3, 4 %, a o to se pokusíme i teď. Dokončíme to, co jsme začali na Letné!” dodal.

Arogance moci a závěrečné zúčtování s Babišovou vládou pak budou hlavním pojítkem celé demonstrace. Na té vystoupí kromě členů Milionu chvilek i organizátoři Milionové sítě z mnoha míst po celé republice. Akci svou účastí podpoří také řada známých osobností, mezi nimi například nevidomá klavíristka Ráchel Skleničková, herečka Tereza Těžká nebo herec a zpěvák Tomáš Klus, který zazpívá píseň z nového politicky laděného alba.

„Po třech a půl letech jsme v cílové rovince. Demonstrace v posledních letech zabránily nejhoršímu, daly novou naději lidem napříč republikou, a teď se dostáváme do finishe. Změna je na spadnutí. Ty roky se téměř denně zabývám problémy pana premiéra, ale i tak mě šokovalo, když jsem viděl všechny ty kauzy jednu po druhé, pěkně za sebou. Je to už slušný seznam…,” uvedl k současné situaci Jiří-Jakub Zévl, místopředseda Milionu chvilek.


Praha 8 zve na Karlínské náměstí, bude se zpívat

Dnes v 09:44

Velké finále pěvecké soutěže začne dnes ve 14 hodin. Finalisté vystoupí s živou kapelou a s nimi i další hosté.

V sobotu se otevře zámek a park Veltrusy

23. července 2021 v 11:30

Dva nové prohlídkové okruhy v hlavní zámecké budově – Zlaté časy ve službách císařovny a Rodinný život pana hraběte se 24. července otevírají veřejnosti.

Expozici novodobých dějin v Česku najdete v Národním muzeu

23. července 2021 v 09:18

Národní muzeum otevřelo novou expozici s názvem Dějiny 20. století výjimečnou jak svým rozsahem, tak i komplexností. Na téměř 2000 m2 vypráví prostřednictvím bezmála 1000 exponátů příběh české moderní historie od první světové války až po vstup České republiky do Evropské...

Co v sobotu na trzích v Praze 6? Ochutnejte hmyz tepelně upravený

22. července 2021 v 09:59

Trhy na Kulaťáku se konají v sobotu 24. července od 8 hodin.

Praha chce rozšířit projekt RE-USE center

21. července 2021 ve 14:17

Uplatnění principů cirkulární ekonomiky neboli oběhového hospodářství na území hlavního města Prahy je jedním ze základních předpokladů snížení emisí CO2 o 45 % do roku 2030 a dosažení uhlíkové neutrality do roku 2050. Součástí Klimatického plánu hl. m. Prahy je rozšíření úspěšného projektu tzv....

Další články
Nahoru